تحصیل در اسپانیا | شرایط و هزینه های اقامت تحصیلی اسپانیا

جهت اخذ ویزای تحصیلی توسط وکلای اسپانیایی شرکت کارامون، می توانید از طریق فرم، درخواست خود را ثبت نمایید و یا از طریق واتساپ تماس حاصل نمایید.

 

اگر شما روش اقامت اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب کرده اید باید گفت بی شک یکی از بهترین روش های اقامت اسپانیا را برگزیده اید. تحصیل در اسپانیا به خصوص در رشته های پزشکی، پیراپزشکی، حقوق و رشته های هنری در این کشور بسیار قابل توجه است. اسپانیا با دارا بودن معتبر ترین دانشگاه های دنیا در رشته های مختلف و همچنین شرایط سریع و آسان تر برای درخواست ویزا نسبت به کشور های اروپایی همیشه کشوری پر طرفدار برای ادامه تحصیل و مهاجرت بوده است. شما می توانید بدون داشتن هیچ گونه مدرک زبان اسپانیایی و انگلیسی پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه در کمتر از یک ماه همراه با مدارک کامل برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا از سفارت اقدام کنید.

 

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا مزایای ارزشمند خودش را دارد که یکی از بهترین مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه ی دانشگاه های اسپانیا است. تحصیل در اسپانیا برای چه افرادی مناسب است :

 • برای افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق راهی آسان، کم هزینه و کم ریسک می باشند تحصیل در اسپانیا بهترین گزینه می باشد.
 • برای افرادی که همسر و فرزند دارند و شرایط خوبی جهت مهاجرت از طریق تکمل مالی و ویزای کار و سرمایه گذاری را ندارند.
 • برای افرادی که به دنبال ویزای تحصیلی فوری اروپا و بدون انتظار می باشند.
 • مناسب برای افرادی که به دنبال کشوری با آب و هوای مدیترانه ای هستند.
 • مناسب برای افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر می باشند.

مشاوران کارآزموده شرکت کارامون با بررسی دقیق شرایط شما متقاضی گرامی, بهترین دانشگاه هایی که مناسب شرایط شما جهت ادامه ی تحصیل می باشد را برای شما پیدا می کنند و همراه شما در تمامی مراحل و هم چنین مرحله اخذ ویزا نیز می باشند و تمامی تلاششان را جهت اطلاع رسانی به موقع و دقیق برای جمع آوری مدارک و اطلاعات به شما متقاضی گرامی می کنند.برای اطلاعات بیشتر, فرم زیر را  تکمیل نمایید تا مشاوران ما با شما متقاضی عزیز تماس حاصل نمایند.

انواع مقاطع تحصیلی در اسپانیا

یکی از ساده ترین راه های تحصیل در کشورهای دیگر، تحصیل در اسپانیا در تمامی مقاطع می باشد. در کشور اسپانیا به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل مورد استقبال دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به اروپا قرار گرفته است.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دوره کارشناسی

برای گرفتن اقامت تحصیلی اسپانیا و تحصیل در مقطع کارشناسی در قدم اول باید یک دوره آموزشی در یک کالج معتبر  بگذرانید. پس از گذراندن دوره آموزشی در کالج اسپانیا و گرفتن نمره قبولی، نوبت به آزمون ورودی در دانشگاه می رسد پس از قبولی در آزمون شما می توانید وارد دانشگاه شوید و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید. دوره تحصیلی مدرک کارشناسی در اسپانیا حدودا بین 3 الی 4 سال طول می کشد. برای شروع کار در رشته مورد نظرتان شما باید حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشید. دوره های آموزشی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی می باشد و حدودا قیمت تحصیل در این مقطع بین 8000-1500 یورو می باشد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا میانگین 2 الی 4 ترم تحصیلی است که  دو سال طول می کشد. برای پذیرش در دانشگاه های اسپانیا باید مدارکی همچون گذرنامه، عکس، داشتن مدارک تحصیلی در دوره های دیپلم و کارشناسی، داشتن لیستی از ریز نمرات تحصیلی در مقاطع قبلی، رزمه تحصیلی و …. همراه داشته باشید. شما می توانید در رشته هایی مانند رشته های پیراپزشکی،رشته حسابداری، رشته های هنری، رشته های حقوق، رشته اقتصاد، رشته های شیمی و ….  در دانشگاه های اسپانیا تحصیل کنید. در طی آموزش در مقطع کارشناسی ارشد تدریس به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی صورت می گیرد. میانگین هزینه شهریه های دانشگاه های اسپانیا در این مقطع حدود قیمت 8000-3000 می باشد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دوره دکتری

تحصیل در دوره دکتری در دانشگاه اسپانیا میانگین بین 3 الی 5 سال طول می کشد. شما می توانید در طول 3 سال مدرک دکترای خود را بگیرید ولی تا 5 سال حق تمدید دارید. گذراندن دوره دکتری در اسپانیا به صورت پژوهش محور می باشد. آموزش در مقطع دکتری تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. تحصیل در این دوره به صورت میانگین بین 400 یورو تا 700 یورو در سال می باشد.

دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند که البته اخذ برخی از بورسیه های تحصیلی شرایط خاصی دارد که شامل:

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…
 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

با مشاهده فیلم کوتاه زیر با خدمات ویژه ویزای تحصیلی اسپانیای شرکت کارامون بیشتر آشنا شوید.

برای اطلاعات و پذیرش در تمام مقاطع تحصیلی و اخذ وقت سفارت اسپانیا میتوانید با کارشناسان شرکت کارامون با پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی در ارتباط باشید.

انواع رشته های تحصیلی در اسپانیا

 • تحصیل در رشته پزشکی
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی
 • رشته مهندسی مکانیک
 • تحصیل در رشته حسابداری
 • تحصیل در رشته حقوق
 • تحصیل در رشته کامپیوتر

برای آشنایی بیشتر مقاله بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا  را مطالعه نمایید.

تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا

هزینه شهریه در دانشگاه های دولتی در شهرها مختلف متفاوت می باشد. در شهر گالیسیا و مورسیا بسیار کمتر از شهر های بزرگی مثل مادرید و بارسلونا می باشد. به عنوان مثال تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا که در 5 سال برگزار می شود در شهر بارسلونا در دانشگاه دولتی سالیانه حدودا مبلغ 3000 یورو می باشد ولی در شهر های دیگر 800 یورو در سال نیز برای یک دانشگاه دولتی معتبر می باشد. همچنین شهریه دانشگاه بستگی به رشته ی مورد نظر و مقطع تحصیلی کاملا متفاوت است.

در اسپانیا هزینه دانشگاه در مقطع لیسانس به صورت میانگین از 1500 یورو در سال تا 8000 یورو، در مقطع فوق لیسانس به صورت میانگین از 3000 یورو تا 8000 یورو در سال و در مقطع دکتری به صورت میانگین از 400 یورو تا 700 یورو در سال می باشد.

تحصیل در اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان

یکی از مواردی که اقامت تحصیلی اسپانیا را در میان مردم بسیار محبوب کرده است عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. دانشگاه های اسپانیا در تمام مقاطع تحصیلی اجازه تحصیل برای افرادی که مدرک زبان ندارند را فراهم کرده است. ناگفته نماند داشتن مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه ها مفید می باشد و می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی بالاتر ببرد.

برای آشنایی بیشتر مقاله تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان را مطالعه نمایید.

نکته مهم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

یکی از نکات مهم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا اثبات تمکن مالی کافی به صورت قانونی معادل شهریه دانشگاه و حداقل هزینه زندگی برای سال اول می باشد ولی در کل مقدار کل تمکن مالی باید با وکیل مهاجرتی متناسب با شرایط روز کشور مبدا هماهنگ گردد. سفارت اسپانیا بررسی دقیقی روی این موضوع انجام می دهد و شما می بایست حداقل یک پرینت 6 ماهه حساب با میانگین مورد قبول به سفارت ارائه دهید.

برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله ویزای تحصیلی اسپانیا را مطالعه نمایید.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie