آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

فهرست مطالب

آب و هوای اسپانیا، به دلیل وسعت بالای این کشور و تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، بسیار متنوع است. اسپانیا کشور بزرگی است که از غرب دارای مرز زمینی با پرتغال، در شمال تشکیل دهنده شبه جزیره بزرگ در مرز پای رینز، و در جنوب و شرق تحت تاثیر دریای مدیترانه و از غرب و شمال با اقیانوس اطلس مجاورت دارد. اسپانیا کشوری وسیع است و به دلیل اینکه تحت تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس میباشد، آب و هوای متنوعی را در هر قسمت از کشورش تجربه می کند.

آب و هوای زمستانی در اسپانیا بسیار عالی است و مناطق ساحلی دارای آب و هوای معتدل می باشند. میانگین روشنایی روزانه در زمستان 10 ساعت و میانگین روشنایی روزانه در تابستان به 16 ساعت می رسد. اسپانیا را از نقطه نظر آب و هوایی به چهار منطقه می توان تقسیم کرد: شمال و شمال غربی، مرکزی، مدیترانه ای و جزایر قناری.

آب و هوای اسپانیا در قسمت شمال و شمال غربی 

این قسمت ابری ترین و بارانی ترین قسمت اسپانیاست. تابستان این منطقه پر باران ترین و خنک ترین قسمت نسبت به سایر نقاط دیگر اسپانیا می باشد،  ولی با این وجود همچنان جزء مناطق تقریبا گرم و با آب و هوای آفتابی محسوب می شود. میزان بارندگی نیز از غرب به شرق کاهش پیدا می کند.

آب و هوای اسپانیا درمناطق مرکزی

بیش از نیمی از مناطق مرکزی میزان بارندگی نسبتا کمی دارند. اما میزان بارش برف زمستانی در این مناطق تقریبا زیاد بوده و در مدت طولانی روی کوه ها باقی می ماند . بارندگی مطلوب و آب و هوای معتدل باعث شده تا از شدت گرما به مقدار چشمگیری کاسته شود و حتی در تابستان نیز  بارندگی های خوبی در اسپانیا اتفاق می افتد. در زمستان آب و هوای خنک، معتدل و بادهای کمی حاکم است.

آب و هوای مدیترانه ای اسپانیا

محبوب ترین استراحتگاه های اسپانیا، مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشند که در این مناطق روز های آفتابی زیادی را میتوان تجربه کرد .

در این مناطق تقریبا 6 ساعت در زمستان و 12 ساعت در تابستان روشن است و روزهای آفتابی دارند. زمستان این مناطق معتدل تر و گرمتر از مناطق مرکزی این کشور می باشد. در تابستان ها هوا گرم و بعضی اوقات مرطوب می باشد. شدت گرمی هوا در بعد از ظهر ها با نسیم های دریایی کمتر می شود. در فصل های ژوئن تا آگوست بارندگی بسیار کم است. در این مناطق معمولا فصل پاییز در مقایسه با فصل زمستان بارش بیشتری را تجربه می کنند.

جزایر قناری

در جزایر قناری، دمای هوا در تابستان ها، خیلی کمتر از سایر مناطق گرم می شود و این به خاطر جریان هوای خنک در این جزایر می باشد. در این جزایر زمستان ها هوا معتدل است. این جزیره گرم ترین هوا را در تابستان یعنی زمانی که گرما و خشکی صحراهای آفریقا به جزایر نفوذ می کند، تجربه می نمایند.

هوای طوفانی و مرطوب به ندرت در زمستان وجود دارد. مدت زمان روز های آفتابی در زمستان 6 ساعت و در تابستان 11 ساعت می باشد.

آب و هوای شهر بارسلونا

بارسلونا آب و هوایی مدیترانه ای و مطبوع دارد. آب و هوای آفتابی و بعضی مواقع کمی باران و بدون رطوبت زیاد در بارسلونا به اشخاص این امکان را می دهد که در تمام ایام سال بتوانند به این شهر سفر کنند و از بودن در این شهر لذت ببرند.

آب و هوای مدیترانه ای

بارسلونا در دریا واقع شده است و به همین دلیل آب و هوای آن مدیترانه ای است. این بدان معنی است که پاییز، بهار و زمستان می تواند مرطوب باشد، گرچه دمای آن نسبتا ملایم است و تنها چند روز در سال دمای هوا بسیار سرد یا گرم می شود؛ گرما در ماه های ژوئیه و اوت، آب و هوای سرد در اواخر ماه دسامبر و ژانویه و فوریه متمرکز است.

در ادامه به بررسی آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف، از جمله الگوهای تابش آفتاب و باران ماهانه، درجه حرارت، و نوع لباس مناسب هر فصل از سال خواهیم پرداخت.

بهار: مارس، آوریل، می

از مارس تا می، میزان بارش باران بسیار کم است و مارس خنک ترین ماه بهار می باشد. بعضی سال ها به طور مداوم بارش باران را تجربه می کنند، اما آب و هوای بهار بسیار متغیر است و شما ممکن است به همان اندازه نیز چند روز آفتابی متوالی را تجربه کنید. بارسلونا در پایین Pyrenees قرار گرفته است و بادهای سرد مکرر به پایین دامنه های کوهستان به ویژه در ماه آوریل می وزد. برای بسیاری از مردم، ماه می لذت بخش ترین زمان سال در بارسلونا، با هوای تازه و روزهای آفتابی و گرم، به خصوص در پایان ماه است.

لباس بهار

شما باید لباس خود را با آب و هوای بسیار متغیر و بارانی بهار بارسلونا تطبیق دهید. همواره باید یک ژاکت گرم و یا بارانی به همراه داشته باشید. در ماه مارس، یک کت زمستانی سبک کافی است.

برای کفش، اگر هوا بارانی نباشد، کفش های پیاده روی یا کفش های ورزشی مناسب است، اما اگر هوا سرد باشد یا باران ببارد، شما نیاز به یک جفت چکمه خوب دارید.

ساکنان محلی در ماه می به ساحل نمی روند، نور آفتاب در اواخر بهار در ساحل Ciutadella امکان آفتاب گرفتن با بیکینی را فراهم می آورد.

دمای بهار(درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

مارس: 9-16 درجه سانتیگراد یا 48-60 درجه فارنهایت، 48 میلیمتر

آوریل: 11-18 درجه سانتیگراد یا 51-64 درجه فارنهایت، 43 میلیمتر

ماه مه: 14-21 درجه سانتیگراد یا 57-69 درجه فارنهایت، 54 میلیمتر

تابستان: ژوئن، جولای، آگوست

بسیاری از افراد بارسلونا را به عنوان یک مقصد ساحلی در نظر می گیرند. این قضیه برای ماه های تابستان صدق می کند، اما توجه داشته باشید که جولای و به ویژه آگوست خیلی گرم است.

شهر از ساعت 1 تا 5 بعد از ظهر بسیار گرم و داغ است. مردم محلی در ظهر و بعد از ظهر در خانه کار می کنند و اکثرا در تعطیلات به ساحل اسپانیا می آیند. اگر گرمای شدید برای شما آزاردهنده است ماه های جولای و آگوست به بارسلونا سفر نکنید و به جای آن در ماه ژوئن که هوا گرم و دلپذیر است به بارسلونا بروید.

لباس تابستان

در ماه های جولای و آگوست، لباس های سبک تابستانی در بارسلونا استفاده کنید. بهتر است پیراهن های نخی و لباس های خنک بپوشید. شب ها نسیم خنکی مانند باد کولر می وزد، بنابراین توصیه می شود یک ژاکت یا یک گرمکن که بتوانید روی دوش خود بیندازید همراه داشته باشید.

در ماه ژوئن، این شهر شب ها و روزهای گرمتری دارد و خنک نمی شود. در ماه ژوئن شما باید لباس تابستانی بپوشید. در اوایل ماه ژوئن و همچنین در پایان ماه آگوست هوا بارانی نیز می شود.

دمای تابستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

ژوئن: 18 تا 25 درجه سانتیگراد یا 64 تا 77 درجه فارنهایت، 37 میلیمتر

جولای: 21 تا 28 درجه سانتیگراد یا 69 تا 82 درجه فارنهایت، 27 میلیمتر

اوت: 21 تا 28 درجه سانتیگراد یا 69-82 درجه فارنهایت، 49 میلیمتر

آب و هوای شهر مادرید

پاییز: سپتامبر، اکتبر، نوامبر

از ماه سپتامبر تا نوامبر میزان بارندگی زیاد است. اگر چه در بهار هم باران می بارد، اما در پاییز و زمستان بیشترین میزان بارندگی اتفاق می افتد. در ماه سپتامبر، زمانی که آب و هوا هنوز گرم است، برخی اوقات رعد و برق هم می شود. دما در ماه سپتامبر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، اما ماه اکتبر هوا پاییزی است و نوامبر قبل از سردترین ماه های زمستان است.

لباس پاییز

لباس پاییزی شما باید دقیقا مانند لباس های بهاری باشد. با این تفاوت که میزان گرمی هوا کمی کمتر از ماه سپتامبر و کمی بیشتر از ماه نوامبر است. بهتر است در روز از لباس های سبک استفاده کرده و عصرها لباس های گرم تری بپوشید.

دمای پاییز (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

سپتامبر: 19-25 درجه سانتیگراد یا 19- 77 درجه فارنهایت ، 76 میلیمتر

اکتبر: 15-21 درجه سانتیگراد یا 59 69- درجه فارنهایت ، 86 میلیمتر

نوامبر: 11 تا 16 درجه سانتیگراد یا 51-60 درجه فارنهایت، 52 میلیمتر

زمستان: دسامبر، ژانویه، فوریه

زمستان در بارسلونا عالی است، البته اگر ساحل و آفتاب گرفتن، اولویت اول شما نباشد. روزها اغلب آفتابی و خنک هستند. به خاطر داشته باشید که بارسلونا در دریا است و رطوبت می تواند به طور معمول در فصل زمستان به طور کلی باعث خنک تر شدن هوا شود.

لباس زمستان

اگر چه درجه هوای زمستان در بارسلونا بسیار ملایم تر از کشورهای شمالی است، هوای دریایی می تواند میزان خنکی هوا را دو چندان کند. همراه داشتن یک کت زمستانی ضروری است. در روزهای بسیار سرد، زمانی که آسمان خاکستری است و باد از دریا می وزد، توصیه می شود که یک کت خوب و  یک جفت دستکش یا کلاه استفاده کنید. شلوار جین، شلوار، ژاکت و پیراهن های پشمی نیز برای این فصل مناسب است.

دمای زمستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

دسامبر: 8 تا 13 درجه سانتیگراد یا 46-55 درجه فارنهایت، 45 میلیمتر

ژانویه: 6 تا 13 درجه سانتیگراد یا 42-55 درجه فارنهایت، 31 میلیمتر

فوریه: 7 تا 14 درجه سانتیگراد یا 44-57 درجه فارنهایت، 39 میلیمتر در سراسر سال،

 مادرید آب و هوایی خشک دارد. درجه حرارت در تابستان و زمستان کاملا متفاوت است. آب و هوا بین ماه های می تا جولای بسیار گرم و دلپذیر است و دمای متوسط بین 20 تا 32 درجه سانتیگراد می باشد. در پایان ماه جولای و در طول آگوست، درجه حرارت بسیار گرم می شود و گاهی اوقات تا 40 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، درجه حرارت قابل تحمل است، زیرا رطوبت پایین می باشد. در ماه های زمستان، نوامبر و دسامبر درجه حرارت به 9 درجه سانتی گراد می رسد.

 مردم مادرید، پایتخت اسپانیا، هر دو آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای را تجربه می کنند. مادرید شهری چهار فصل است. این شهر به دلیل ارتفاع و نزدیکی آن به محدوده های کوهستان، آب و هوای متغیری دارد.

تابستان

مادرید از نظر گرما چهارمین شهر گرم در اروپا در فصل تابستان است. اما شب ها هوا کمی خنک می شود. دما می تواند حتی به بیش از 40 درجه سانتیگراد برسد و مکان هایی مانند بازارهای این شهر، اغلب ظهرها تعطیل هستند. شب های تابستان در مادرید خنک می باشد. در ماه ژوئن، گردشگران ترجیح می دهند از شب زنده داری و هیاهوی موجود در شهر لذت ببرند.

پاييز

میزان بارش باران در ماه های پاییز در مادرید زیاد است. در این فصل بسیاری از فعالیت های خیابانی مانند ” MARCHA” انجام می شود. بسیاری از فعالیت های فرهنگی در پاییز در مادرید اتفاق می افتد که با آغاز سال تحصیلی و بازگشت به کار پس از تعطیلات تابستان همخوانی دارد.

زمستان

در زمستان، مردم مادرید شاهد آسمانی آبی با لکه های سفید ابرهای سبک هستند. دمای هوا بسیار پایین می آید و سرد می شود. پایین ترین دما به طور متوسط 2 درجه سانتی گراد  و بالاترین دما به صورت میانگین 9 درجه سانتی گراد در ماه های دسامبر و ژانویه است.

بهار

فصل بهار در مادرید، نوید بخش آب و هوایی مطبوع برای گردشگران است. خورشید مدت طولانی تر و بیش از هفت ساعت در روز میتابد. شب ها خنک می شود و ممکن است کمی به بیش از 10 درجه سانتیگراد نیز برسد.

توجه داشته باشید که بازدید از مادرید را در تابستان توصیه نمی کنیم، مگر اینکه شما برای یک رویداد خاص بخواهید در این شهر حضور داشته باشید.

در طول ماه آگوست، بسیاری از مردم محلی در تعطیلات هستند، به این معنی که بسیاری از کسب و کارها تعطیل می شوند، با این حال، خیابان ها مملو از توریست می باشد و نرخ اقامت در این فصل گران تر از سایر فصل ها است.

برای تعطیلات کریسمس یعنی از اواسط دسامبر تا هفته ی اول ژانویه این شهر نسبتا شلوغ می شود. اگر قصد دارید که این موقع به مادرید بروید، آگاه باشید که شهر کمی شلوغ است و به احتمال زیاد، شما برای رزرو اتاق دچار چالش می شوید.

(ماه مارس تا می، سپتامبر و اکتبر): بهترین زمان برای سفر به مادرید در نیمه ی دوم ماه می و نیمه دوم سپتامبر، است. درجه حرارت هوا در این ماه ها معمولا مناسب است و راه رفتن در اطراف شهر لذت بخش است. علاوه بر این، شلوغی و ازدحام گردشگران مانند تابستان وجود نخواهند داشت.

فصل خلوت (نوامبر تا فوریه، به غیر از نزدیک تعطیلات کریسمس): زمستان، به غیر از ایام کریسمس، فصل خلوتی در مادرید است. تعداد گردشگران به طور قابل توجهی کمتر از ماه های دیگر سال است، علاوه بر این، می توانید شما از  از امکانات متنوع اقامتی و نرخ های پایین تر لذت ببرید. از بسیاری از مناظر و جاذبه ها می توانید با آرامش بیشتری بازدید کنید و از آن لذت ببرید .هوا کمی سرد است و به ندرت به زیر صفر می رسد.

بهترین زمان برای بازدید از مادرید:

ماه های می و اکتبر از جمله ماه های ایده آل برای لذت بردن از گشت و گذار در مادرید هستند. در ماه می، گرمای شدید تابستان هنوز شروع نشده است و گرما آزاردهنده نیست.

در ماه اکتبر، بچه ها به مدرسه برمیگردند، شهر کم کم خنک می شود، برگ های درختان نارنجی می شوند و میزان ازدحام توریست و شلوغی کم می شود.

اگر در فصل تابستان از مادرید دیدن کنید، با آفتاب شدید بعد از ظهر، مواجه می شوید و باید برنامه ریزی برای گشت و گذار خود را در اول صبح انجام دهید و سپس مانند ساکنین این شهر در خانه بمانید و از ساعت 7 بعد از ظهر به بعد از منزل خارج شوید.

 

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie