اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

توجه: این اطلاعات توسط بخش امور مهاجرتی شرکت کارامون پس از سال ها تلاش و تجربه در زمینه امور حقوقی و مهاجرت در اسپانیا برای مخاطبان عزیز جهت بالا بردن سطح آگاهی درست جهت موضوع مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا تهیه شده و شرکت کارامون به هیچ عنوان از شرکت ها و کسانی که این مطالب را بدون ذکر منبع (شرکت کارامون) در وبسایت های خود برای عموم کپی و با نام خود در دسترس قرار می دهند رضایت ندارد.

جهت ثبت شرکت در اسپانیا، توسط وکلای اسپانیایی شرکت کارامون می توانید از طریق فرم، درخواست خود را ثبت نمایید و یا از طریق واتساپ تماس حاصل نمایید.

روش های ثبت شرکت در اسپانیا

به طور کلی ثبت شرکت در اسپانیا و دریافت اقامت، به ۵ حالت زیر ممکن است:

 1. در قالب راه اندازی یک شرکت جدید: از طریق خرید یک شرکت آماده و یا ثبت شرکت جدید.
 2. از طریق سرمایه گذاری مشترک: شراکت در یک شرکت اسپانیایی از طریق خرید سهام آن.
 3. به عنوان زیر مجموعه یک شرکت اسپانیایی: شرکتی تحت تابعیت یک شرکت فعال اسپانیایی، ثبت می‌شود.
 4. به صورت خود اشتغالی: راه اندازی یک کسب و کار با محوریت شخص متقاضی (خود اشتغالی).
 5. افتتاح دفتر نمایندگی: ثبت و افتتاح دفتر نمایندگی و یا شعبه یک شرکت فعال و معتبر ایرانی در اسپانیا.

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

طبق قوانین اسپانیا، تمامی افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند (اعم از شهروندان اسپانیایی، افرادی که تابعیت و اقامت اسپانیا را دارند و یا اتباع خارجی) پیش از هر اقدامی باید کد شناسایی برای اتباع خارجی (NIE) دریافت نمایند.

 • برای دریافت شماره (NIE) می باید به صورت شخصی از طریق پر کردن فرم EX-15 و TASA 790-012 با همراه داشتن مبلغ 10 یورو درخواست خود را بدون گرفتن وقت به صورت حضوری به سفارت اسپانیا ارائه دهید. معمولا سفارت پس از گذشت یک هفته شماره شناسایی شما در اسپانیا را به ایمیل شما می فرستد.
 • در قدم بعدی تأییدیه نام شرکت مراحل دریافت کد شناسایی مالیاتی (C.I.F) برای شرکت شما در اداره مالیات اسپانیا طی می‌شود. پس از اخذ کد شناسایی مالیاتی، می باید یک حساب بانکی در یکی از بانک های اسپانیا با حداقل سرمایه 3000 یورو افتتاح کنید و سپس شرکت خود را در دفتر Notaria به ثبت برسانید.
 • برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت، باید طرح کسب و کار به وزارت بازرگانی اسپانیا ارائه شود که در آن برنامه کاری ۳ سال آینده توضیح داده شده و نشان دهد کسب و کار مورد نظر سود آور است.
 • به این نکته دقت داشته باشید که پس از تایید business plan شرکت شما، کل مبلغ پیش بینی شده برای راه اندازی تجارت شما می بایست در حساب شرکت و یا حساب شخصی به نام خود در یکی از بانک های اروپایی ارائه شود.این پول فقط جهت اثبات داشتن تمکن مالی کافی برای اداره مهاجرت اسپانیا از طرف شما می باشد.
 • این طرح کسب و کار باید توسط یکی از سازمان های زیر در محل استان ثبت شرکت تایید شود.
 1. (Federación Nacional de Asociaciones de Empresarios y Trabajadores Autónomos (ATA
 2. (Unión de Profesionales y Trabajadores Autónomos (UPTA
 3. (Confederación Intersectorial de Autónomos del Estado Español (CIAE
 4. (Organización de Profesionales y Autónomos (OPA
 5. (Unión de Asociaciones de Trabajadores Autónomos y Emprendedores (UATAE

پس از طی مراحل فوق تاییدیه و تهیه مدارک در اسپانیا، باید به همراه مدارک تهیه شده به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه نمایید و درخواست اخذ ویزا دهید. پس از اخذ ویزا 3 ماهه شما باید ظرف مدت ویزا ( که بهتر است در همان ماه نخست ویزا باشد ) به اسپانیا سفر کرده و با تهیه مدارک اضافی دیگر وقت انگشت نگاری گرفته و پس از انگشت نگاری در اداره مهاجرت کارت منتظر صدور کارت اقامت یکساله به فاصله حدود 3 الی 4 هفته بعد باشید.

اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت برای اعضای خانواده

برای اقامت اعضای خانواده (تحت تکلف) می توان گفت با اقامت ثبت شرکت فقط در صورتی که شما یک طرح کسب و کار با ایده ی نوین و فناوری جدید که توسط بخش اقتصادی اداره مهاجرت در مادرید تایید شود به شما در سال اول به همراه خانواده اقامت اسپانیا رااعطا می کنند. در غیر این صورت می بایست در ابتدای سال دوم برای خانواده اقدام کنید و تقاضای اقامت اسپانیا دهید.

البته شما می توانید از طریق تمکن مالی در همان سال اول برای خانواده اقدام کنید.

مدارک لازم جهت دریافت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

در طول پروسه ثبت شرکت با توجه به طرح کسب و کار ارائه شده، در طول روند انجام پروسه می توان مدارک مختلفی از متقاضی درخواست شود.

 • کپی از تمامی صفحات گذرنامه
 • گواهی تأییدیه نام شرکت
 • فرم در خواست شماره ی NIE
 • دو قطعه عکس
 • گواهی سلامت
 • کد شناسایی مالیاتی (C.I.F)
 • تأییدیه حساب بانکی در اسپانیا (حداقل به مبلغ 25٫۰۰۰ یورو) البته این مبلغ با توجه به مبلغ پیش بینی شده در طرح کسب و کار مشخص می شود.
 • اساسنامه شرکت ثبت شده
 • قرارداد اجاره Office در اسپانیا به همراه آدرس
 • وب سایت فعال درمورد فعالیت شرکت
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • رزومه متقاضی
 • فرم پرداخت Tasa 790052
 • پر کردن فرم مدل 036
 • پر کردن فرم EX-47
 • فرم تاییدیه اجازه کار

فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت اسپانیا از 6 تا 12 ماه در صورت عادی انجام می شود.البته همیشه کار های اقامتی با توجه به حساسیت بالا و همین طور روند کاری سفارت ها و اداره ی مهاجرت که همیشه بسیار شلوغ هستند, می تواند با تاخیر روبرو شود که این امری بسیار عادی در اسپانیا می باشد.

شرکت کارامون همراه شما در تمامی مراحل ثبت شرکت در اسپانیا میباشد, جهت اطلاعات بیشتر و برخورداری از اطلاعات دقیق مشاورین و وکلای با تجربه ما که تسلط کامل به قوانین تجاری اسپانیا را دارند, با ما تماس بگیرید و یا فرم ما را در صفحه ی اول وب سایت تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما متقاضیان گرامی تماس حاصل نمایند.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie