شهر مادرید + هر آنچه درباره این شهر باید بدانید

شهر مادرید

فهرست مطالب

مادرید در شمال شرقی مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبرین واقع شده که در وسط فلات کاستیلیان مرکزی اسپانیا و مرکز مستیا ( Meseta) در ارتفاع 650 متری از دریا قرار دارد. تقریبا تمامی مراکز و جاذبه های دیدنی شهر مادرید در مرکز این شهر قرار گرفته است. مناطقی همچون پورتا دل سول، پلازا مایور،پلاسیون رئال و پلازو د کلون. خیابان های اصلی شهر مادرید نیز عبارتند: از گران ویا ( Gran Via)، خیابان الکالا ( Alcalá Street) ، پاسیو د لا کاستلانا ( Paseo de la Castellana) و …

شهر مادرید

آب و هوای شهر مادرید

آب و هوای حاکم در شهر مادرید در اسپانیا از نوع آب و هوای قاره ای است که عمدتا خشک و شدید است. منظور از شدید این است که در تابستان آفتابی سوزان و در زمستان سرمای شدیدی دارد و در طول روز هم حتی شاهد یخبندان هستیم. بارندگی در مادرید زیاد نیست ولی با این حال گاه گاهی باران می بارد.

بیشتر بارندگی در بهار و پاییز اتفاق می افتد ولی با این وجود بهترین زمان برای بازدید از مادرید فصل بهار و پاییز به ویژه در ماه آوریل، ژوئن، سپتامبر و اکتبر می باشد. در تابستان، بارندگی بسیار کم است و در زمستان هم بارندگی زیادی را شاهد نیستیم. زمستان، اغلب برف می بارد و عمدتا بارش برف در ارتفاعات این شهر اتفاق می افتد.

آب و هوای مادرید

فرهنگ مردم مادرید

فرهنگ در شهر مادرید اسپانیا تا حدود زیادی تحت تاثیر تاریخ سلطنتی قرار دارد و به عنوان مرکز امپراطوری اسپانیا شناخته می شود. کاخ سلطنتی، مکان ها و ساختمان های بزرگ تاریخی، ساختمان های مورد استفاده پادشاهان قرون قبلی اسپانیا، کلیساهای عظیم و زیاد در مادرید و معماری غالب قرون وسطایی که در همه جای شهر رخ نشان می دهد، حاکی از این قضیه است.

شهر مادرید در اسپانیا شهری جهانی همانند برلین و لندن است، شهری پر از معماری های متنوع و جدید، سبک های زندگی متفاوت و فرهنگ های خاص مردمی که در همه جای شهر دیده می شود.

مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا میزبان موسسات مختلف ملی اسپانیا است. در طول جمهوری دوم بین سال های 1931 تا 1936، مادرید شهری پر از ایده های نو بود، پس از آن پایتخت دیکتاتوری فرانکوئیست شد و در طول تاریخ خود فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد.

مردم مادرید

مردم مادرید

مردم مادرید خود را مادریلنوس(Madrileños) می دانند که سنتی ترین مردم اسپانیایی هستند و به همین دلیل کمتر تن به اصلاحات می دهند. این مردم به صورت روزانه زندگی می کنند و شرایط زندگی آنها به شدت تحت تاثیر آب و هوای این شهر است. شهر مادرید در اسپانیا را می توان یکی از بزرگترین و جهانی ترین شهر های اروپا دانست، زیرا مردمانی از آفریقای غربی، آفریقای شمالی، سایر جوامع اروپایی، چینی ها، سرخ پوست ها، پاکستانی ها، فیلیپینی ها و به ویژه آمریکای لاتینی ها را می توانید در این شهر در حال زندگی ببینید.

شهر مادرید یک شبکه حمل و نقل بسیار دقیق و منظم حمل و نقل عمومی مترو و اتوبوس را دارد. شهر مادرید بر خلاف اکثر شهر های بزرگ اروپایی بسیار تمیز و آراسته است و دلیل آن هم این است که تقریبا در تمامی ساعات شبانه روز کارکنانی با جلیقه های زرد روشن مشغول تمیز کردن خیابان ها و پیاده روها هستند.

در مادرید متکدی و گدا به وفور دیده می شود و در برخی از مناطق حتی به صورت دسته ای فعالیت می کنند.

فرهنگ مردم مادرید

ساعات کاری در مادرید

اکثر فروشگاه ها در اغلب روزها باز هستند و برخی از شرکت ها هم ساعات کاری متنوع خود را دارند، هر چند شرکت های سنتی و قدیمی تر هنوز هم شیوه کاری خود را دارند و ساعات استاندارد کار که از بین 9 صبح تا 6 عصر است را می پسندند. بسیاری از دفاتر و فروشگاه ها در فصل تابستان از ساعت 8 صبح تا ساعت 13 باز هستند و پس از آن دوباره از ساعت 15 شروع به کار می کنند و دو ساعت میان روز خود را به وعده اصلی غذایی یعنی ناهار اختصاص می دهند.

همچنین شرکت ها و کسب و کارها عمدتا در روز های شنبه و یکشنبه تعطیل می کنند، ولی دفاتر رسمی و بانک ها روز شنبه صبح را باز هستند. البته این همیشگی نیست و در شهر مادرید در اسپانیا برخی از فروشگاه های فرهنگی و سوپر مارکت ها در روز های تعطیل هم به خصوص در مراکز شلوغ باز هستند. مثلا در منطقه پوتا دل سول تقریبا همیشه همه مغازه ها بدون تعطیلی باز هستند.

رستوران های شهر مادرید

شهر مادرید در اسپانیا بیشترین تعداد کافه و رستوران را در اسپانیا دارد و زندگی شبانه همواره در این شهر در جریان است. لازم به ذکر است که با توجه به این سبک زندگی در شهر مادرید احتمالا مراکز اقامتی که پنجره ای رو به بیرون داشته باشند در مراکز شلوغ مادرید، آرامش ندارند.

رستوران های شهر مادرید

محله های شهر مادرید

محله های مادرید نیز محبوبیت زیادی دارند که از جمله محبوب ترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • آلونسو مارتینز (Alonso Martínez)

محله ای پر از بار و کافه که تا حدود ساعت 3 صبح باز هستند. محله جوان ها که اغلب جوان تر ها در آن رفت و آمد دارند.

 • باریو د لاس لتراس / هورتاس (Barrio de las Letras / Huertas)

محله ای که بسیاری از نویسندگان مشهور اسپانیا در آن رشد کرده اند. این محله پر از ساختمان های تاریخی و جالب است که به نقل خود مردم محلی آنجا بیش از حد توریستی می باشد.

باریو د لاس لتراس / هورتاس (Barrio de las Letras / Huertas)

 • چویکا ( Chueca)

محله ای با طراحی جدید و مغازه های سنتی و کافه های بسیار عالی همراه با موسیقی زنده پاپ و الکترونیک می باشد. لازم به ذکر است که این محله بسیار شیک و مدرن است.

 • تریبونال / مالاسانا ( Tribunal / Malasaña)

محلی پر جنب جوش و پر از بار و کافه به همراه نوشیدنی های خاص و موسیقی راک و پاپ است.

 • کنده دوکه (Conde Duque)

محلی با کافه ها و رستوران های بینظیر و با تاپاس های عالی است. در مرکز تاریخی این محل اغلب کنسرت ها، نمایش ها و نمایشگاه های خوبی برگزار می شود.

 • گران ویا (Gran Vía)

محله ای با خیابان های عالی که بسیاری از کلوپ ها و کافه ها را در خود جای داده است و عمدتا در طول شب پر هیاهو است.

 • محله گرن ویا مادریدلا لاتینا (La Latina)

این محله پر از رستوران با تاپاس های خوشمزه است. در بخش قدیمی عمدتا مردمان قدیمی تر زندگی می کنند. محله ای شلوغ و پر رفت و آمد که عمدتا جوانان برای خوش گذرانی به این مکان می آیند.

 • لاواپیس ( Lavapiés)

محله ای که بیش از 50 درصد مردم آن را خارجی هایی از افریقا، اسیا و امریکای لاتین تشکیل می دهند.

 • مونکلوئا (Moncloa)

محله ای که به دلیل مجاورت با دانشگاه اصلی مادرید بیشتر حالت دانشجویی و علمی دارد و سبک زندگی دانشجویی در این محله زیاد دیده می شود.

 • سالامانکا (Salamanca)

محل قرار گیری بسیاری از فروشگاه های مدرن و گران قیمت و لوکس با قیمت های بسیار بالا است.

 • تور یوروپا (Torre Europa)

شهری جوان پسند با باشگاه های ورزشی و کلوب های شبانه و کافه های فراوان می باشد.

 • کویداد یونیورسیتریا (Ciudad Universitaria)

منطقه ای که اغلب دانشجویان مادرید به دلیل خوابگاه های دانشجویی در آن ساکن هستند.

مکان های دیدنی شهر مادرید

 • پورتا دل سول

این پل قلب مادرید و یکی از شلوغ ترین مکان ها در شهر مادرید در اسپانیا است. این منطقه مرکز حمل و نقل عمومی، محل تجمع و ملاقات مورد علاقه مردم محلی، منطقه ای فوق العاده برای برگزاری جشن ها و فستیوال ها و یا حتی تجمع های سیاسی، محلی عالی برای راهنماهای تورها، خیابان هنرمندان و هر فرد دیگری که به حوزه توریستی و گردشگری ارتباطی دارد، می باشد.

در مرکز میدان، مجسمه شاه چارلز سوم در حالی که بر اسب نشسته ساخته شده و درست در مقابل رویال پست آفیس می باشد.

رویال پست آفیس یک ساختمان قرمز و سفید می باشد که در قسمت جنوبی پلازا واقع شده است. این ساختمان به عنوان اولین مرکز و یا اداره پست مادرید بوده و سپس به یک مرکز پلیس مبدل شده و قبل از استفاده فعلی، این ساختمان به عنوان دفتر ریاست جمهوری مورد استفاده بوده است.

برج ساعت مرکزی برجسته به عنوان نمادی برای سال نو است و در سراسر اسپانیا در روز سال نو میلادی این ساعت به صورت زنده و به همراه غذای سنتی 12 انگور در آغاز سال نو نمایش داده می شود.

در مقابل ساختمان یک کیلومتر شمار در پالکی بزرگ به منظور اندازه گیری سیستم بزرگراه ملی تعبیه شده است. در سمت شرق میدان، یک خرس معروف به همراه مجسمه درخت مادرونو قرار گرفته است. یک خرس که در تلاش برای بالا رفتن از یک درخت مادرونو است و به عنوان نماد مادرید شناخته می شود. نشان تیون پپ غول پیکر در نزدیکی میدان یکی دیگر از جاذبه های فوق العاده این منطقه می باشد.

پورتا دل سل

 • پلازا مایور

شاید یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین مناطق توریستی و گردشگری شهر مادرید این میدان چشمگیر و زیبا باشد که به عنوان توقف گاه اصلی تمامی تورهای توریستی شناخته می شود. این محوطه که در خارج از دیواره های شهر ساخته شده است، میزبان اصلی گاوبازی، خرید و فروش، سمفونی ها، مسابقات و رقابت ها، اعدام ها و … بوده و امروزه با انواع فروشگاه ها، مراکز توریستی، کافه ها و رستوران های مختلف میزبان گردشگران است. مجسمه فلیپ سوم در وسط کاسا د لا پانادریا ( Casa de la Panadería) واقع شده است. ساختمان زیبا و رنگارنگی که دارای دو برج در سمت شمال می باشد. نباید این دو برج را با برج های ساختمان های اطراف اشتباه گرفت. این ساختمان کاربردهای متفاوتی داشته ولی امروزه به عنوان اداره اطلاعات گردشگری فعال است.پلازا مایور مادرید

 • مرکادو سان میگوئل (Mercado de San Miguel)

مکانی در نزدیکی پلازا مایور  است. یک بازار داخلی دیدنی که جاذبه های فراوانی دارد. این بازار در سال 1913 ساخته شد و امروزه پر از انواع مواد غذایی و خوراکی هایی با کیفیت بالا است. رفتن به این بازار بسیار ارزشمند است، حتی اگر خرید نکنید. دیدنی های این بازار و بوی خوراکی های تازه، غذاهای سنتی و رفتار فروشندگان سنتی مادرید در این بازار بسیار جذاب است.

 • پلازا د لا ویلا (Plaza de la Villa)

میدان اصلی شهر مادرید در قرون وسطی که به نام مایور نیز شناخته می شود، به عنوان خیابان اصلی این شهر به شمار می آید. این میدان خانه اصلی شهرداری سابق مادرید است. علاوه بر این، خانه سابق آکادمی هنر های زیبا و اسقف اعظم هم بوده است.

 • کاخ سلطنتی (Palacio Real)

کاخ بسیار عظیم و شکوهمند که یکی از بزرگ ترین کاخ های اروپا محسوب می شود. هر چند این ساختمان مقر اصلی و رسمی سکونت شاه اسپانیا است، اما خانواده سلطنتی در اینجا مستقر نمی شوند و معمولا تنها به منظور انجام پاره ای از امور دولتی و رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ سلطنتی ( Palacio Real)

کاخ سلطنتی به عنوان یکی از شاخص ترین و زیباترین ساختمان های شهر مادرید در اسپانیا شناخته می شود که این نه تنها به دلیل چشم انداز فوق العاده کاخ به رودخانه دره ای مادرید، بلکه به دلیل معماری فوق العاده و گنجینه های هنری که در اتاق هایش یافت می شود می باشد. یک تور ساده در دل این کاخ سلطنتی شما را از راه پله های بزرگ آن وارد اتاق های تزئین شده با نقاشی ها و مجسمه های ناب می کند، نقاشی های دیواری و چهره آرایی های به سبک چینی، حکاکی ها، دکور و … با جنس برنز، نقره و مدال های با سبک چینی و… نیز در این کاخ به چشم می خورد. از درب حیاط می توانید وارد محوطه دارو سازی قدیم در مادرید شوید که هنوز حاوی صدها بطری داروهای اولیه است و کمی جلوتر محوطه اسلحه سازی و مجموعه ای از دو طبقه سلاح و زره قرون وسطایی را می توان دید.

توضیحات موجود برای سلاح ها، فقط به زبان اسپانیایی است. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که به خوبی درک کنید که هر سلاح به چه منظور ساخته شده و در قرون وسطایی از آن استفاده می شده است مگر اینکه تمامی انواع این سلاح ها را بشناسید.

دالان های ورودی کاخ بسیار طولانی هستند بنابراین در ایام شلوغ و به خصوص در روزهای چهارشنبه که ورود رایگان است، بهتر است از کاخ دیدن کنید. عکاسی در کاخ ممنوع است و تنها شما می توانید با پرداخت یک یورو اضافه تر بلیطی که شبیه به عکس است را دریافت و از همان بلیط به عنوان یادگاری از بازدید خود به این کاخ استفاده کنید.

ورود به کاخ در روزهای عادی برای هر فرد بزرگسال 10 یورو، ورود با تور 11 یورو، برای دانش آموزان و دانشجویان 5 یورو و برای شهروندان ویژه اتحادیه اروپا به صورت رایگان می باشد.

کاخ سلطنتی ( Palacio Real)

 • پلازا د اورینت (Plaza de Oriente)

بین کاخ سلطنتی و تئاتر سلطنتی واقع شده است. یک باغ با سبک معماری باروک بنای بزرگ فیلیپ چهارم را احاطه کرده و ده ها تن از مجسمه های دیگر پادشاهان در اطراف باغ ساخته شده است. در زمان هایی که آب و هوا خوب باشد، اغلب تعدادی از بازیگران و هنرمندان خیابانی در این مکان برنامه اجرا می کنند.

 • کلیسای جامع آلمودنا (Catedral de la Almudena)

این کلیسای جامع زیبا در مقابل کاخ سلطنتی بنا شده است. این کاخ نهایتا در حدود پایان قرن بیستم به اتمام رسید و مکانی است که شاهزادگان آستوریاس فلیپ (Asturias Felipe) و لتیزیا ( Letizia) در آنجا با هم ازدواج کرده اند.

کلیسای جامع آلمودنا ( Catedral de la Almudena)

 • پلازا د اسپانیا (Plaza de España)

یک میدان برجسته در سمت شمال غربی مرکزی و در مجاورت دو تا از بلند ترین بناهای شهر مادرید در اسپانیا یعنی برج مادرید و ساختمان اسپانیا می باشد. میدان به شکل مربعی است و در میان خود مجسمه سروانتس نویسنده شهیر دون کیشوت و سانچو پانزا را به نمایش گذاشته است.

 • گران بیا (Gran Vía)

گران بیا یکی از خیابان های شلوغ مادرید است و بسیاری از مراکز مهم خرید و سینماهای مادرید در این خیابان می باشند. این خیابان پلازا د اسپانیا را به پلازا د سیبلس متصل می کند. خیابانی پر از تابلوهای تبلیغاتی و چراغ های بزرگ که حتی در ساعات اولیه صبح مانند ساعات 3 و 4 صبح هم ممکن است ترافیک داشته باشد.

 • پلازا د سیبلس

یک میدان عظیم و باشکوه در تقاطع کال د الکالا (Calle de Alcala) و پاسئو دل پرادو (Paseo del Prado) می باشد. این میدان یکی از نماد های مادرید را با خود به یدک می کشد و آن هم مجسمه الهه سیبلس یا الهه رومی که از نمادهای الهه روم است که بر روی ارابه ای دو شیر سوار شده است.

در گوشه جنوب شرقی میدان یکی از زیباترین سالن های شهر به نام پلاسیو د سیبلس یا کاخ سیبلس قرار دارد (قبلا کاخ ارتباطات بوده است). این کاخ ساختاری قابل توجه و بسیار زیبا و ظاهری خیره کننده دارد. داخل این کاخ، مرکزی فرهنگی هنری دیده شده که نمایشگاهی از اطلاعات هنری در آن قرار دارد و حتی شما می توانید از پنجره های این کاخ برخی از مناظر فوق العاده اطراف را نگاه کنید.

در گوشه غربی میدان ساختمان بانکی اسپانیا قرار دارد و در گوشه شمال شرقی میدان پلاسیو د لینارس( Palacio de Linares) یا کاخ لینارس قرار دارد که کاسا آمریکا ( Casa de América) را در خود جای داده که مرکزی فرهنگی با گالری های هنرهای آمریکای لاتین می باشد.

 • پلازا د کاستیلا

پلازا د کاستیلا (Plaza de Castilla) میدانی در سمت شمال شهر مادرید است که توسط پازو د لا کاستلا (Paseo de la Castellana) به دو بخش تقسیم شده است. این میدان در مرکز آسمان خراش های مادرید قرار دارد.یک ستون هرمی شکل بزرگ در مرکز میدان تعبیه شده و در سمت شمالی میدان نیز دروازه اروپا قرار دارد که به صورت دو برج شیب دار فوق العاده دیدنی است. در شمال پلازا  چهار برج یا آسمان خراش وجود دارند که از جمله بزرگترین ساختمان ها در مادرید به شمار می آیند.

 • پلازا د کاستیلا (Plaza de Castilla)مثلث موزه

مثلث یک موزه منطقه ای در مادرید است که به دلیل قرار گرفتن سه موزه هنری بسیار بزرگ و مشهور در امتداد پازو دل پرادو (Paseo del Prado) در قسمت قدیمی شهر مشهور است.موزه دل پرادو ( Museo del Prado) یکی از بهترین موزه های جهان است، تایسن بورنمیزا (Thyssen-Bornemisza) موزه ای از مجموعه هنر های کلاسیک بارون است و رینا صوفیا (Reina Sofia) موزه هنرهای مدرن مادرید هستند.

با این وجود یک جفت موزه کوچکتر نیز در همسایگی این موزه ها قرار دارند که ارزش دیدن دارند. مهم این است که در نظر داشته باشید که اغلب موزه ها در برخی از ساعات روز ورودی رایگان دارند. این موضوع به موزه و روز هفته بستگی دارد اما اگر شما به دنبال تماشای این موزه ها با هزینه کم هستید این بهترین راه برای تماشای موزه ها است.

موزه های هنری و تاریخی شهر مادرید

 • موزه دل پرادو (Museo del Prado)

این موزه که به گردش دل پرادو و یا بانک مرکزی اسپانیا هم شهرت داشته است، یکی از برترین مجموعه های هنری در کل دنیا و بهترین مجموعه هنر کلاسیک در شهر مادرید در اسپانیا است. این موزه بسیاری از آثار مختلف هنرمندان اسپانیا و حتی برخی از نقاط دیگر جهان را در خود جای داده است. هنرمندان اسپانیایی: ال گرکو، ولاسکز، وگویا و در فنلاند و هلند: آثاری هنرمندانی همچون روبنس، ون دایک و بروگل، آثار هنرمندان ایتالیایی همچون: بوتیچلی، تینتورتو، تیتان، کاراواجو، به آلمانی آثاری بزرگانی چون: آلبرشت دورر، لوکاس کرانچ و بولدونگ گرین.

این موزه در حال حاضر از دوشنبه تا شنبه و از ساعت 6 صبح تا 8 شب فعال است و در روز های یکشنبه و سایر روز های تعطیل سال از ساعت 5 بعد از ظهر تا 7 عصر باز است. در برخی از ساعات روز، ورود به این موزه رایگان می باشد و به همین دلیل در برخی از ساعات موزه به شدت شلوغ می شود. بهتر است راهنمای توری را انتخاب کنید تا اسرار و رموز مربوط به هر یک از نقاشی های بزرگانی همچون تیتان، روبنس، ولازیکیوز و یا گویا را برای شما تشریح کنند.

توصیه می شود که شاهکارهای موزه پرادو را از دست ندهید. مانند شاهکار بوش به نام باغ لذت دنیوی ،ندیمه ها ولازیکیور، نقاشی سیاه و سوم ماه مه استاد گویا، ستایش شفرد اثر ال گرکو و …

پس از بازدید از ال پرادو، از اطراف موزه نیز دیدن کنید و از تماشای چشمه ها و درختان طبیعت اطرافش لذت ببرید. در طبقه میانی این موزه رستوران های خوبی وجود دارند. هر بزرگسال 15 یورو و کودکان و دانشجویان اسپانیایی به رایگان می توانند با ارائه کارت دانشجویی از این موزه دیدن کنند.

موزه دل پرادو (Museo del Prado)

 • موزه و مرکز هنرهای ملی ملکه صوفیا، سانتا ایزابل 52 ( Reina Sofía National Museum and Art Center, Santa Isabel 52)

این موزه خانه بهترین هنرهای معاصر است. آثار زیادی از هنرمند قابل احترام پابلو پیکاسو مانند گورنیکا (Guernica) در این موزه به نمایش گذاشته شده است. در موزه ملکه صوفیا همچنین آثاری از میرو، کاندینکسی، دالی و بیکون و … برای نمایش قرار داده شده است.

این موزه از ساعت 7 صبح تا 9 بعد از ظهر باز است. به طور کلی بزرگسالان 8 یورو و دانشجویان با کارت دانشجویی به صورت رایگان می توانند از این موزه دیدن کنند. موزه در روز های تعطیل از ساعت 1.30 ظهر تا 7 عصر باز است.

 • موزه هنر تیسن بورنمیسا ( Thyssen-Bornemisza)

یک مجموعه هنری بزرگ از شاهکارهای مونت، گویا، دگاس، رنوار، ون گوگ، پیکاسو، مندیان، بیکن و لیختن اشتاین می باشد. این موزه با بلیط 8 یورویی برای بزرگسالان و 8 یورویی برای دانش آموزان و رایگان برای کودکان کمتر از 12 سال می باشد.

موزه هنر تیسن بورنمیسا ( Thyssen-Bornemisza)

 • مجموعه کائیکسا ( Caixa Forum) ، پازو دل پرادو

موزه ای خصوصی از هنر و فرهنگ معاصر که مخصوصا به خاطر باغ عمودی آن که توسط پاتریک بلان بر دیواری در مقابل موزه نصب شده، شهرت زیادی دارد. همچنین ساختمان این موزه دارای معماری خاص و زیبایی است. این باغ عمودی را می توان از بلوک جنوب تسین بورنمیسا و از همه مناطق پرادو مشاهده کرد. ساختارها و نمایشگاه های داخل موزه بصورت رایگان برگزار می شوند.

 • موزه دریایی پازو دل پرادو 5

موزه ای زیبا با مجموعه ای جذاب از آثار دریایی و قایق رانی در اسپانیا است. نقشه جان د لا کوسا ( Juan De La Cosa) قدیمی ترین نقشه مشهور امریکا در این موزه به نمایش گذاشته شده است. تنها با پرداخت سه یورو در روز های معمولی می توانید از این موزه دیدن کنید.

 • موزه آمریکایی

موزه ای زیبا که اغلب گردشگران اطلاعاتی در موردش ندارند. هزاران آثار هنری از مردم بومی و اولیه آمریکا تا زمان استعمار و فراتر از آن در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

گنجینه کوئیمبایاز (Químbayas) مجموعه ای از اشیاء طلایی و جواهرات ارزنده است که دولت کلمبیا به عنوان یک هدیه آن را ارائه کرده است. همچنین کتاب قانون آزتک 1500 ساله را در این موزه می توانید ببینید. اغلب نوشتار توضیحاتی برای آثار این موزه به زبان اسپانیایی است.

بزرگسالان با 3 یورو و دانش آموزان با 1.50 یورو و سالمندان به صورت رایگان می توانند از این موزه بازدید کنند.

موزه آمریکایی

 • موزه سان ایزیدور

این موزه دارای دو بخش است. یک قسمت از آن به سنت ایزیدور اختصاص یافته و قسمت دیگر به منظور دیرینه شناسی و باستان شناسی مادرید قبل از تاریخ 1561 اختصاص یافته است. لازم به ذکر است که بازدید از این موزه رایگان می باشد.

 • موزه تاریخی مادرید

این موزه به نمایش آثار تاریخی شهر مادرید در اسپانیا از سال 1561 تا به امروز اختصاص داده شده است. این موزه را نیز یک موزه هنری می نامند. بسیاری از تاریخ با نمایش عکس ها و نقاشی های تاریخی به نمایش در امده تا مردم از حوادث مختلف تاریخی با خبر شوند. چندین نقشه و مدل در این موزه قرار دارد که نشان می دهد مادرید از قرن شانزدهم هموراه رو به توسعه و پیشرفت بوده است. تمامی آثار در این موزه به زبان انگلیسی و اسپانیایی توضیح داده شده است.

 • موزه لازارو گلادیانو

این موزه مجموعه ای بسیار زیبا از کار آفرین اسپانیایی خوزه لازارو گلادیانو اسن و یکی از بهترین مجموعه های خصوصی در اسپانیا می باشد. آثار گویا، ولزکز، الگروکو و بسیاری دیگر از هنرمندان در این موزه دیده می شود. موزه با جواهرات، مبلمان، مجسمه سازی و سرامیک پر شده است. این موزه خیلی شلوغ نیست ولی ارزش دیدن دارد و تنها با 4 یورو می توانید از آن بازدید کنید.

موزه لازارو گلادیانو

 • موزه سورولا ( موزه عمومی مارتینز کمپس 37 )

این موزه خانه هنرهای امپرسیونیست است و از مبلمان و ظروف و همچنین نقاشی های دیدنی تنها با سه یورو می توانید بازدید کنید.

 • موزه صحنه و لباس اسپانیا (دل تراژ )

موزه ای فوق العاده که نشان دهنده انواع لباس های تاریخی و هنری در مادرید و اسپانیا می باشد. این لباس ها از اوایل سال 1200 تا کنون گرد اوری شده و انواع جنبه های و سلایق فرهنگی و پوشاک مردم اسپانیا را نشان می دهد. در این موزه فعالیت های مختلف فرهنگی نیز برگزار می شود.

 • موزه ملی باستان شناسی

این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های اسپانیا در مادرید است که پس از سال ها باز سازی دوباره در آوریل 2014 بازگشایی شد. این موزه یک مجموعه و کالکشن فوق العاده و باور نکردنی از یافته های باستان شناسی در سراسر جزیره و اسپانیا است.

این موزه بازدید کنندگان را با احساس کلاسیک، تمدن و مدرنیزه های مادرید بیشتر آشنا می کند آثاری از مناطقی همچون آب بیوری، فنیک، رومی، ویساگوس ( Visagoth)، اعراب و دوران مدرن و ….

مجسمه مشهور الهه باروری یا ایبرین ( Iberian) در این موزه نگهداری می شود. در این موزه اشیایی گران بها از مصر باستان و بین النهرین نیز وجود دارد. روز های شنبه بعد از ساعت 2.30 و روز های یکشنبه ورود رایگان است ولی در روز های دیگر باید 3 یورو برای بازدید از این یورو هزینه کنید.

موزه ملی باستان شناسی

 • موزه هنرهای زیبای سانفرانندو ( Real Academia de Bella Artes de San Fernando)

مجموعه زیبایی از هنرهای نقاشی، مجسمه سازی، چاپ و تصاویر زیبا و با آثاری از هنرمندان بزرگی همچون شاهکاری هایی از گویا می باشد. ورود به این موزه برای بزرگسالان 3 یورو، دانش آموزان و دانشجویان 1.50 یورو و کودکان و سالمندان بصورت رایگان می باشد.

 • موزه سان آنتونیو د لا فلوریدا هرمیتیج ( San Antonio de La Florida Hermitage)

این موزه که در یک کلیسای قدیمی و زیبا مستقر شده در اصل مجموعه ای از نقاشی های زیبا از هنرمندان بزرگی همچون گویا می باشد که آثار گویا در این موزه مشهور هستند. یک دیوار نگاره از گویا در این موزه وجود دارد که شهرت فوق العاده ای دارد. این موزه همچنین موزه نقاشان نیز شناخته می شود.

 • موزه پلانتاریو مادرید یا موزه ستاره شناسی

این موزه چندین نمایشگاه مربوطه به اکتشافات فضایی، دو پرده سینما برای نمایش مستندات، یک منطقه چند منظوره و البته طرح ستاره شناسی را در خود جای داده است. هر پروژه ستاره شناسی 45 دقیقه به طول می انجامد. هر روز یک نمایش متفاوت در این موزه برگزار می شود پس بهتر است قبل از ورود به موزه وب سایت آنها را چک کنید. نکته مهم اینکه نمایش ها و البته پروژه های ستاره شناسی به زبان اسپانیایی فقط برگزار می شود. ورود به موزه رایگان است ولی برای حضور در جلسات ستاره شناسی و یا مشاهده مستندات باید پول پرداخت نمایید.

هزینه دیدن پروژه های ستاره شناسی هر نفر 3.60 یورو و مشاهده مستندات هر نفر1.65 یورو می باشد.

موزه پلانتاریو مادرید یا موزه ستاره شناسی

 • موزه راه آهن مادرید

این موزه همه روزه به غیر از یک شنبه ها فعال است. در این موزه مجموعه ای از آثار شرکت راه آهن ملی اسپانیا است که در اصل انواع لوکوموتیو بخار، دیزل و الکترونکی از قرن 19 تا 20 در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است و انواع نقاشی های مرتبط نیز دیده می شود.

این نمایشگاه تنها به زبان اسپانیایی توضیحاتی را ارائه داده و برای بازدید از موزه باید 5.09 یورو هر فرد و بزرگسالان و کودکان 3.56 یورو پرداخت نمایند . موزه در روزهای یکشنبه با تخفیف 2.04 یورو می باشد.

 • موزه ملی علوم و فناوری

این موزه به تاریخ علم و فناوری اختصاص داده شده و نمایشگاهی است از ابزار آلات علم و محصولات مصرفی در قرن ها و سال های گذشته. این موزه دارای یک سالن بزرگ آموزشی است که در آن پدیده های علمی و طبیعی توضیح داده می شود و البته سرگرمی هایی هم برای کودکان به زبان علمی دارد. این نمایشگاه اغلب آثار و نمایش های خود را دو زبانه برگزار می کند یعنی زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی. هر چند برخی از نمایش ها تنها به صورت خلاصه به زبان انگلیسی توضیح داده می شود. ورود به این موزه برای عموم رایگان است.

 • موزه ملی علوم طبیعی

یک مجموعه ای فوق العاده از انواع فسیل های کشف شده و مواد معدنی و آثار موجودات مختلف به صورت علمی و آموزشی که به زبان انگلیسی هم بعضا توضیح داده شده اند. این موزه از یک طرف ورودی دارد که قسمتی است که باید بلیط تهیه کنید و وارد موزه شوید و پس از گشت و گذار در موزه در انتها به خروجی در دست چپ خودتان خواهید رسید.

بلیط در خروجی از شما دریافت خواهد شد بنابراین نباید آن را دور بیاندازید. قیمت ورود به این موزه 6 یورو و در روز های نیم بها و با تخفیف به 3 یورو می رسد.

موزه ملی علوم طبیعی

 • موزه جغرافیایی

بخشی از موسسه زمین شناسی و معدنی اسپانیا به موزه زمین شناسی و یا پالئونتولوژی اختصاص یافته که به آن موزه جغرافیایی می گویند. این موزه مجموعه ای از فسیل های قابل توجه یافته شده در اسپانیا و یا سایر کشورها است و در آن انواع مواد معدنی جالب نیز دیده می شوند که با دوره های جغرافیایی متفاوت تناسب دارند.

در این نمایشگاه همچنین آموزشگاهی دایر شده تا در خصوص یافته های جغرافیایی آموزش هایی را به علاقمندان ارائه نمایند. قابل ذکر است که این آموزش ها تنها به زبان اسپانیایی می باشد. حتی اگر شما خیلی علاقمند به موضوعات زمین شناسی و یا جغرافیایی نباشید داخل این موزه می توانید یک تور مفرح را تجربه کنید و انواع یافته های جالب را ببینید.

 • موزه ملی انسان شناسی

یک موزه کوچک ولی بسیار جالب با موضوعات مرتبط با انسان شناسی است. انواع چهره ها و مدل های انسانی مرتبط با بومیان آسیا مانند فیلیپینی ها که مستعمره سابق اسپانیا بودند، افریقایی ها و آمریکایی ها می باشد. این موزه تماما به زبان انگلیسی هم توضیحات را ارائه کرده است و در هر طبقه یک صفحه قرار داده شده تا توضیحات کاملی را به زبان انگلیسی به علاقمندان ارائه نماید. قیمت ورود به این موزه 3 یورو و در روز های تخفیف 1.50 یورو می باشد.

گالری های هنری در مادرید

یافتن گالری های هنری از طریق انجمن گالری های هنری مادرید امکان پذیر و راحت تر است. این سازمان نقشه تمامی گالری های مرتبط با موضوعات هنری را در اختیار دارند، که شما را می تواند به انواع مکان های هنری اعم از هنر های قدیمی و بزرگ کشف شده تاکنون و همچنین هنرهای حال و آینده راهنمایی کند.

تمامی گالری های موجود در شهر مادرید در اسپانیا و یا بهتر است بگوییم اکثر این گالری ها نقشه های موقعیتی خود را به صورت کاغذی ارائه می کنند. اغلب این گالری ها در بریوس د لاواپیس (Barrios de Lavapies)، لاس لتراس ( Las Letras)، سالامانکا ( Salamanca) و لاس سلساس ( Las Salesas) واقع شده اند و طبیعی است که در هر یک از این موزه های هنری و یا گالری ها می توانید آثار ارزشمند هنری زیادی پیدا کنید.

در محله های بومی و حومه ای مادرید که هنرها و گالری های هنری بیشتری دارند تنها باید قدم بزنید، پیاده روی در دل هنر داشته باشید و گاهی بیاستید و غرق در هنر شوید. اما در برخی از محله های اطراف باید درب گالری یا زنگ خانه ای که گالری در آن ایجاد شده را بزنید تا درب برای شما باز شود و شما را به داخل راهنمایی کنند.

همواره در نظر داشته باشید که برای دیدن گالری های شهر مادرید در اسپانیا می توانید از یک تور هنری استفاده کنید. آنها شما را از بهترین راه ها و هنری ترین مکان ها برای بازدید از گالری ها راهنمایی خواهند کرد.

گالری های هنری در مادرید

تور گالری هنر

تور گالری هنر یا آرت گالری تور در واقع نام یک شرکت است که به عنوان پیشگام و پیشرو امر توصیف و هدایت هنر و موزه های هنر در مادرید، بازدیدکنندگان این شهر را از بهترین مکان ها و مسیرها و از طریق تورهای برنامه ریزی شده برای بازدید از برترین و مهم ترین گالری ها و نمایشگاه های هنری در مادرید هدایت می کند.

این گالری ها و موزه های هنری در فضاهایی شگفت انگیر در سه منطقه مادرید که از تاریخی ترین مناطق این شهر هستند مانند: سلساس (Salesas)، لترس (Letters) ،سالامانکا (Salamanca) و همچنین خیابان دکتر فورکوئت (Dr. Fourquet St) قرار دارند و به شما این فرصت را می دهد تا با بازدید از این هرم های تاریخی و معاصر به کشف رمز و رازهای مادرید و میراث فرهنگی این شهر نائل شوید.

هدف اصلی این شرکت دموکراتیزه‌کردن هنر در مادرید، بالابردن آگاهی مردم از هنر معاصر در مادرید و تحرک بخشیدن به بازار هنر در این شهر می‌باشد.

مرکز فرهنگی سانپچینارو (Sanchinarro Cultural Center) در مادرید

مرکز شهر سانچینارو که در شمال مادرید واقع شده است فضایی بزرگ و عالی برای هنر و فرهنگ است. در این مرکز برنامه ها و نمایش ها و فعالیت های متنوع و سطح بالایی برای جلب توجه مردم و توریست ها با ارائه آثار هنری و فرهنگی و دوره های تخصصی و آموزشی هنری برگزار می شود.

این مرکز امکانات عالی و زمان زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد. مرکز هنری سانچینارو به هدف تبدیل شدن به برجسته ترین عطف فرهنگی در مادرید شمالی تاسیس شد. شورای شهر مادرید به عنوان متولی تجهیزات این مرکز، مدیریت فرهنگی این مرکز هنری را به شرکت فضایی تریتو که بالغ بر 25 سال سابقه و تجربه موفق دارد واگذار کرده است.

در مرکز فرهنگی سانچینارو شما می توانید برنامه های گسترده و متنوعی از فعالیت های فرهنگی و هنری را با بالاترین سطح کیفی در اختیار داشته باشید. اغلب برنامه های این مرکز معطوف به نمایش ها و نمایشگاه هایی است که روند اصلی و صحنه های هنری و فرهنگی اسپانیا و مادرید را توصیف می کند.

امکاناتی همچون یک سالن اجتماعات، فن آوری های پیشرفته کلاس های آموزشی این مرکز، سالن سخنرانی، کنفرانس، رویداد ها و … وجود دارد که می تواند برای اجاره کردن مفید باشد. تمامی این امکانات در فضایی نمادین و با معماری برجسته ای ساخته و ایجاد شده است تا جایی که همه سلایق را پوشش داده و امکانات متنوعی را در اختیار هنرجویان و هنرمندان قرار دهد.

مرکز فرهنگی سانپچینارو (Sanchinarro Cultural Center)

جعبه و یا صندوق هنر (Caja del arte centro) در مادرید

در محله تورجان د آردوز (Torrejon de Ardoz) مرکزی هنری به نام صندوق هنر ساخته شده است. فضایی عمومی و بزرگ که به هنر و فرهنگ اختصاص داده شده است. این مکان مرکزی برای برنامه های هنری، نمایش ها و فعالیت های سطح بالای هنری را در مادرید ارائه می دهد. صندوق هنر در راستای تبدیل شدن به مرجع فرهنگی پیشرویی در حواری هنارس(Henares Corridor) ایجاد شد.

شورای شهر تورجان صاحب تجهیزات و امکانات این سالن فرهنگی هنری است و مدیریت آن را با ارائه اتاق های کنفرانس بزرگ، اتاق های کنفرانس کوچک تر، اتاق مطالعات، کافه تریا و … را با بیش از 25 سال سابقه مفید بر عهده دارد.

در مرکز صندوق هنر برنامه های مختلفی برای مردم در نظر گرفته شده است. هر فرد می تواند برنامه های گسترده ای از بالاترین سطح فعالیت و با بهترین کیفیت را دریافت نماید. از جمله این فضاها می توان به فضاهای ایجاد شده برای نمایش آثار هنری و نمایشگاه ها و همچنین مکان هایی برای ایجاد صحنه های هنری و فرهنگی را اشاره کرد.

جعبه و یا صندوق هنر (Caja del arte centro)

گالری لا لاواندریا (La Lavandería Galería) مادرید

هنرمند انزاعی و شهیر شیلیایی گوستون کوواروبیاس(Gastón Covarrubias) یک خشک شویی خارق العاده را در مادرید و در کاله بوناویستا (Calle Buenavista) تاسیس کرد. در این مکان مردم زمانی را که برای شستشوی لباس های خود در انتظار هستند، می توانند انواع هنر های انتزاعی را یاد بگیرند و فرآیند پیدایش هنر انتزاعی را از زبان این هنرمند که مربوط به نقاشی بر روی صخره ها با خون ماهی می باشد، بشنوند.

سایر اطلاعات در مورد شهر مادرید

در صورت علاقه برای سفر به شهر مادرید در اسپانیا می توانید با کسب اطلاعات بیشتر سفر خود را دقیق تر برنامه ریزی کنید. در زیر اطلاعات مفیدی برای شما در زمینه های مختلف از شهر بارسلونا فراهم گردیده تا بتواند با سهولت بیشتری از اقامت خود در شهر بارسلونا لذت ببرید.

 

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie