بارسلونا

فهرست مطالب

شهر بارسلونا، پایتخت و بزرگ ترین شهر کاتالونیا و دومین شهر بزرگ اسپانیا با بیش از یک و نیم میلیون نفر (بیش از پنج میلیون نفر در کل استان) جمعیت است. این شهر در شمال شرقی دریای مدیترانه واقع شده و تاریخی بسیار غنی دارد و قبل از اعلام استقلال، تحت سلطه رومی ها و سپس فرانک قرار داشت.در سال 1992، بارسلونا با برگزاری بازی های المپیک از نظر بین المللی رتبه بسیار بالایی کسب کرد و همین موضوع باعث رشد بسیار چشم گیر گردشگران و توسعه صنعت گردشگری در این شهر شد.

این امر منجر به تغییرات زیادی در این شهر شد و بسیاری از محوطه ها و آثار تاریخی را بازسازی نمودند و یک سری طراحی های مدرن نیز بر روی نماها و سازه های شهری اعمال کردند.

بازدیدکنندگان و گردشگران این شهر را به عنوان تلفیقی از سبک مدرن و تاریخی می دانند، جایی که عناصر و سازه های جدید و مدرن در کنار میراث حفظ شده تاریخی در هم آمیخته اند.

هر آنچه که از شهر های بزرگ اروپایی انتظار دارید، در این شهر زیبا دیده می شود. از بازارهای فضای باز، رستوران ها و مغازه های لوکس، موزه ها و کلیساها گرفته تا مکان هایی عالی برای قدم زدن و پیاده روی، سیستم مترو پیشرفته و گسترده و شهری امن و قابل اعتماد، همه ی این جاذبه ها در کنار هم دیده می شوند.

هسته مرکزی شهر در اطراف سویتاد بیا ( سویتاد ولا) است که سواحل بی نظیرش همراه با آفتابی ملایم در بیشتر فصول سال، آرامشی فوق العاده را به افراد هدیه می کند.

مناطق اصلی بارسلونا

 • سویتاد بیا یا سویتاد ولا (CIUTAT VELLA):

قدیمی ترین بخش شهر بارسلون که به شهر قدیمی هم شهرت دارد و شماره یک مناطق بارسلونا را به خود اختصاص داده است. این منطقه در موقعیت مرکزی ساحل مدیترانه واقع شده و بزرگترین تورنومنت های گردشگری را برگزار می کند. جاذبه های اصلی این منطقه، معماری های قرون وسطایی، محله باری گوتیک (El barrio Gòtic)، موزه هنر های معاصر بارسلونا در راوال و موزه دریانوردی در انتهای مسیر پیاد روی مشهور لاس رامبلاس با دیدنی ها و سرگرمی های فراوان است.

 • اگزمپل (L’EIXAMPLE):

به عنوان بخش مدرن بارسلون شناخته می شود و این بدان علت است که ساختمان های مدرنی همچون کاسا میلا، تمپل اکسپیاتوری و سالن محلی منطقه ای در آن وجود دارد.خیابان ها در این منطقه فوق العاده دقیق طراحی شده اند، به صورتیکه هر تقاطع به بلوک ها و خیابان های بسیاری تقسیم می شود تا بدین ترتیب امکان دید بیشتری را برای مسافران فراهم نماید.

 • گراسیا (GRACIA):

این منطقه در شمال مرکزی بارسلونا و در شمال اگزمپل واقع شده است. در واقع گراسیا شهری مجزا بوده است که در سال 1626 به عنوان بانوی گریس شناخته می شد. این شهر در قرن بیستم به بارسلونا پیوست، اما هنوز هم مرزهای خود را حفظ کرده است.

 • سنتز مونتجوک (SANTS-MONTJUÏC):

این منطقه در امتداد سواحل مدیترانه و قسمت جنوبی بارسلونا واقع شده است. این منطقه در گذشته، شهرداری مختص به خود را داشت و دارای بندر و مجتمع صنعتی به نام زونا فرانکا و موزه ها و بناهای تاریخی ارزشمندی برای خود بود. در این قسمت از بارسلونا هر ساله نمایشگاه ها و جشنواره های متعددی برگزار می شود.

 • سنت مارتین (SANT MARTÍ):

منطقه ای در قسمت شرقی شهر بارسلون است و پس از اینکه اولین کلیسای این منطقه ساخته شد، به نام سنت مارتین نامگذاری شد.

 • حومه داخلی بارسلون:

مناطقی مانند سریا، پدرالبس، هورتا و سنت آندرس را شامل می شود که گردشگران را دعوت می کند تا از هیاهو و شلوغی شهر دور شوند و ساعاتی را در این مناطق استراحت کنند.

تاریخ شهر بارسلونا

تاریخ دقیق تاسیس شهر بارسلونا چندان مشخص نیست، ولی بقایای سکونت انسان در این منطقه مربوط به هزاران سال پیش در اطراف شهر راوال پیدا شده است. هر چند در افسانه ها، زمان پیدایش و تاسیس شهر بارسلون را در قرن سوم و توسط پدر هانیبال تصور می کنند، ولی حقیقت این است که هیچ مدرک و سند تاریخی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

دوران رومی ها

حدود 15 سال قبل از میلاد مسیح، رومیان اردوگاه نظامی فاونتیا خود را در نزدیکی سالن کنونی شهر بارسلون ایجاد کردند. در ابتدا این پایگاه نظامی به حالت یک کلونی کوچک بود و بعد ها بزرگ و مجلل شد و دلیل آن هم وجود بنادر ارزشمند برای رومیان بود.

بسیاری از ساختمان ها و آثار تاریخی شهر بارسلون مربوط به این دوران در بارسلون و یادگاری از رومیان است. در مرکز تاریخی شهر همچنان شبکه اصلی مختصات رومیان دیده می شود. همچنین قطعاتی از دیوارهای رومی باستانی در بازیلیکا لاسو  و همچنین کلیسای جامع سده چهارمی قبل از میلاد بارسلون هم به این دوران تعلق دارد.

قرون وسطی

با هجوم و تسخیر بارسلون توسط ویزیگوت ها در قرن پنجم میلادی، اسپانیا به پایتخت گوتیک تبدیل شد. در قرن هجدهم، مسلمانان بارسلون را گرفتند اما در سال 801 فرانسه آن را توسط مسیحی ها باز پس گرفت و آن را پایتخت دولت بافر جدید و با نام مارس اسپانیایی نام گذاری کرد.

مارس اسپانیایی، توسط عده ای بارسلونی تبار اداره می شد و با گذر زمان به محلی مستقل از حکومت فرانسه تبدیل شد. شهر بارسلون کم کم موفق شد تمامی کاتالون ها را ضمیمه خود کند و بر وسعت خود بیافزاید. هر چند در سال 985 شهر آلمانزو توسط حاکم مسلمان اندلس تسخیر شد.

در سال 1137، به واسطه ی یک ازدواج سلطنتی شهر بارسلون با آراگون متحد شدند و در نهایت پادشاهی آراگون تاسیس گردید. شهرستان بارسلون با سایر نقاط کاتالان متحد گشت و با همدستی شهر هایی مانند والنسیا، میجورکا و دیگر شهر ها در اتحاد با آراگون باقی ماندند.  پس از آن آراگون موفق به تاسیس امپراطوری شد که ناپل، سیسیل و سلطه دریای مدیترانه غربی را در اختیار داشت.

در سال 1469 آراگون با کاستیلی یک ازدواج سلطنتی دیگر انجام داد و در این زمان مادرید به جای بارسلونا به عنوان پایتخت پادشاهی اسپانیا انتخاب شد. در زمانی که بارسلونا مرکزیت خود را در این امپراطوری از دست داد، اهمیت تجارت مدیترانه ای خود و ارزش قبلی خود را نیز از دست داد.

دوران مدرن

بارسلونا مدت ها پس از این موضوع همچنان وفاداری خود را با باقی ماندن در امپراطوری و اتحاد کاستیل اثبات کرد و این موضوع باعث شد تا شورش هایی در سال 1640 تا 1652 برای استقلال بارسلونا توسط کاتالان ها انجام شود، ولی ناکام بماند. بزرگترین آسیب به بارسلون در زمان مرض طاعون بود که بیش از نیمی از جمعیت را به کام مرگ کشاند. بارسلون در طول جنگ های ناپلئونی خسارات زیادی را متحمل شد تا اینکه در انقلاب صنعتی قرن نوزدهم اوضاع شهر بهبود یافت  و بارسلون به یک مرکز تجاری و انقلابی مبدل شد.

در سال 1931 بارسلونا یکی از اولین شهرهایی بود که جمهوریت اسپانیا را اعلام کرد و در همان سال به عنوان پایتخت مستقل کاتالونیا اعلام شد. در طول جنگ داخلی اسپانیا در دهه 1930،  بارسلونا حمایت خود را از جمهوری خواهان اعلام کرد ولی این موضوع نهایتا با پیروزی آنارشیست ها و کمونیست ها همراه بود تا اینکه رژیم فاشیستی فرانکو شهر را باز پس گرفت و جنگ را به نفع خود به پایان رساند.

فرانسیسکو فرانکو تا زمان مرگش در سال 1975 حکومتی دیکتاتورانه داشت ولی پس از مرگ او پادشاهی اسپانیا دوباره توسط سلطان خواه کارلوس اول بازسازی شد و حکومت اسپانیا را به نوعی حکومت دموکرات تبدیل کرد.

در دهه های اخیر دوباره بارسلونا به عنوان پایتخت کاتالان ها  و بصورت خود مختار اداره می شود و به عنوان مرکز اقتصادی و یکی از شلوغ ترین بنادر اروپایی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در سال 1992 با برگزاری مسابقات المپیک تابستانی در این شهر توجهات جهانی دوباره به بارسلون جذب شده است.

شرکت کارامون با سال ها تجربه و وجود افرادی با تجربه و ماهر در اسپانیا و ایران, مفتخر است که اطلاعات دقیق و کامل در مورد اسپانیا و  اقدام ویزاهای مختلف کشور اسپانیا را به صورت حضوری و تلفنی به شما متقاضی عزیز اراِیه کند.

مکان های دیدنی شهر بارسلونا

لا ساگرادا فامیلیا (SAGRADA FAMILIA)

بی تردید، یکی از معروف ترین و جذاب ترین مکان ها برای بازدید در بارسلونا، لا ساگرادا فامیلیا است. هر چند که این ساختمان کامل نیست ولی یکی از میراث ارزشمند جهانی یونسکو محسوب می شود. این اثر توسط معمار مشهور و معتبر اسپانیایی آنتونی گائودی به گونه ای بسیار خلاقانه طراحی شده است و از نمای بیرونی بازدیدکنندگان محو ارزش و معماری این ساختمان می شوند.

این پروژه حدود یک قرن پیش آغاز شده است. گائودی یک کاتالانی اصلی بود و در خانواده ای کاتالان متولد شد. او آثار بی نظیری از خود به جای گذاشته است که هنوز هم توسط هنرمندان و مردم مختلف بارسلون و اسپانیا ستایش می شود. بدون شک معروف ترین اثرش ویل کلیسای لاساگرادا فامیلیا است. شاهکاری که در قلب بارسلون واقع شده است. ارتفاع این کلیسا وقتی در پایین آن ایستاده باشید، دقیقا همانند بزرگترین کوه در نزدیکی این اثر است و دلیل آن هم این بوده که گائودی اصلا دوست نداشته هیچ یک از آثار او بلند تر از آثار پروردگار باشد. در هنگام ایستادن بر لبه پایینی ساختمان ارتفاع آن بیشتر خودنمایی می کند.

با ورود به این کلیسا در واقع وارد یکی از باشکوه ترین و زیباترین آثار ساخته شده به دست بشر در این کره خاکی خواهید شد. اولین چیزی که در این کلیسا خود نمایی می کند ستون های زیبایی است که یکی پس از دیگری همانند تنه درختان صف آرایی کرده اند.

گائودی عاشق طبیعت است و از آثار و چشم اندازهای طبیعی خدا در آثار خود زیاد بهره برده است. همانطور که بازدید کنندگان به سمت مرکز این سازه زیبا حرکت می کنند، محو تماشای دیواره ها و پنجره های زیبای این بنا می شوند. دیوار ها با معماری بالیلیک ساخته شده و پنجره ها در طول روز نوری طبیعی درست همانگونه که گائودی دوست داشته از خود عبور می دهند.

کل معماری و اجزا کلیسا فوق العاده است و هر فردی باید یک بار هم که شده در زندگی خود از این اثر بازدید کند. شاهکاری که هر فرد با هر سلیقه و در هر سن و سالی جذب زیباییش می شود.

بلیط فروشی اغلب شلوغ و صفی است، بنابراین بهتر است بلیط خود را بصورت آنلاین و اینترنتی خریداری نمایید.

موزه ملی هنر کاتالونیا 

موزه ملی هنر کاتالونیا (Museu Nacional d’Art de Catalunya) مسافران تور اسپانیا را به سفری بی‌واسطه, به حدود هزار سال پیش و به هنر منطقه کاتالان می‌برد؛ این آثار مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی (از قرن دهم تا قرن بیستم) هستند. در بخش‌های مختلف موزه، مسافران تور بارسلون می‌توانند آثاری شاخص از هنر گوتیک و رومی، هنر رنسانس، باروک و هنر مدرن منطقه کاتالان به علاوه عکس‌ها، طراحی‌ها، نقاشی‌ها و پوسترهایی از دیگر مناطق کشور را ببینند.

ساختمان موزه ملی هنر کاتالونیا بارسلونا خودش به تنهایی یک اثر شاخص هنری است. این ساختمان باشکوه در سال 1929 ساخته شده و در سال 2005 بازسازی گشته است. آثار بی‌نظیر داخل موزه، محیط دلنواز اطراف ساختمان و منظره‌های زیبای شهر که از این محل قابل دیدن هستند، این موزه را به یکی از بهترین مکان های دیدنی اسپانیا تبدیل کرده‌اند.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های موزه ملی هنر کاتالونیا که نباید فرصت دیدن آن را در تور اسپانیا از دست بدهید، بخش هنر رومی‌وار است؛ بخشی که به عنوان مهم‌ترین مجموعه از هنر اوایل قرون وسطا در دنیا شناخته می‌شود. این مجموعه ارزشمند در اوایل قرن بیستم، از دل کلیساهای حومه شهری و رهاشده در سرتاسر مناطق شمالی کاتالونیا نجات داده شده‌اند و شامل 21 نقاشی دیواری، کنده‌کاری‌های چوبی و پیشانی‌های نقاشی‌شده محراب‌ها است.

فضای داخلی چندین کلیسا در داخل موزه ملی هنر کاتالونیا بارسلون بازسازی شده و نقاشی‌های دیواری به همان شکلی که در مکان‌های اصلی‌شان قرار داشتند، در آن‌ها نصب شده‌اند. با این که از برخی این نقاشی‌ها چیزی جز تکه‌های رنگ و رو رفته باقی نمانده اما برخی دیگر از نقاشی‌ها به شکل خارق‌العاده‌ای کامل و با رنگ‌های زنده حفظ شده‌اند.

در طبقه همکف، بخش هنر گوتیک موزه ملی هنر کاتالونیا بارسلون قرار گرفته است. در داخل این سالن‌ها مسافران تور اسپانیا می‌توانند نقاشی‌هایی از سبک گوتیگ کاتالونیا و آثاری دیگر از دیگر مناطق اسپانیا و مدیترانه را ببینید. در انتهای بخش گوتیک شما از دو مجموعه خصوصی فوق‌العاده جذاب عبور خواهید کرد. در یکی از آن‌ها، نقاشی‌های اروپایی از قرن چهاردهم تا اوایل قرن نوزدهم و در دیگری منتخبی از نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی از هنر این قاره در فاصله بین قرن‌های 13 تا 18 میلادی به نمایش عموم گذاشته شده‌اند. مجموعه آخری توسط موزه تیسن بورنمیسا به موزه ملی هنر کاتالونیا قرض داده شده است.

خیابان لارامبلا بارسلون

خیابان لارامبلا (La Rambla) با حال و هوای پاریسی و کافه های خیابانی و درختانی بلند، قلب تپنده شهر محسوب میگردد. گزینه های بینظیری از جاذبه های ارزشمند شهر بارسلون را میتوان در این خیابان مشاهده کرد مثل: غذا، بازار لا بوکوریا، تماشاخانه لیسیو، موزاییک میرو و مجسمه یادبود کریستق کلمپ.

نام این خیابان را «لاس رامبلاس» هم می‌گویند که از ریشه کلمه‌ی عربی «راملا» به معنی «ساحل شنی» رودخانه گرفته شده است. در واقع، این خیابان باشکوه از رود خشک شده‌ای که به خارج از دیوار‌های محله‌ی «گوتیک» راه داشت، به وجود آمد. در ابتدای قرن هجدهم میلادی، اولین خانه‌ها در این رود خشک شده ساخته شدند و تنها پس از گذشت یک قرن، خیابان لا‌رامبلا با شکل کنونی پدیدار شد.

همان طور که انتظار میرود این خیابان دارای هتل های بی نظیری همچون: مونت کارلو، 1898، رویال رامبلاس و هاستریا گرائو و رستوران های فوق العاده چون سنت اونزه و کافه هایی مانند: بوآداس، دلااپرا و پاپ کوکتیل برای صرف غذا و نوشیدنی میباشد و حتی شعبه هایی از فست فودهای بین المللی چون: KFC، مک دونالند و استارباکس نیز در این مکان به چشم میخورد.

به مرور زمان این خیابان به محلی برای برگزاری انواع سیرک ها و فروشگاه های عرضه کننده سوغاتی تبدیل شد و در سرتاسر این خیابان افرادی را میبینید که خود را شبیه به گلادیاتور، دلقک، شیطان و یا رقصنده باله آرایش کرده و با عابرین میخندند و عکس میگیرند و برایشان نمایش اجرا میکنند.

این خیابان در واقع زنجیره ای از خیابان های به هم متصل چون: رامبلا استودیس، رامبلا فلورز، رامبلا کاپوچین، رامبلا سانتامونیکا تا به خیابان جدید رامبلا دلمار و مرکز خرید مارمگنوم در پورت ول ختم میشود. به دلیل اینکه لا‌ رامبلا به مرکز شهر و دریا وصل می‌شود، در واقع میان دو تا از قدیمی‌ترین مناطق بارسلون یعنی محله‌ی توریستی «گوتیک» از یک سو و محله‌ی شیک اما قدیمی «ال راوال» از سوی دیگر قرار گرفته است.

پارک گوئل (Park Güell)

یکی از مرتفع‌ترین بخش‌های شهر بارسلون در کشور اسپانیا، مجموعه بناهایی رنگارنگ و غوطه ور در گیاهان است که با الهام از سبک معماری نوین دلربایی می‌‌کنند، نام این مجموعه‌ی زیبا، پارک گوئل نام دارد. حکایت جالب پارک گوئل از آنجایی آغاز می‌شود که آقای گوئل تاجر ثروتمند اسپانیایی در سال 1885 میلادی با الهام از باغ-شهر در کشور انگلستان، قصد داشت تا همین پروژه را در بارسلون نیز اجرا کند. وی به کمک معمار ماهر هم عصر خود، آنتوان گائودی در سال 1890 میلادی تصمیم گرفت فضایی متفاوت برای زندگی قشر مرفه بارسلون ایجاد کند، اما این فضا با سبک‌های معماری رایج عصر خودشان تفاوت زیادی داشت. علاقه گائودی به طبیعت، منجر به ساخت مجموعه ای برای زندگی در بین گیاهان شد. از سوی دیگر، او در سبک معماری ویژه ای که داشت، معتقد بود در طبیعت هیچ خط صافی وجود ندارد، به همین دلیل در پارک گوئل شما خط صافی را نمی‌توانید بیابید و همه چیز منحنی گونه و قوس‌دار است.

هدف گوئل و گائودی، جذب سرمایه از ثروتمندان شهر بود و به همین امید پروژه را آغاز کردند، ولی به دلیل تفاوت سبک معماری که در آن زمان مرسوم نبود، مورد توجه قشر ثروتمند قرار نگرفت. پس از آن در سال 1906 تا 1922 میلادی تنها افرادی که حاضر به زندگی در این مجموعه شدند، یک وکیل، گائودی و گوئل به همراه خانواده‌هایشان بودند.

در سال 1923 میلادی فرزند گوئل این مجموعه را به شهرداری بارسلون اهدا و به یک پارک تبدیل نمود. بعدها دوستان گائودی منزل وی را تبدیل به یک موزه کردند و بالاخره در سال 1984 پارک گوئل، از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت و از جاذبه‌های گردشگری پر تردد بارسلون تبدیل شد، حال گردشگران از سراسر دنیا به اسپانیا سفر می‌کنند و بر فراز بارسلون، غرق در رنگ و هنر قدم می‌زنند.

باغ وحش بارسلونا

در باغ وحش بارسلونا، فضا و محیط این باغ وحش به گونه ای طراحی شده است که حیوانات تصور می کنند در محیطی طبیعی همچون جنگل هستند و با این که حیوانات تحت کنترل و مراقبت هستند، اما فضا به گونه ای است که گردشگر احساس می کند در کنار آنها قرار دارد و می تواند به راحتی آنها را لمس کند. بخشي از باغ وحش بارسلونا به کودکان اختصاص دارد و آنها را با انواع حيوانات و نوع زندگي و تغذيه آنها آشنا مي کند. در اين باغ وحش، ترن برقي نیز وجود دارد که بسيار مورد توجه کودکان قرار دارد. کودکان سوار قطار شده و در فضاي پارک و باغ وحش گشت می زنند. در باغ وحش بارسلونا رستوران زیبایی نیز وجود دارد. در آنجا انواع غذاها با قیمت ها مختلف به گردشگران ارائه می شود.

کاسا میلا (La Pedrera-Casa Milà)

کاسا میلا ساختمانی سحرانگیز است که آن را موفق‌ترین ساخته‌ی غیر مذهبی گائودی (معمار) می‌دانند. سالانه صدها هزار نفر از این جاذبه‌ گردشگری در اسپانیا بازدید می‌کنند.

«کازا میلا» به عنوان یک مکان مسکونی به دستور «پدرو میلا» ساخته شد. او تاجر ثروتمند اسپانیایی بود که مسحور یکی از آخرین سازه‌های «گائودی» مهندس معمار اسپانیایی به نام «کازا باتیو» شد. این تاجر تصمیم گرفت یک ساختمان غیر معمولی بسازد، ساختمانی که خلاقیت گادی را یک گام فراتر برد. طرح گائودی برای این ساختمان به قدری نامتعارف بود که حتی فرمانداری محلی هم به برخی از جنبه‌های طرح اعتراض کرد، چون این طرح از قوانین ساختمان‌های عادی تبعیت نمی‌کرد. در واقع کازا میلا با تمام قواعد معماری مرسوم در آن دوران فاصله داشت.

این ساختمان عجیب و شگفت‌انگیز بین سال‌های ۱۹۰۶ و ۱۹۱۰ ساخته شد که برهه‌ای حساس در تاریخ شهر بارسلونا محسوب می‌شود. در همین زمان بود که شهر درهای خود را به روی مدرنیته باز کرد. در واقع آغاز ساخت کازا میلا با دوره‌ی اوج سبک معماری «هنر نو» همراه بود. این ساختمان آمیزه‌ای از هنر و معماری است که اشکال تزئینی روشن و زیبا را در آغوش کشیده و انحنا را به استفاده از خطوط صاف ترجیح داده است.

این جنبش در سراسر دنیا گسترش یافت و حتی به منطقه‌ی کاتولیک نشین و نسبتاً قدیمی کاتالان هم وارد شد. یکی از پیشگامان این جنبش هم «آنتونیو گائودی» بود. این ساختمان نه تنها به عنوان خیره‌کننده‌ترین و باشکوه‌ترین سازه‌ی این معمار، بلکه به عنوان نگینی بر تاج جنبش هنر مدرن شناخته می‌شود که تحسین هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد؛ خواه افرادی که دستی بر آتش علم معماری دارند و خواه توریست‌هایی که فقط آن را از جنبه‌ی زیباشناسی می‌بینند.

نام این ساختمان را کازا میلا گذاشتند که برگرفته از مؤسس این خانه بود اما بیشتر آن را با نام «لا پدررا»، به معنای معدن سنگ می‌شناسند. وقتی مردم شاهد ساخت این بنای عجیب سنگی شدند، نام مستعار معدن سنگ را در همان مراحل اولیه‌ی ساخت بر روی این بنا گذاشتند.

بارسلونا هر ساله میزبان تعداد زیادی از فستیوال ها و تورنمنت های جهانی است که بسیاری از آنها خاص کاتالونیا هستند و این قضیه نشان دهنده بینش و فرهنگ متمایز آن ها می باشد.

 • جشنواره کاوال کادا د ریس (Cavalcada de Reis) در 5 ژانویه برگزار می شود و سمبل پادشاهان جادویی است. این جشنواره برای کودکان است و هر ساله بصورت رسمی و با تزئیین بادکنک های رنگارنگ مختلف و در خیابان ها توسط افراد عادی جامعه برگزار می شود.
 • فیرا د سانتا اولالیا (Fira de Santa Eulalia ) یک جشن که در 12 فوریه برای بزرگداشت شهدا شهر بارسلونا برگزار می شود و هدف از برگزاری آن ایجاد سرگرمی برای جوانان و نوجوانان است. این جشن در پایان تحصیلات نیم فصل اول انجام می شود و به همین دلیل به نام جشنواره زمستانی هم شهرت دارد.
 • سونار (Sónar) یک جشنواره سه روزه موسیقی که بصورت سالیانه بر گزار می شود. این جشنواره در واقع برای تکریم موسیقی پیشرفته این خطه و همچنین هنرهای رسانه ای برگزار می گردد.این جشنواره سه روز و سه شب بر پا می شود که معمولا از یکشنبه هفته سوم ماه ژوئن شروع می شود.
 • جشنواره گراسیا (Festes de Gràcia) یا فیثاد گراسیا، یک جشن کاتالونیایی است که هر ساله در تاریخ 15 اوت برگزار می شود و یادآور غرور و افتخار آن ها است. این جشن یکی از مهم ترین جشن های سالیانه بارسلونا محسوب می شود و بخصوص در محله گراسیا فعالیت های سرگرم کننده زیادی انجام می شود که سراسر هیجان و شوق است. سرگرمی هایی مانند آتش بازی، مسابقه ، ترقه ترکاندن و …. . بسیاری از خیابان های شهر و حتی شهر های اطراف، آذین بندی می شود، موسیقی زنده همه جا خوانده می شود،  مردم در خیابان ها به فقرا غذا می دهند و حزب ها و دسته های شادی در شب به راه می افتد.
 • جشنواره سانتس (Festes de Sants) درست مانند جشنواره گراسیا است که در ماه اوت برگزار می شود و به بزرگی گراسیا نیست. اگر نمی توانید به جشنواره گراسیا بروید می توانید به این جشنواره بروید.
 • سنت جردی در که در 23 آوریل برگزار می شود و تا حدودی شبیه به روز ولنتاین است. مردم در خیابان به هم گل رز  و کتاب هدیه می دهند. به طور سنتی مردان به زن ها و معشوقه ها گل رز هدیه می دهند و زنان به مردان کتاب هدیه می دهند. این یک جشن زیبا و جالب در بارسلونا است.
 • جشنواره کورپس (Corpus) رویدادی که در اواخر ماه برگزار می شود و در این رویداد تخم مرغ هایی در حوض های آب انداخته می شوند و رقص جادویی بر روی آب به نمایش گذاشته می شود. اکثرا این کار در کلیساهای مرکز شهر انجام می شود مانند کلیسای جامع، سانتا آنا ، کاستا د لادیاکا، موزه فردریک مارس و 10 ها مکان دیگر.
 • فیرا د سانتا لوسیا (Fira de Santa Llúcia): یک مراسم یاد بود که در روز های 2 و 3 دسامبر برگزار می شود و برای پاس داشت و یادبود سانتا لوسیا است. در طول این مدت مردم در مقابل کلیسای جامع،  اشیاء و متعلقات روز کریسمس را می فروشند. در این مکان درخت کریسمس نیز فروخته می شود و در اغلب مکان های دیگر اشیا تزئینی درخت کریسمس مانند مجسمه های کوچک، قطعات چوبی تزئینی و انواع آویز ها و چمن های مصنوعی و … نیز به فروش می رسد. روز 13 دسامبر روز تولد سانتا لوسیا مدافع نابینایان و طراحان فشن است که مردم در این روز به کلیساها می روند تا مراسم یادبودی برای او برگزار کنند.
 • روتلا دی سنت جون (Revetlla de Sant Joan) یک جشن انقلابی است که هر ساله در تاریخ 23 ژوئن برگزار می شود و مردم از شب تا صبح آتش بازی می کنند.
 • لا مرس (La Mercè) یک جشنواره سالیانه در شهر بارسلونا است و این جشنواره از قرن 17 تاکنون هرسال برگزار می شود. این روز یک روز تعطیل رسمی است که به مناسبت جشن رستاخیز کاتالیک بانوی رحمت الهی برگزار می شود. فعالیت های بسیار زیادی در این روز انجام میشود که با رویداد رژه نمادین ارتش روم آغاز می شود. در این روز نوشیدنی کوآ که از اصلی ترین نوشیدنی های کاتالونیا است زیاد نوشیده می شود.
 • روز فیرا بارسلونا (Fira de Barcelona) یک رویداد تجاری بسیار بزرگ موبایل در شهر بارسلونا است که در این کنفرانس موبایل جهانی بیش از 70000 هزار بازدید کننده حضور پیدا می کنند.

در طول همه این جشنواره ها و رویداد ها بخصوص رویداد کنفرانس بین المللی موبایل که بزرگترین نمایشگاه تجاری در فیرا است،پیدا کردن محل اقامت در بارسلونا کار بسیار دشواری است و اغلب از چند هفته قبل همه جا پر می شود و اگر هم جایی باشد، هزینه ها و قیمت ها بسیار بالا هستند.

سایر اطلاعات در مورد شهر بارسلونا دز صورت علاقه برای سفر به شهر بارسلونا می توانید با کسب اطلاعات بیشتر سفر خود را دقیق تر برنامه ریزی کنید.در زیر اطلاعات مفیدی برای شما در زمینه های مختلف از شهر بارسلونا فراهم گردیده تا بتواند با سهولت بیشتری از اقامت خود در شهر بارسلوا لذت ببرید.

مکان های زیبای اطراف بارسلونا شهری مدرن و بسیار پیشرفته و منظم در موضوع حمل و نقل می باشد و شما می توانید به راحتی و در سطح بالا از انواع وسایل نقلیه عمومی در شبانه روز استفاده کنید.بارسلونا شهری مدرن و بسیار پیشرفته و منظم در موضوع حمل و نقل می باشد و شما می توانید به راحتی و در سطح بالا از انواع وسایل نقلیه عمومی در شبانه روز استفاده کنید.

 

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie