شهر مورسیا

فهرست مطالب

مورسیا یکی از شهرستان های اسپانیا می باشد که بر اساس آمارگرفته شده در سال 2009،حدود 439000 نفر بر در این شهر سکونت داشته اند و متناسب با همین آمار جزو هفتمین شهرهای بزرگ اسپانیا از نظر جمعتی می باشد.

این شهر در جنوب شرقی اسپانیا واقع شده است و از شهرهای میانی اسپانیا به شمار می آید، ولی به دور از ساحل و مناطق ساحلی نمی باشد.

مهم ترین شاخصه های شهر مورسیا اسپانیا شاخصه های خدماتی و دانشگاهی این شهر است و عموما این شهر را به عنوان یک شهر دانشگاهی می شناسند. مورسیا را همچنین به خاطر هورتا (Huerta ) و محصولات دیگر آن مانند سبزیجات و میوه های تازه آن در سراسر اسپانیا می شناسند که به تمامی شهرهای اسپانیا و همچنین اروپا این محصولات را صادر می کند.خرافات و رسوم اجدادی عجیب و قریب مردم مورسیا بخصوص در اطراف هورتا و همچنین فستیوال ها و جشنواره های مهمی که در این شهر برگزار می شود و کلیساهای باروکی که در این شهر بنا شده است از دیگر جاذبه ها و دلایل شهرت این شهرستان اسپانیایی در خود اسپانیا و اروپا می باشد.

مورسیا پایتخت منطقه ای به همین نام است و یکی از مناطق هفده گانه اسپانیا است که بصورت مستقل و خود مختار اداره می شود.

شهر مورسیا در سال 831 توسط عبدالرحمان دوم در مرکز دامنه رودخانه Segura تاسیس شد. بقایای زندگی و حکومت موریش را همچنان می توان در دیوار شهر مشاهده نمود و این موضوعی است که به شدت در تضاد با کلیساهای متعدد شهر مورسیا که عمدتا از نوع باروک هستند، می باشد. به همین دلیل هم برخی این شهر را به عنوان شهرستان باررک منطقه لوانته می دانند.

شهر مورسیا هرچند بصورت عمومی از شهرها و مناطق اسپانیا به حساب می آید، ولی باید این شهر را یک شهر جهانی دانست. این شهر بیش از آنچه که تصور کنید مکانی عالی برای یک زندگی صلح آمیز به دلیل داشتن میزان امنیت بالا، مسیرهای پیاده روی مطلوب، مناطق سرسبز و گردشگری بسیار زیبا، مردم بسیار مهمان نواز و مهربان و به دلیل اینکه شهری بسیار آرام و خلوت به نسبت سایر شهرهای اسپانیا که شلوغ هستند می باشد.

مورسیا در تابستان ها و فصول تعطیلات بر خلاف بسیاری دیگر از شهر های اسپانیا  عمدتا رو به سکون و آرامش و خلوت شدن می رود و دلیل آن هم این است که مردم عموما به سمت مناطق ساحلی حرکت می کنند. اما در عوض در طول ترم ها و سال های تحصیلی این شهر بسیار پر جنب و جوش و رفت و آمد می شود و دلیل آن هم وجود دانشجویان زیاد به دلیل دانشگاهی بودن شهر است.

معروف ترین چیز در مورد مورسیا سبزیجات این شهر است، مردم حوالی این شهر و Cartagena مردم مورسیا را شکم سبز می نامند هرچند خود مردم مورسیا اصلا دوست ندارند با این عنوان خطاب شوند.

مکان های دیدنی شهر مورسیا

  • کلیسای جامع شهر مورسیا: با نمای بیرونی سبک باروک و نمای داخلی سبک معماری گوتیک
  • موزه Salzillo
  • Palacio del Almudi
  • Iglesia de San Esteban

برای داشتن یک نمای کلی و بسیار عالی از شهر مورسیا El Valle یا La Fuensanta چشم اندازی خیره کننده به شما خواهد داد. هر دو این مکان ها در کوه هایی در پشت شهر واقع شده اند.برای رسیدن به این مکان ها باید به سمت Cartagena حرکت کنید و درست در حدود 5 تا 10 کیلومتر مانده به کوهستان به سمت La Alberca مسیر حرکت خود را تغییر دهید و بصورت مستقیم حرکت کنید.

سپس نشانه هایی از Santuario de la Fuensanta را مشاهده خواهید کرد که باید به آنجا بروید. سعی کنید به شکلی برنامه ریزی کنید که برای غروب آفتاب آنجا باشید زیرا چشم انداز و نمای بسیار خوبی ار تجربه خواهید کرد.

یکی دیگر از مکان هایی که نباید از دست بدهید قلعه Moorish است که در بالای کوهستان Monteagudo واقع شده است. این قلعه را تقریبا از هر نقطه ای در شهر مورسیا می توانید ببینید. این قلعه را می توانید به یک مجسمه مسیح هم تبدیل کنید که شرط اینکه یک نماد دست باز به بالای قلعه از دور اضافه کنید.

برای رسیدن به این قلعه باید از جاده قدیمی Alicante از مورسیا خارج شوید و حدود 5 دقیقه پیاده روی کنید تا به آن برسید. البته از مسیر اتوبان هم می توانید با خودرو به این قلعه برسید که باید خودرو خود را در پایین کوه پارک کنید و پیاده به بالای کوه بروید.

مورسیا هر چند شهری ساحلی نیست، ولی در نزدیکی خود سواحل زیبای بسیاری دارد. برخی از این سواحل همچنان بکر و دست نخورده هستند که از جمله آنها می توان به سواحلی که در بین Mazarron و Aguilas هستند اشاره کرد.

این در حالی است که سایر سواحل در اسپانیا در تابستان بسیار شلوغ هستند. سواحلی مانند La Manga بصورت نواری در خشکی هستند که دریای مدیترانه را از یک دریای کوچکتر به نام mar menor جدا می کند.

موزه ها

چندین موزه در شهر موریسا وجود دارد که معروف ترین آنها به محبوب ترین مجسمه ساز بزرگ شهر به نام Salzillo اختصاص داده شده است و بسیاری از آثار pasos او در هفته عید پاک برای Semana Santa مورد استفاده قرار می گیرد.در این موزه اجسام و مجسمه های فراوانی در رنگ های مختلف وجود دارد که از نماد فرشتگان، شخصیت های کتاب مقدس و باکره، چهره ها و دست های حکاکی شده از چوب الهام گرفته شده اند.

Belen de Salzillo را از دست ندهید، کلکسیونی چوبی که داستان تولد حضرت عیسی را با مجسمه های کوچک چوبی بازگو می کند.

این موزه در C/San Andres در Plaza de San Agustin قرار دارد که برای رسیدن به آن باید از اتوبان اصلی حرکت کنید و سپس به سمت Ronda Norte دور بزنید وقتی به چراغ راهنمایی رسیدید باید به سمت راست حرکت کنید. این منطقه ، منطقه C / San است که وقتی به سمت چپ خود حرکت کنید به Plaza de San Agustin خواهید رسید . کمی جلوتر موزه قرار دارد که به وضوح قابل مشاهده است.

فعالیت هایی که در مورسیا می توان انجام داد

Sierra Espuña

اگر از علاقمندان به پیاده روی در جنگل های کاج باشید بدون تردید قدم زدن در Sierra Espuña می تواند برای شما فوق العاده باشد. برای رسیدن به این جنگل باید پس از 30 کیلومتر حرکت در جاده Alhama de Murcia به سمت Andalucia حرکت کنید.

در طول مسیر به تابلو Sierraespuña برخورد خواهید کرد که باید به طرف آن حرکت کنید. در طول این مسیر می توانید در Hospederia Bajo El Cejo واقع در El Berro در Sierra Espuna که فضایی بازسازی شده با یک منظره آبی عالی دارد و یا می توانید در کمپ Sierra Espuna در El Berro اقامت کنید که اتاقک های اقامتی برای مسافران در نظر گرفته شده است.

یک هتل مخصوص افراد پیاده و یا دوچرخه سواران با محیطی کاملا دوستانه در منطقه Barranos de Gebas که منظره ای عالی دارد و تنها دو دقیقه پیاده روی تا پارک منطقه ای Sierra Espuna وجود دارد. هتلی بازسازی شده و کوهستانی بسیار زیبا با امکانات فراوان نیز در این منطقه وجود دارد.

Paredes de Leiba

در همین نزدیکی شما می توانید به یکی از بهترین مکان ها برای صخره نوردی بروید. صخره Paredes de Leiba یکی از بلند ترین صخره های دیواری دنیا با نیم کیلومتر طول و حدود 60 تا 80 متر ارتفاع می باشد و مسیرهای زیادی برای صعود دارد.

برخی از مسیرهای ساده تر این دیوار به عنوان مسیرهای آموزشی برای علاقمندان به صخره نوردی استفاده می شود. هر ساله مردم زیادی به این منطقه می آیند و همیشه مسیرهای جدیدی برای صعود پیدا می کنند.

Caravaca and Cehegin

دو شهر مورسیا بسیار دوست داشتنی Caravaca و Cehegin برای یک سفر نیم روزه هر کدام بسیار مناسب هستند. Iglesia de Mary Magdalena یک کلیسای قرون وسطی ای در Cehegin با دیدگاهی فوق العاده است.

Castle of Saint Cruz در شهر Caravaca است که با نام کامل Caravaca de la Cruz شناخته می شود. این قلعه یا کاخ یکی از بزرگترین قلعه های منطقه با صلیبی در بالای خود می باشد که به عنوان صلیبی شفا دهنده معروف می باشد. بهتر است به این منطقه با خودرو خودتان بروید.

Murcia

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie