پالما د مایورکا

تعطیلات رسمی در اسپانیا

فهرست مطالب

شهر پالما د مایورکا تنها شهر جزیره ای مانند در اسپانیا است. این شهر در جزیره مایورکا، یکی از جزایر مربوط به شبه جزایر بالئاریک در ساحل شرقی اسپانیا واقع شده است.

شهر پالما د مایورکا را به عنوان پایتخت جزایر بالئاریک می دانند  و بزرگ ترین شهر رد مایورکا نیز محسوب می شود. جمعیت شهر پالما در سال 2007 و بر اساس آمار رسمی آن سال حدود 400000 نفر بود. در اصل نیمی از جمعیت مایورکا در خود شهر پالما زندگی می کنند.

این شهر در قسمت شمال غربی انتهای خلیج و در قسمت جنوب غربی مایورکا واقع شده است. شورای شهر پالما اختیارات بیشتری نسبت به جزایر Cabrera ، illa des Conills، Estells، Imperial ، Redona ، Foradada، Plana و Pobra دارد.

نام پالما به روستایی رومی در زمان امپراطوری روم بر می گردد که در همین مکان فعلی جزیره پالما وجود داشته است، هر چند این مکان قبلا و در دوران برنز پایه گذاری و زندگی در آن رواج پیدا کرده بود.

جزیره و یا شهر پالما د مایورکا در اوایل سده های میانه توسط عرب ها اشغال شد و عرب ها این شهر را به نام  مدینه مایورکا ( Madina Mayurqa) نامیدند. در سال 1229 توسط شاه Jaume I که از پادشاهان آراگون بود این  شهر فتح شد و تبدیل به شهر تجاری مهمی گردید.

پالما در قرن شانزدهم، دوران بسیار سیاهی را به خود دید. در این قرن این شهر آماج حملات دزدان دریایی بربر و ترک قرار گرفت و هم زمان گرفتار طاعون هم شد. در اوایل قرن هجدهم، ارتش فرانسه و اسپانیا این جزیره را تسخیر کردند و فیلیپ پنجم حکومت این جزیره را غیر قانونی و فرهنگ آن را رد کرد.

بعدها کارلوس سوم، یک قرار داد تجارت آزاد با هند بست که تاثیر زیادی در رشد و شکوفایی مجدد پالما داشت و باعث شد سرمایه های زیادی مجددا روانه این شهر شود.

جزیره و یا شهر شهر پالما د مایورکا در دهه 1950 به یک مقصد توریستی تبدیل شد و در طی نیم قرن همواره بر تعداد توریست هایی که از این جزیره بازدید می کردند، افزوده شد. پالما یک مرکز تجاری و فرهنگی مهم و پر طرفدار در مایورکا به حساب می آید.این جزیره مستقل از جزایر بالئارس اسپانیا بیش از نیمی از جمعیت این جزایر را به خود اختصاص داده است.

فصل تعطیلات از پایان ماه آوریل شروع می شود  و تا اکتبر در این جزیره ادامه دارد. در بین ماه های نوامبر تا آوریل درجه هوا بین 20 تا 28 درجه سانتیگراد است و گاهی در شب کمی هوا خنک تر هم می شود که ممکن است به یک ژاکت نیاز پیدا کنید.

امروزه مایورکا یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری و تعطیلاتی در اروپا است و گردشگران زیادی هر ساله از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند. پالما امروزه شهری مدرن و پیشرفته با هتل های بزرگ و زنجیره ای و مغازه ها و فروشگاه های پر زرف و برق است، ولی این باعث نشده تا جنبه تاریخی شهر هم فراموش شود و پالما همچنان ساختار تاریخی خود را حفظ کرده است و هنوز هم معماری های تاریخی موجود در این شهر، میعادگاه بسیاری از علاقمندان تاریخ است.

شهر قدیمی پالما در مرکز شهر واقع شده و کمترین دست در آن برده شده است و خیابان های باریک و ساختمان ها و کلیساهای بازسازی شده همچنان به عنوان افتخار شهر خودنمایی کنند.

مناطق دیدنی و زیبای شهر پالما د مایورکا

 • Castell de Bellver

این قلعه در خرابه های یک ساختمان متعلق به مسمانان ساخته شده است. امروزه این قلعه تا حدودی بازسازی شده و به عنوان موزه ای از یافته های باستان شناسی و مجسمه های کلاسیک شناخته می شود.

قلعه Bellver یکی از شاهکارها و برجسته ترین قلعه های موجود در اسپانیا است. ساخت این قلعه به قرن 14 میلادی باز می گردد و مکان این قلعه نیز در بالای تپه ای قرار گرفته است.

افرادی که وارد این قلعه می شوند از روی باروهای آن می توانند بهترین دید را نسبت به خلیج پالما و همچنین کل شهر پالما د مایورکا داشته باشند. این قلعه صاحب برج بلند و بزرگی ، یک حیاط مرکزی و ویژگی های منحصر به فرد معماری در داخل و خارج ساختمان قلعه می باشد.

تور و بازدید از این قلعه را با یک پیاده روی در اطراف قلعه آغاز می کنند و بعد از ورود به این قلعه با رفتن به بالای آن به منطقه پاسیومی برای مشاهده معماری فوق العاده قلعه خواهند رفت .

بازدید از قلعه همه روزه در شهر پالما د مایورکا امکان پذیر است و هر روز از ساعت 8.30 صبح تا 6 بعد از ظهر و در روز های تعطیل از ساعت 10 صبح تا 5.30 بعد از ظهر  ورودی های این قلعه باز می شوند.توجه داشته باشید که روز دوشنبه قلعه قبل از ساعت 1.30 بعد از ظهر تعطیل است.

هزینه ورودی به قلعه و بازدید از آن برای بزرگسالان 4 یورو و برای بازنشتگان و دانشجویان 1.05 یورو می باشد.

 • Pueblo Español

این مجموعه در واقع به اسپانیایی به روستای اسپانیا و یا موزه معماری شهرت دارد و دلیل آن هم این است که هر چند این مکان یک روستای کوچک است ولی انواع ساختمان ها و آثار کلاسیک اصلی معماری اسپانیا که تا به حال طراحی شده را در این روستا به خوبی خواهید دید.

در طول هفته مغازه ها، رستوران ها و بارها و کافه های فراوانی در این محل و یا روستا فعالیت می کنند. ساعات بازدید از این مکان ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر می باشد. هزینه بازدید برای بزرگسالان 5 یورو و برای کودکان 3 یورو تعیین شده است.

 • Paseo Maritimo

در کنار اقیانوس پالما قدم زدن و تماشای زندگی شاد مردم و یا قدم زدن در امتداد اقیانوس در آب و هوای عالی پالما را نباید از دست داد. بخصوص در سراسر بندر پالما که در آن انواع قایق های بادبانی  و قایق های چارتر بر روی آب در حال حرکت هستند.

در کنار این ساحل در تمام طول مدت شب انواع کافه ها، بارها و رستوران ها فعالیت می کنند. تماشای این مغازه ها و ستاره ها در شب و همچنین کلیسای جامع با چراغ های روشن در شب حال و هوایی دیگر دارد .

در ساحل پالما یک کلوب شبانه به نام تیتو ( Tito) وجود دارد که ساخت آن مربوط به دهه 1950 است و افرادی مانند Frank Sinatra از این کافه استفاده می کرده اند و هنوز هم پا بر جا است و فعالیت می کند.

اغلب کلوب های شبانه تا ساعت 6 صبح باز هستند و اغلب این کلوب ها بخصوص در فصول خلوت سال در طول شب خلوت تر از روز هستند. سواحل پالما مکانی بسیار خوب برای مردم عادی و شهروندان پالما هم محسوب می شود و حتی در زمانی که خورشید در ساحل می تابد باز هم بسیاری از مردم را در کنار سواحل مشاهده خواهید کرد.

مراکز تاریخی شهر پالما د مایورکا

مرکز تاریخی پالما قدیمی ترین قسمت شهر است. این منطقه از پالما همچنین یکی از مناطق با طراوت و خنک پالما محسوب می شود که برای فرار از روزهای داغ سال بهترین انتخاب است.

خیابان های این شهر باریک و سایه دار هستند. ممکن است شانس این را پیدا کنید که در برخی از حیاط های خصوصی در این منطقه وارد شوید و از ساختمان های قدیمی مردم دیدن کنید.

تورهای شخصی و گروهی را می توانید در پالما با هماهنگی راهنماهای خصوصی پیدا کنید تا شما را در اطراف و در داخل مکان های اصلی منطقه تاریخی پالما گشت و گذار دهند. البته این تنها بخشی از جاذبه های تاریخی پالما است. شما همچنین می توانید از سایر دیدنی های تاریخی پالما هم لذت ببرید که در ادامه به آنها پرداخته می شود:

 • Catedral de Mallorca

کلیسای جامع مایروکا یکی از دیدنی ترین کلیساهای جامع در اسپانیا است. این کلیسای جامع و جذاب در نزدیکی دریا واقع شده است. داخل این کلیسای جامع یک موزه و نمایشگاه نقاشی های مذهبی و هم چنین وسایل ارزشمند نقره ای وجود دارد.

این موزه درساعت 10 صبح باز می شود و در تمام طول هفته هم باز است. هزینه بازدید از این مجموعه 4 یورو می باشد.

 • Banys Àrabs

ساختمان حمام عربی یکی از حمام های عربی در منطقه آندلس اسپانیا است و تنها حمام عربی می باشد که از زمان عرب ها تا به حال پا بر جا مانده است. تاریخ تاسیس این حمام به قرن دهم باز می گردد و به سبک سونا ساخته شده است. در کف حمام یک حوضچه آب گرم طراحی شده تا حمام مرتبا دارای بخار آب گرم باشد .

یک محوطه کوچک و دو اتاق حمام کوچک در کنار آن هم تعبیه شده است که این اتاق ها هم زمان هر کدام برای 10 نفر قابل استفاده بوده است. بازدید از این حمام برای بزرگسالان 2 یورو و برای کودکان بصورت رایگان است.

 • Museo de Arte Español Contemporáneo

موزه هنرهای معاصر اسپانیایی مخصوص شهر پالما است. این موزه در منطقه Sant Miquel واقع شده است و هر روز راس ساعت 10 صبح تا 6.30 بعد از ظهر در روز های هفته و 10.30 صبح تا 2 بعد از ظهر در روز های تعطیل فعال است.

این شاخه از موزه هنرهای معاصر اسپانیا مجموعه دائمی از بیش از هفتاد قطعه از هنرمندان مدرن اسپانیایی نامدار از جمله Pablo Picasso ، Joan Miró ، Juan Gris و Salvador Dalí می باشد. بازدید از این موزه رایگان است.

 • Bull Ring

واقع در خیابان Gaspar Bennazar است. اگر از دوستداران حیوانات هستید،می توانید از این رینگ دیدن کنید. معمولا وقتی رویداد و جشنواره ای نباشد، این رینگ گاو بازی باز است.

فعالیت هایی که باید در پالما انجام داد:

 • Aqualand

آکوا لند یک پارک آبی فوق العاده در بزرگراه آرنال پالما می باشد. حدود 13 تا 15 کیلومتر خارج از شهر واقع شده است.پارک آبی پر از سرسره ها و وسایل بازی و استخرهای بزرگ با ساختارهای جالب برای افراد ماجراجو می باشد. این پارک آبی هر ساله از اوایل ماه مه تا اوایل اکتبر باز است. ساعات کاری این استخر از ساعت 10 صبح هر روزه تا ساعت 5 بعد از ظهر در ماه های مه، ژوئن، سپتامبر و اکتبر می باشد.

در ماه‌ های جولای و آگوست هم از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از شهر باز است. هزینه ورودی برای این شهر آبی 20 یورو برای بزرگسالان و 18 یورو برای افراد مسن و 14 یورو برای کودکان می باشد.

 • سواحل پالما

اگر به دنبال ساحلی در مرکز شهر هستید، بهتر است به ساحل Parc de la Mar در پارک  کنار دریا بروید.

وقتی وارد این پارک شدید در ابتدا، با دریا مواجه خواهید شد ، می توانید به سمت چپ حرکت کنید و از جاده کنار ساحل بین 5 تا 10 کیلومتر را پیاده روی نمایید. این بخش از ساحل بسیار شلوغ است بخصوص در زمان های اوج ترافیک و به همین دلیل سر و صدای زیادی هم در کنار ساحل وجود دارد، بنابراین بهتر است جاده را تا جایی که به به محل دور زدن می رسد ادامه دهید. در اینجا یک تفریحگاه ساحلی دیگر قرار دارد که خلوت تر است.

 • Ciudad Jardín

این مکان به باغ شهر شهرت دارد و دارای سواحل شنی سفید می باشد. حدود 450 متر طول و 45 متر عرض دارد، آب و هوایی چندان خوبی ندارد و دور تا دور آن با یک سری اسکله گرفته شده است.

این ساحل که در  منطقه مسکونی باغ شهر قرار دارد دارای امواج ملایمی است و در یک محله زیبا و دلپذیر در مرکز شهر قرار گرفته است که اطراف آن را پارک La Torre d’en Pau Park پوشانده است.

ساختمان های اطراف این ساحل و باغ دارای ارتفاعات کمی هستند و نمای پارک به خوبی از تمامی ساختمان های اطراف دیده می شود . در این باغ امکانات تفریحی زیادی برای گردشگران و بازدیدکنندگان فراهم شده است . مثلا دوش رایگان، تلفن ، چترهای ساحل برای اجاره، اجاره هموک و یا تخت های ساحلی ، قایق اجاره ای و در ضمن بسیاری از کافه ها و رستوران ها و مغازه ها نیز در این باغ  اطراف آن قرار دارند.

 • Cala Major

این تفریحگاه ساحلی تنها چند کیلومتر از غرب پالما د مایورکا فاصله دارد. ساحل دارای 200 متر طول و 80 متر عرض است. آب این تفریحگاه کاملا زلال و شفاف است و به حالت کریستالی می باشد. این ساحل توسط هتل های بزرگی احاطه شده است  و در بین ماه های ژوئیه تا اوت بسیار شلوغ می شود.

این ساحل برای کودکان مناسب است و تنها از قایق های پدالی برای تفریحات آبی استفاده می کند.همچین در کنار ساحل یک مسیر پیاده روی تعبیه شده که مردم محلی و گردشگران می توانند در این مسیر قدم بزنند و در صورت نیاز از انواع مغازه ها و رستوران ها غذا خرید کنند.

 • Can Pere Antoni

تفریحگاه ساحلی با 735 متر طول و 25 متر عرض است. این ساحل در مقابل کلیسای جامع La Seu قرار گرفته است.این ساحل یکی از دلپذیرترین مکان ها در شهر پالما برای کسانی است که عاشق دوچرخه سواری هستند. این مسیر دوچرخه سواری در تمام طول خلیج ادامه دارد . در این ساحل همچنین یک رستوران خوب هم وجود دارد.

 • ELLA International Lesbian Festival

جشنواره فرهنگی، ورزشی ، موسیقی و هنری  9 روزه شعر پالما است که هزاران زن مختلف از هر کجای پالما را در جزیره زیبا و آفتابی مایورکا دور هم جمع می کند. دور سوم این فستیوال یا جشنواره از 1 تا 9 سپتامبر 2015 برگزار شد و فرهنگ و محتویات اجتماعی قوی و ارزشمند پالما را با اولین دور فستیوال بین المللی Lesbian Business Convention  و جشنواره بین المللی فیلم ، با هم ترکیب کرد.

 • Titos

تیتوس در پالما د مایورکا واقع شده است و به عنوان باشگاه شبانه و تفریحی شناخته می شود.  در طول دهه های 1950 و 1960 ستاره های بزرگ روز جهان مانند Marlene Dietrich و Ray Charles در این مکان برنامه اجرا کرده اند.

بازدیدکنندگان از این مجموعه می توانند هم زمان به موسیقی گوش دهند و برقصند. در این باشگاه یک آسانسور خاص وجود دارد که بازدیدکنندگان را به قسمت بالای باشگاه برای رقص منتقل می کند که نمایان کننده دید فوق العاده زیبایی از شهر پالما بخصوص در شب است.

بازدید کنندگان این باشگاه نباید از 20 سال کمتر داشته باشند و سن شان از 35 سال هم نباید بیشتر باشد. در اصل این باشگاه مخصوص جوانان 20 تا 35 ساله است. این باشگاه  سالنی دارد که تا 2000 میهمان را می تواند به راحتی در خود جای دهد.

 • Marineland

مارینلند یک باغ وحش بسیار بزرگ و زیبای دریایی است و یکی از بهترین مکان ها برای اینکه بچه ها را با خود برای تفریح بیاورید. حضور در منطقه اصلی این باغ وحش می تواند یک تجربه خارق العاده برای تمام روز باشد، جایی که بیش از 38 سال قدمت دارد.

این مجموعه دارای یک اکواریوم بزرگ  و یک تراریوم است. کوسه ها، ماهی های گرمسیری، مارمولک های عجیب و غریب، ایگواناها، آناکانداها ، فلامینگوها و پنگوئن ها همه و همه در این مجموعه جمع شده اند.

در خارج از این باغ وحش ساحل Calvias Costa d’en Blanes قرار دارد. همچنین زمین هایی برای بازی که همه متعلق به همین مجموعه هست هم در اطراف باغ وحش وجود دارند.هر روز در این مجموعه نمایش های زیبایی از حیوانات را می توانید ببینید، مانند نمایش دلفین ها، نمایش شیرهای دریایی و حتی نمایش طوطی ها.

جشنواره ها در شهر پالما د مایورکا

در شهر پالما د مایورکا جشنواره های زیادی برگزار می شود که هر یک در نوع خود دیدنی و جالب هستند. یکی از این جشنواره ها، جشنواره Isladencanta است که یک جشنواره سالیانه موسیقی می باشد و شامل ژانرهایی از قبیل راک، پاپو … با بهترین دی جی های دنیا است. این جشنواره در ماه ژوئیه برگزار می شود.

همچنین جشنواره de Pollença جشنواره دیگر موسیقی در پالما است که شامل اجرای مجموعه ای از هنرمندان و خوانندگان مشهور بین المللی و ارکسترهای بزرگ در ماه می  می باشد.

فستیوال دیگر مهم در شهر پالما د مایورکا فستیوال فیلم کوتاه این شهر است که هر ساله رشد استعداد های فیلم سازی از جرایر بالئاریک تا سرزمین اصلی را به نمایش می گذارد . این فیلم ها بصورت منظم در سراسر شهر پالما در بین ماه های اوت تا سپتامبر به نمایش گذاشته می شود.

فستیوال دیگر نامدار و ارزشمند شهر پالما فستیوال Festa de l’Estendard است که به عنوان رویداد تاریخی جشن سال نو هم شناخته می شود. در این فستیوال عده زیادی از مردم در کلیسای جامع La Seu در طول ماه دسامبر تجمع می کنند تا آخرین روز های سال را با هم جشن بگیرند و در انتظار شروع سال جدید و جشن گرفتن این روز ها باشند.

Palma de Mallorca

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie