اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

راه های اخذ اقامت اسپانیا
جهت اخذ ویزای تمکن مالی (بدون نیاز به سرمایه گذاری) برای خود و سایر اعضای خانواده توسط وکلای اسپانیایی شرکت کارامون، میتوانید از طریق فرم، درخواست خود را ثبت نمایید و یا از طریق واتساپ تماس حاصل نمایید.

مهاجرت از طریق تمکن مالی به اسپانیا

توجه: شرکت کارامون پس از سال ها تلاش و تجربه در زمینه امور حقوقی و مهاجرت در اسپانیا اطلاعات جامعی را در زمینه مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی توسط بخش امور مهاجرتی فراهم آورده است، هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون ذکر منبع (شرکت کارامون) در وب سایت های دیگر غیر مجاز می باشد.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یکی از انواع روش های مهاجرت بدون سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد که می توان آن را در دسته بهترین روش های اخذ اقامت در کشورهای دیگر دنیا برای خود و خانواده قرار داد. تمکن مالی اسپانیا را شاید به نام هایی نظیر «اقامت بازنشستگان اسپانیا» ، «‌اقامت خودحمایتی اسپانیا» و «‌اقامت بدون سرمایه گذاری اسپانیا» نیز شنیده باشید، شما با استفاده از این روش میتوانید اقامت خانوادگی اسپانیا را اخذ نمایید.

اگر بخواهیم روش اقامت تمکن مالی اسپانیا را تحلیل کنیم باید بگوییم که این روش مهاجرت به اسپانیا مبنی بر دارایی های اشخاص می باشد که غالبا کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به شکرانه شرایط کشور خود، اقامت کشور شان را در اختیار سایر مردم دنیا نیز قرار می دهند. اسپانیا نیز همانند کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه و یونان شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان می توانند با ارائه و اثبات شرایط مالی مناسب و نشان دادن دارایی هایشان اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

در واقع، در روش مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی که یکی از زیر شاخه های روش مهاجرتی سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد، شخص بدون نیاز به انتقال سرمایه و یا بدون نیاز به سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور، تنها با نشان دادن دارایی های خود می تواند به اقامت تمکن مالی ( اقامت بدون سرمایه گذاری اسپانیا و یا اقامت خود حمایتی اسپانیا) دست یابد و از تمامی خدمات اجتماعی و شهروندی این کشور بهره مند شود.

با مشاهده ی فیلم کوتاه زیر با خدمات ویژه مهاجرت از طریق تمکن مالی شرکت کارامون بیشتر آشنا شوید.
عنوان فیلم : خدمات ویژه مهاجرت از طریق تمکن مالی شرکت کارامون

نحوه محاسبه داشتن تمکن مالی برای اقامت خانوادگی اسپانیا 

متقاضی برای گرفتن اقامت تمکن مالی اسپانیا باید از طریق منابع مالی ثابت کند که می تواند حداقل مبلغ مشخصی را به صورت ماهیانه برای زندگی در اسپانیا برای خود و خانواده اش تامین کند که این مبلغ به صورت زیر محاسبه می شود:

برای سرپرست خانواده برابر با 4 برابر عدد IPREM  سال 2024 که برابر با 600 یورو می باشد و به ازای همسر و هر فرزند مبلغی برابر با یک عدد IPREM اضافه می شود.

به عنوان مثال برای یک خانواده 3 نفری مبلغ مورد نظر به صورت زیر برای یک ماه محاسبه می شود.

سرپرست خانواده = 4*600یورو

به ازای همسر 600 یورو

به ازای هر فرزند 600 یورو

کل مبلغ به ازای یک ماه برابر با :3600 یورور ( این مبلغ حداقل لازم برای نشان دادن تمکن مالی برای یک ماه می باشد.)

پنج دسته از درآمدهایی که برای این روش مورد قبول هستند عبارتند از:

 • حقوق بازنشستگی
 • درآمدهای حاصل از اجاره املاک
 • درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی
 • درآمدهای حاصل از سود سهام
 • درآمدهای حاصل از کسب و کار (درآمدی که مستقل از حضور فرد در کشور مبدا باشد)

حداقل درآمد مورد نظر می‌تواند از یک یا چند روش از روش‌های بالا حاصل شود. برای احراز آنها، ارائه مدارک موثق از منابع رسمی و معتبر مانند فیش حقوقی، گواهی بانکی، اجاره نامه و… الزامیست.

گروه کارامون متخصص اخذ اقامت از طریق تمکن مالی می باشد.

فرآیند اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا

پس از تعیین وقت سفارت ویزای تمکن مالی اسپانیا، ترجمه و تایید کلیه ی مدارک مورد نیاز و ارائه به سفارت اسپانیا تا حداکثر 90 روز کاری سفارت جواب ویزای متقاضی را اعلام می نماید. در صورت موافقت با درخواست، ویزای سه ماهه تایپ D اقامت اسپانیا صادر خواهد شد.

شما می بایست در کمتر از یک ماه از دریافت ویزا به اسپانیا سفر نموده و و پس از ثبت آدرس در شهرداری و اخذ گواهی EMPADRONAMIENTO و پر کردن فرم EX-17 برای هر شخص و پرداخت هزینه ی صدور کارت اقامت از طریق تکمیل فرم شماره ی 790 و یک قطعه عکس 3*4 رسمی به همراه کپی پاسپورت و ویزا به اداره مهاجرت مراجعه نموده و انگشت نگاری کرده درخواست کارت اقامت یکساله نمایید.

در نظر داشته باشید که در اسپانیا به دلایل مختلف، اخذ وقت های اداره مهاجرت بسیار دشوار می باشد و ممکن است حدود یک ماه طول بکشد. به همین خاطر توصیه می شود قبل از سفر به اسپانیا جهت رزرو وقت های شهرداری و اداره مهاجرت اقدام نمایید.

شما می توانید برای دریافت وقت اداره مهاجرت جهت انگشت نگاری، شهر مورد نظر خود را در اسپانیا انتخاب نمایید و سپس روی گزینه TOMA DE HUELLAS کلیک کنید و اطلاعات خود را تا رسیدن به مرحله آخر وارد کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است بارها تلاش کنید و تا مرحله ی آخر اطلاعات خود را وارد کنید ولی موفق به اخذ وقت نشوید. در این صورت می توانید با بخش امور مهاجرت شرکت کارامون اسپانیا تماس گرفته و با توجه به موقعیت مکانی در اسپانیا سریع ترین وقت را برای شما اخذ نماید.

روند تمدید اقامت تمکن مالی اسپانیا به چه صورت می باشد؟

پس از اخذ ویزای 3 ماهه و سفر به اسپانیا و انگشت نگاری، کارت اقامت یک ساله برای شما صادر می گردد.سپس یک کارت اقامت دو ساله برای سال های دوم و سوم و پس از آن مجددا کارت اقامت دو ساله برای سال های چهارم و پنجم صادر می گردد.

پس از 5 سال شما می توانید یک کارت اقامت 5 ساله دریافت نمایید و پس از 10 سال برای پاسپورت اسپانیا اقدام نمایید. شما هر بار برای تمدید اقامت از دو ماه قبل از انقضای کارت اقامت اسپانیا تا سه ماه پس از آن زمان دارید اقامت خود را تمدید نمایید.

حق کار برای کسانی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

در مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی،  امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت و اخذ اجازه ی کار بعد از یکسال میسر می باشد. در این حالت اقامت شما از اقامت تمکن مالی به اقامت کاری تغییر می نماید.

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا و کشورهای اتحادیه اروپا
 • آزادی سفر بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شنگن
 • عدم الزام به راه اندازی هر گونه تجارت، پیشه یا شغل در کشور اسپانیا، متقاضی بدون نیاز به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به این کشور امکان اخذ اقامت اسپانیا را خواهد داشت
 • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا بعد از یک سال
 • امکان افتتاح حساب بانکی در اروپا و دریافت کارت بانکی بین المللی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا، بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا
 • معافیت از پرداخت مالیات سالانه
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال زندگی و اقامت در این کشور
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از ۱۰ سال اقامت قانونی و بدون وقفه در این کشور
 • امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر متقاضی بالای 65 سال و وابسته به متقاضی پس از یک سال

مدارک اصلی مورد نیاز سفارت برای درخواست اقامت تمکن مالی اسپانیا چیست؟

 • پاسپورت معتبر (با حداقل 18 ماه اعتبار)
 • سند ازدواج (در صورتی که همسر متقاضی نیز درخواست اقامت دهد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متقاضی و کشورهایی که ظرف پنج سال گذشته اقامت بلند مدت داشته اید
 • مدارک مالی
 • گواهی سپرده بانکی
 • بیمه درمانی معتبر از اسپانیا
 • گواهی سلامت

تمامی مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شوند و به تایید سفارت اسپانیا در ایران برسند.در پایان هر سال، با احراز وجود تمامی شرایط ابتدای پروسه، تمدید اقامت صورت خواهد گرفت.

فرصت مشاوره رایگان را در خصوص اخذ اقامت تمکن مالی را از دست ندهید!

سوالات متداول

متداول ترین پرسش ها و پاسخ ها در مورد اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا

خیر، میتوان گفت که شرایط مالی و درآمدی هر فرد متناسب با شرایط پرونده خود کاملا متفاوت میباشد و لزوما نمیتوان یک قانون کلی برای هر متقاضی در نظر گرفت. متقاضیان بسیار زیادی روزانه برای این نوع اقامت با شرایط عالی اقدام می کنند و به دلیل رعایت نکردن برخی نکات بسیار کوچک در پرونده به آسانی درخواست ویزای آن ها رد می شود از این رو نقش وکیل و کارشناسان با تجربه در طول انجام پرونده بسیار حائز اهمیت می باشد.

خیر. در اسپانیا بدون داشتن کارت اقامت و حساب بانکی شما قادر به اجاره خانه نیستید و سفارت به هیچ عنوان از شما قرارداد اجاره خانه تقاضا نمی کند. ولی شما می بایست حداقل یک رزرو واقعی هتل برای 15 روز به سفارت ارائه دهید.

در این صورت اولین اقدام پس از دریافت جواب ریجکتی، مراجعه به وکیل جهت درخواست اعتراض یا همان RECURSO هست. شما بعد از دریافت جواب ریجکتی یک ماه فرصت دارید که اعتراض خود را به اداره مهاجرت ارسال نمایید و برای رفع ریجکتی اقدام نمایید. در این مدت شما می توانید پس از ثبت اعتراض با اخذ برگه ی AUTHORIZACION DE REGRESO به مدت حداکثر 90 روز به کشور خود سفر کرده و دوباره به اسپانیا باز گردید.(تنها بین ایران و اسپانیا میتوانید سفر کنید)

در این صورت معمولا جواب اعتراض حدود یک الی دو ماه طول می کشد. در صورتی که جواب اعتراض شما دوباره رد شود، نگران نباشید. دو ماه فرصت دارید که یک اعتراض مجدد تقاضا نمایید ولی این بار اعتراض شما در دادگاه تجدید نظر بررسی می شود که در اسپانیا در حالت عادی حدود 9 ماه طول می کشد تا به شما نوبت دادگاه بدهند. در تمامی طول این مدت شما می توانید با برگه ی رگرسو به ایران سفر کنید.

خیر این نوع اقامت نیاز به هیچ نوع سرمایه گذاری ندارد.

در صورت اثبات وابستگی مالی و تحت سرپرست بودن بله.

متقاضی جهت ارائه ی مدارک به سفارت می بایست حتما پرینت حساب 6 ماهه نشان دهد ولی متقاضی در شرایط خاص با توجه به مدارک کاری می تواند حتی باقیمانده حساب خود را یک ماه قبل از سفارت افزایش دهد ولی در این مورد حتما می بایست شرایط را با وکیل با تجربه و مسلط به قوانین سفارت اسپانیا در تهران در میان بگذارید.

متقاضی جهت ارائه ی مدارک به سفارت می بایست حتما پرینت حساب 6 ماهه نشان دهد ولی متقاضی در شرایط خاص با توجه به مدارک کاری می تواند حتی باقیمانده حساب خود را یک ماه قبل از سفارت افزایش دهد ولی در این مورد حتما می بایست شرایط را با وکیل با تجربه و مسلط به قوانین سفارت اسپانیا در تهران در میان بگذارید.

هر دو نفر پس از ارائه ی مدارک طلاق در لیست مدارک خود می بایست یک تمکن مالی حداقل معادل 58000 یورو را برای تمدید اقامت سال بعد خود در حساب شخصیشان بدون احتساب داشتن فرزند به صورت جداگانه ارائه دهند. در این صورت روال رسیدگی و تصمیم گیری به این دو پرونده کامل به صورت مجزا انجام می گیرد.

بله در این مورد یک وکیل با تجربه می تواند با متقاعد کردن سفارت و ارائه مدارک درست، ویزای تمکن مالی را برای این متقاضی اخذ نماید.

در اسپانیا در صورتی که ویزای شما تمکن مالی، سرمایه گذاری و یا دانشجویی باشد شما حتما می بایست با یک شرکت بیمه ی خصوصی کامل و مورد تایید اداره مهاجرت قرارداد داشته باشید.

بیمه ی کامل به معنای یک بیمه ی معتبر در کشور اسپانیا می باشد که شما در صورت مراجعه به پزشک و استفاده از خدمات پزشکی نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی نداشته باشید. در این صورت شما فقط می توانید از خدمات رایگان بیمارستان ها و یا کلینیک هایی که شرکت بیمه شما با آن ها قرارداد دارد، بهره مند شوید.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie