اجاره خانه، آپارتمان و ویلا در اسپانیا

اقامت خود در کاتالونیا را به کارامون بسپارید!
شرکت کارامون دو نوع خدمات اجاره را در بارسلونا ارائه می دهد. تفاوت بین قراردادها عمدتاً بر اساس مدت اقامت شما است.
 
اجاره کوتاه مدت: این نوع قراردادهای اجاره برای اقامت بین 32 روز تا 11 ماه هستند. آپارتمان ها و ویلاهای لوکس پیشنهادی کارامون کاملا مبله، مجهز و لوکیشن‌های عالی هستند. 
 
اجاره توریستی: این نوع قراردادها برای اقامت حداقل 3 روز تا حداکثر 1 ماه هستند. شما میتوانید در مدت زمان سفر خود در آپارتمان و یا ویلای لوکس اقامت داشته باشید. کلکسیون انتخابی شرکت کارامون، مجموعه ای منحصر بفرد و کامل را برای اقمتی فراموش نشدنی در اختیار مشتریان خود قرار میدهد.

به مدت چند روز در کاتالونیا اقامت خواهید داشت؟

اجاره کوتاه مدت

در بارسلونا - کاتالونیا

آپارتمان ها و ویلاهای مبله لوکس برای اقامت شما

اقامت کوتاه مدت

اجاره توریستی

در بارسلونا - کاتالونیا

تعطیلات به یاد ماندنی در ویلا و آپارتمان های لوکس

اقامت توریستی

اجاره آسان خانه مورد نظر شما در اسپانیا

شما می توانید با دریافت ضمانت نامه از طرف شرکت کارامون به آسانی و بدون نیاز به داشتن مدارک کاری و حساب بانکی در اسپانیا خانه مورد نظر خود را با همراهی و نظارت کامل ما در جستجوی خانه و عقد قرارداد مطمئن برای طولانی مدت اجاره نمایید.

اجاره خانه در اسپانیا

بعد از مهاجرت و اخذ ویزا، اجاره خانه و یا خرید ملک در اسپانیا می تواند یکی از بزرگ ترین دغدغه های افراد مختلف به شمار بیاید. برای پیدا کردن خانه مناسب به کسب اطلاعات کامل، استفاده از تجربه های دیگران و تسلط به زبان، نیاز دارید. توجه داشته باشید که روند اجاره یک خانه برای پیدا کردن خانه مورد نظرتان، روند رزرو خانه، چک کردن مدارک و جواب نهایی صاحب خانه و همچنین توافق برای عقدقرارداد، در بعضی از شهر های بزرگ مانند مادرید و بارسلونا کاری زمان بر بوده و چندان آسان نیست.

شرکت کارامون علاوه بر ارائه کلیه خدمات تخصصی در اسپانیا و امکان ارائه کارت ضمانت، در بخش املاک نیز شما را با بعضی از شرایط و نکته های حائز اهمیت و مشکلات احتمالی در مورد اجاره ملک آشنا خواهد کرد تا پیش از ورود به اسپانیا با داشتن اطلاعات صحیح بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

نکات مهمی که قبل از اجاره ملک در اسپانیا باید در نظر داشته باشید:

قیمت واقعی خانه با توجه به شرایط منطقه

منطقه ای که شما برای اجاره انتخاب می کنید بسیار مهم است و معمولا در شهر های بزرگ بهتر است که از محله های توریستی و پر ازدحام فاصله بگیرید و به مناطق مسکونی دنج و مکان هایی که بومیان همان شهر زندگی می کنند، بروید.

توصیه می شود که خانه ای را انتخاب کنید که نزدیک به ایستگاه مترو، سوپر مارکت های بزرگ، باشگاه های ورزشی و همچنین مدارس فرزندانتان باشد.

لازم به ذکر است که قیمت خانه در خارج از شهرها و یا شهرهای کوچک تر، ارزان تر از شهرهای بزرگ مانند مادرید و بارسلونا می باشد.

اجاره آپارتمان از دفاتر طریق مشاورین املاک مورد اعتماد

شما می توانید برای خرید و اجاره ملک در اسپانیا از طریق آنلاین و یا حضوری آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس با شماره تلفن مربوطه که اکثرا متعلق به شرکت های مشاور املاک می باشند، تماس بگیرید و خانه مورد نظر را ببینید.

همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که در شهر های بزرگ در بعضی از موارد با آگهی های جعلی و یا ترفند هایی ابتدا از شما پولی را جهت رزرو دریافت می کنند و پس از چند روز به شما جواب رد می دهند، سپس با ترفند های حرفه ای برای پس ندادن پول شما، خانه های نامناسب و گران را به شما پیشنهاد می دهند تا نتوانید پولتان را پس بگیرید. از این رو درهنگام اجاره خانه، حتما در انتخاب مشاوره املاک مورد اعتماد دقت کافی به خرج دهید.

ویزیت کامل خانه قبل از عقد قرارداد

در هنگام ویزیت از خانه باید به دقت همه جای خانه را بررسی کنید و از ایرادات و آسیب های خانه مطلع شوید، زیرا معمولا پس از اتمام قرارداد و تحویل خانه،صاحب خانه می تواند شما را عامل این آسیب ها و خرابی ها بداند و از برگرداندن پول ضمانت به شما خودداری کند.

مرور قرارداد

هنگام عقد قرارداد باید به نکات زیر توجه کنید:

  • مقدار ضمانت درخواستی توسط صاحب خانه
  • حداقل و حداکثر مدت قرارداد
  • در صورت خرابی و یا نیاز به تعمیر و سرویس وسایل در خانه مانند کولر، پکیج، یخچال و وسایل دیگر هزینه آن با چه کسی است؟ (در اسپانیا هزینه سرویس و تعمیر وسایل خانه در صورتی که آسیب از طرف شما نباشد با صاحب خانه است.)
  • پرداخت هزینه آب و برق و گاز و شارژ ساختمان با چه کسی است؟
  • آیا اجاره خانه افزایش قیمت سالیانه دارد؟
  • آیا هزینه اجاره شامل پرداخت مالیات شهری می شود؟ (در اسپانیا هزینه مالیات شهری بر عهده صاحب خانه است.)

طریقه اجاره خانه در اسپانیا

شما برای اجاره آپارتمان در بارسلونا و اجاره آپارتمان در مادرید و همچنین شهر های دیگر اسپانیا ، از طریق  وب سایت های بسیاری از جمله وبسایت های زیر و یا مراجعه حضوری در دفاتر املاک  واقع در همان شهر می توانید خانه مورد نظر خود را در آن شهر جستجو کنید.

www.idealista.com

www.photocasa.com

شما پس ازانتخاب خانه مورد نظر در این وب سایت ها لازم است که برای انجام مراحل اولیه به دفتر مشاور املاک مربوطه مراجعه کنید.

(معمولا عقد اجاره ملک در اسپانیا توسط مشاورین املاک صورت می گیرد.)

مرحله اول: رزرو خانه

در این مرحله از شما درخواست می شود مدارک مورد نیاز جهت اجاره خانه شامل کارت شناسایی، مدارک شغلی یا دانشجویی و مدارک مالی شامل فیش حقوقی در صورت دارا بودن، پرینت حساب جهت اثبات تمکن مالی کافی و هر گونه مدارک اضافی که بتواند اثبات کند شما صلاحیت کافی برای اجاره این خانه را دارید به آژانس جهت بررسی ارائه دهید و سپس مبلغی معادل یک ماه اجاره یا معادل کمسیون آژانس را پرداخت کنید.

در این مرحله بسیار دقت کنید، چون پس از پرداخت این مبلغ، در صورتی که منصرف شوید، پس گرفتن آن کار سختی است، بنابراین حتما برای این کار از افراد با تجربه و مسلط به زبان اسپانیایی کمک بگیرید.

مبلغ کمسیون آژانس:
معادل 10% مبلغ کل اجاره پرداختی یکسال شما + 21% ارزش افزوده این مبلغ می باشد.

برای مثال اگر اجاره ی شما مبلغ 1000 یورو در ماه در نظر گرفته شود، مبلغ کمسیون به صورت زیر محاسبه می شود.

1000*12 ماه =12000 یورو

12000*10%=1200 یورو

1200* 21% ارزش افزوده= 252 یورو

کل مبلغ پرداختی کمسیون:

1200 یورو+252 یورو=  1452یورو

پس از تایید شما از طرف صاحب خانه و آژانس که معمولا بین 1 تا 3 روز به طول می انجامد تا جواب نهایی را اعلام کنند، شما می توانید برای عقد قرارداد اقدام کنید.

معمولا قرارداد ها در اسپانیا بین 2 تا 5 سال عقد می گردد و شما موظف به پرداخت کمسیون و هم چنین مبلغی به عنوان ضمانت که بین یک تا هفت برابر اجاره ماهیانه است، می باشید. در نهایت، پس از تحویل خانه در صورت عدم وجود هیچ مشکلی از طرف صاحب خانه این پول ضمانت به شما باز گردانده می شود.