بیلبائو

فهرست مطالب

شهر بیلبائو پایتخت Vizcaya در منطقه تاریخی و دیدنی باسک اسپانیا قرار دارد. این شهر در کناره دریاچه Nervión واقع شده است. بیلبائو دارای آب و هوای ملایم تری نسبت به شهر های دیگر در این شبه جزیره است، یعنی اینکه به ندرت شما در این شهر رنگ زمستان را خواهید دید و در تابستان هم هوا در گرم ترین حالت به بالای 35 درجه  نمی رسد.

البته بارندگی در این شهر زیاد است و این بارندگی ها لطافت هوا را دوچندان می کند. بیلبائو سرزمین سر سبز و دوست داشتنی می باشد که با تپه های سرسبز پوشیده شده است.جمعیت شهر بیلبائو در اسپانیا به بیش از 372000 نفر میرسد و در منطقه شهری آن جمعیت به 1.000.000 نفر ساکن نیز می رسد.

بیلبائو در تقسیمات خود به هشت قسمت مهم تقسیم می شود، که عبارتند از: Deusto ، Uribarri ، Otxarkoaga/Txurdinaga ، Begoña ، Ibaiondo ، Abando ، Rekalde و Basurto/Zorroza .

مکان های دیدنی شهر بیلبائو

Guggenheim Museum

موزه ای در منطقه Abandoibarra etorbidea که هر روزه از ساعت 10 صبح تا 20 باز است . این موزه، موزه هنرهای تجسمی و مدرن است  و  فرانک گری با استفاده از تیتانیوم اشکال و البسه و وسایل تزئینی آن را ایجاد کرده و بدون شک این موزه ارزش دیدن دارد.  این موزه در یکی از جالب ترین و زیبا ترین ساختمان های دهه 1990 ایجاد شده است.

منحنی های فریبنده و احساسی که از کشتی های اسکله بیلبائو الهام گرفته شده اند، در قابی از تیتانیوم خود نمایی می کنند. برخی از آنها را با مقیاس ماهی ها و برخی را با سوسوی نور خورشید قیاس می کنند.اغلب کارهای این هنرمند برگرفته از دریا و با زمینه های دریایی است و به همین دلیل قبلا به آن گالری ماهی هم گفته می شد.

بسیاری از قسمت های موزه و ساختمان که توسط این هنرمند طراحی شده اند، صرفا جنبه تزئینی دارند و به نظر نمی رسد هدف خاصی را دنبال کنند. در این موزه همواره نمایشگاه ها و گالری هایی نیز بر پا می شود. اغلب نمایشگاه ها، شاهکارهای دیگری از مجموعه های گاگینگهام (Guggenheim )  هستند.

ورودی این موزه برای بزرگسالان 13 یورو و دانش آموزان و افراد زیر 26 سال 7.50 یورو و برای کودکان زیر 12 سال رایگان می باشند.

Museo de Bellas Artes

موزه هنرهای زیبای شهر بیلبائو در Plaza del Museo است. این موزه همه روزه و حتی روزهای تعطیل به غیر از تعطیلات رسمی از ساعت 10 صبح تا 8 شب بصورت یکسره باز است. موزه هنرهای زیبای بیلبائو مجموعه ی فوق العاده زیبایی از هنرهای به یاد ماندنی و زیبایی می باشد که شامل بیش از شش هزار اثر به جا مانده از قرن 12 تا به امروز است.

این آثار ترکیبی از نقاشی ها، مجسمه ها، تابلوها و جواهرات تزئینی و … است. قیمت ورودی این موزه 6 یورو است، ولی با موزه Guggenheim بصورت ترکیبی می توانید با پرداخت 13.50 یورو از هر دو مجموعه بازدید کنید . این قیمت ها البته در زمان برگزاری نمایشگاه های خاص و ویژه تغییر می کند.

Basque Museum

موزه باسک در Plaza Unamuno قرار گرفته است. این موزه در روز های سه شنبه تا شنبه از ساعت 11 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است و در روزهای یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 2 بعد از ظهر برای عموم باز است و در روز های دوشنبه و تعطیلات رسمی تعطیل است.

این موزه در سال 1921 با تمرکز بر پیشینه تاریخی ، باستان شناسی، قوم نگاری و تاریخ Euskadi ( سرزمین باسک) راه اندازی و افتتاح شد. البته این موزه خیلی موزه زیبایی نیست و تنها مناسب افرادی است که به تاریخ باسک علاقه دارند و یا در این مورد مطالعه می کنند.

ورودی موزه برای بزرگسالان 3 یورو و برای دانش آموزان و گروه های مخصوص 1.50 یورو و کودکان زیر 10 سال و سالمندان رایگان است.البته در روز های چهارشنبه ورودی این موزه برای همه رایگان است.

La Ría Maritime Museum

نوعی موزه دریایی در منطقه Muelle Ramón de la Sota است که در اصل این موزه در محل کارخانه کشتی سازی Euskalduna و در کنار مرکز هنرهای نمایشی Euskalduna  فعلی قرار گرفته است. این موزه دارای 27000 متر مربع مساحت نمایشگاه داخلی است که 20000 متر آن مربوط به فضای خارجی نمایشگاه و 7000 متر آن مربوط به فضای داخلی نمایشگاه یا موزه است.

فضای باز این موزه شامل سه اسکله کشتی رانی، فضای زیبای اطراف موزه و چندین راهرو می باشد. ورودی برای بزرگسالان 5 یورو، دانش آموزان و افراد بالای 65 سال 3.50 یورو و کودکان زیر شش سال رایگان است.

این موزه در زمستان ها از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر و شنبه و یکشنبه از ساعت 2 تا 4 بعد از شهر و در تابستان هم از ساعت 4 تا 8 بعد از ظهر باز است.

Taurino ( موزه گاو بازی)

در خیابان Martín Agüero واقع در Plaza de Toros de Vista Alegre و در نزدیکی Plaza Zabalburu قرار گرفته است. این موزه گاو بازی با تمرکز بر نقش برجسته گاو بازی و پیشینه آن در Euskadi بر پا شده است. هزینه ورودی 3 یورو است.

Museo Diocesano de Arte Sacro

موزه هنرهای مقدس و روحانی بیلبائو که به موزه هنرهای مقدس یا Museum of Sacred Art هم شهرت دارد. این موزه در Plaza de la Encarnación واقع شده و در سال 1515 توسط نیروهای دومینیکن تاسیس شده است.

ورودی عمومی این موزه 2 یورو و برای دانش آموزان و افراد زیر 18 سال 1 یورو می باشد. در روزهای پنج شنبه ورودی این موزه رایگان است.

Museo de Reproducciones Artísticas

این موزه مربوط به تولیدات هنری شهر بیلبائو است و در Conde Mirasol واقع شده است.  در این موزه تولیدات بسیار محبوب و مشهور در سطح جهانی این سرزمین بصورت واضح به نمایش گذاشته شده و بعضا بازسازی می شوند.

کلیساها

Cathedral of St. James

کلیسای جامع سنت جیمز یکی از زیباترین کلیساهای بیلبائو  است که با سبک گوتیک طراحی شده و مربوط به قرن چهاردهم می باشد.این کلیسا به نام بنیاد رسمی بیلبائو است. این کلیسا دارای سه صحن و صومعه های کوچک است که به سبک گوتیک معماری و تزئین شده اند.

این کلیسا در سال 1949 به عنوان کلیسیا جامع بیلبائو انتخاب شد. برج Neogothic آن و همچنین چشم انداز زیبای Severino de Achúcarro در این کلیسا در دهه 1800 طراحی و ساخته شده است. میدان مجاور ( Plaza de Santiago) صحنه خارق العاده ای از طراحی  لوئیس پارت را به نمایش می گذارد که در طول سلطنت کارلوس سوم با دید Por el bien público یعنی الهام گرفته شده برای مردم خوب ساخته شده است.

Iglesia de San Antón

این کلیسا در نیمه اول قرن 15 ساخته شده و در قرن 16 وقف San Anton شده است. این کلیسا ترکیبی از سبک های معماری مختلف را نشان می دهد از جمله رواق های آن که به سبک رنسانس و برج هایی که به سبک باروک تزئین شده اند.

برج های این ساختمان در سال 1777 ساخته شده اند. این کلیسا بر روی ویرانه های یک دژ قدیمی بنا شده است که این موضوع در تاریخچه بیلبائو نشان داده شده است.

Basílica de Begoña

وقتی به شهر بیلبائو برسید قطعا این ساختمان را نمادین ترین ساختمان مذهبی در بیلبائو خواهید نامید. این کلیسا ساخته Sancho Martinez de Arego در قرن شانزدهم است کسی که کلیسای Iglesia San Anton را هم طراحی و ساخته است.

این کلیسا ترکیبی از سه صحن اصلی است، همچنین دارای یک برج و نمایی زیبا بود که در طول اولین جنگ Carlista  در سال 1835 این برج و نما نابود شد. معماری و نما و برج امروزی توسط Jose Maria Basterra و در بین سال های 1902 تا 1907 ساخته شده است.

Iglesia de San Nicolás

کلیسایی در Esperanza که در قرن 19 به اتمام رسید. این کلیسا به ملوانان اهل تسنن بیلبائو اختصاص داده شده است. بی تردید این کلیسا یکی از بهترین نمونه های معماری سبک باروک در Vizcaya است.

Iglesia de San Vicente Martir

کلیسایی در Plaza de San Vicente در نزدیکی Abando که در قرن شانزدهم و به سبک معماری گوتیک ساخته شده است.

فعالیت هایی که در بیلبائو می توان انجام داد

 •  تابستان به یک کنسرت در فضای باز در Kiosko del Arenal El Arenal Parque دقیقا مقابل Plaza Arriaga بروید. استیج این تئاتر در سال 1923 ساخته شد و در سال 1985 بازسازی شد.
 • از آغاز اولین شنبه بعد از 15 اوت جشنواره Aste Nagusia / Semana Grande برپا می شود و تا 9 روز ادامه دارد و به نام شهر فیستا شناخته می شود .

این زمان بهترین وقت برای مسافرت به بیلبائو است اما باید آماده سر و صداهای زیاد، موسیقی، انواع تئاتر ها و نمایش های خیابانی  و انواع رویداد ها و کارهای مختلف دیگر نیز باشید و این نکته را هم به یاد داشته باشید که برگزاری این فستیوال اغلب در شب است. از دفتر توریستی Teatro Arriaga می توانید جزئیات مراسم و برنامه ها را جویا شوید.

 • در هفت خیابان Casco Viejo پیاده روی کنید.
 • از پله های Mallona در حد فاصل Plaza Unamuno به Parque Etxebarria بالا بروید تا نمایی زیبا از شهر را مشاهده کنید.
 • در کنار رودخانه پیاده روی کنید
 • در سراسر Doña Casilda Iturrizar Park پیاده روی کنید و از انواع حوضچه ها و باغ های و موزه های هنر های زیبا و … لذت ببرید.
 • به Artxanda Funicular  بروید تا باز هم نمای زیبای دیگری از شهر را ببینید.
 • از پل زیبای Vizcaya بازدید کنید. یکی از میراث جهانی بیلبائو که در بین Portugalete و Getxo واقع شده است. این پل حدود 10 کیلومتر دورتر از بیلبائو قرار گرفته است  و با یک سفر 20 دقیقه ای با مترو قابل دسترسی است.
 • از شرکتHc International Charter Group دیدن کنید. یکی از بزرگترین شرکت های چارتر مربوط به خدمات قایق های بادبانی است که تمامی امکانات یک قایق بادبانی عالی را برای شما فراهم می کند. شما می توانید قایق های بادبانی را با خدمه و یا بدون خدمه در بیلبائو کرایه کنید.

این شرکت 9 دفتر در دنیا دارد که در کشورهای ایالات متحده، اسپانیا، انگلستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، جزایر کارائیب، هنگ کنگ و دبی فعالیت دارند.

 • از Bilbobentura یک قایق تفریحی کرایه کنید و تفریح کنید. Bilbobentura شرکتی است که در رودخانه nervion خدمات مربوط به کرایه قایق تفریحی را انجام می دهد.
 • به بازار اولین یکشنبه ها بروید. Dos de Mayo در اولین یکشنبه هر ماه می توانید از بازار بزرگی که دست فروش ها و فروشندگان کلاه، عتیقه جات، کتاب، لباس های دست دوم و …. در آن حضور دارند، خرید کنید.

Bilbao

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie