شهر تولدو

فهرست مطالب

اگر از بالای صخره های بلند گوهری شهر نگاه کنید، شهر تولدو به شکل دلفریب و بسیاری دیدنی در کنار رودخانه Tagus قرار گرفته است و در حال حاضر یکی از شهرهای اسپانیا با بیشترین بازدید کننده می باشد.

تاریخ شهر تولدو به دوران روم باستان باز می گردد، زمانی که این شهر توسط رومی ها اشغال شده بود و این زمان دقیقا 192 سال قبل از میلاد بوده است.خرابه های تئاتری رومی هنوز هم در خارج از دیوار های شهر کاملا مشهود است.

اشغال شهر توسط رومی ها تا زمان حکومت Visigoth ادامه داشت و پس از آن مسلمانان بودند که این شهر را اشغال کردند و سرانجام زمان باز پس گیر شهر تولدو در سال سال 1085 بوده است.

تولدو پایتخت امپراطوری اسپانیا تا اواسط قرن 15 بود، زمانی که دادگاه سلطنتی تصمیم گرفت که پایتخت را به مادرید انتقال دهد.

کوچه پس کوچه ها و خیابان های در هم پیچیده شهر تولدو اغلب مملو از جمعیت و مردمان محلی و گردشگران و همچنین انواع اتومبیل ها و کامیون های مختلف است.

کلیسای قرن سیزدهمی شهر تولدو را در منطقه Alcázar که در بالای شهر واقع شده است را از دست ندهید.

شهر تولدو در سال 1986 به یکی از ارزشمند ترین میراث ثبت شده در یونسکو تبدیل شد و به عنوان یک شهر بسیار دوست داشتنی شناخته می شود. بسیاری از گردشگرانی که به مادرید سفر می کنند در برنامه سفرهای خود بازدید از این شهر را نیز بخصوص در تابستان قرار می دهند.

تولدو شهری در بالای یک تپه است و در مقایسه با مادرید آفتاب بسیار بیشتری دارد. بنابراین دمای متوسط این شهر هر چند فاصله زیادی با شهر مادرید ندارد، ولی بالاتر از این شهر است. ضمنا تغییر دما در بین صبح و شب اتفاق می افتد تا جایی که این اختلاف بعضا باور نکردنی خواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که در هنگام بازدید از شهر تولدو مقدار زیادی آب همراه با خود برای نوشیدن داشته باشید. مخصوصا، در ماه های گرم سال بخصوص تابستان کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و سعی کنید در سایه درختان و ساختمان ها بیشتر پناه بگیرید.

موضوع دیگر اینکه مرکز شهر تولدو قدیمی است و شیب دار و تپه ای مانند است ، خیابان ها سنگ فرش های قیمتی دارند اما با این حال باید برای پیاده روی در این شرایط کفش مناسب داشته باشید.

مکان های دیدنی شهر تولدو

Cathedral

کلیسای جامع مرکزی تولدو یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین مناطق دیدنی این شهر در بلندی یک تپه است. در ورودی این کلیسا با با حجاری های برجسته طلایی بسیار زیبایی رو به رو خواهید شد که بر روی آنها نقاشی های عظیم روغنی و پرتره های رنگی زیبا از کارولینای شمالی تولدو خواهید یافت که حداقل به 500 سال قبل باز می گردد.

نمای اصلی این کلیسا به سبک باروک در پشت آن واقع شده شده است و اطمینان دارم که تا به حال نمونه آن را در جای دیگری ندیده اید.

کلیسای جامع شهر تولدو همچنین دارای یک گالری یا نمایشگاه هنری بسیار بزرگ با آثار ارزشمندی از هنرمندان بزرگی همچون Raphael ، Rubens، Goya ، Titian و یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین کارهای El Greco’s به نام The Disrobing of Christ می باشد.

هر چند هزینه خارج از عرف 10 یورویی برای بازدید از این کلیسا از شما دریافت خواهد شد، ولی با این وجود اجازه عکس برداری را هم به شما نخواهند داد. همچنین توری برای بازدید از برج ناقوس کلیسا در خود کلیسا وجود دارد که با دریافت هزینه اضافی به شما این امکان را می دهد که برج را از درون تماشا کنید.

شش ساختمان مذهبی در تولدو قرار دارد که هزینه 8 یورویی برای گروه های توریسیت به همراه دارد. یعنی در مجموع برای بازدید از هر یک از این مکان ها باید یک گروه توریستی تنها 8 یورو پرداخت نمایند . البته بصورت مجزا و خارج از گروه هم امکان بازدید از این اماکن وجود دارد.

این هشت ساختمان عبارتند از:

Iglesia de los Jesuitas

یک ساختمان مذهبی که دیدگاه هایی بسیار عالی از شهر را به بازدید کنندگان ارائه می دهد و از بالای این ساختمان می توانید نمایی زیبا از برج های مخروطی دو قلو شهر را داشته باشید.این ساختمان در بلند ترین منطقه شهر واقع شده است. ساعات کاری این سایت از ساعت 10 صبح تا 5.45 یا 6.45 بسته به فصل بازدید متغیر می باشد.

Mezquita Cristo de la Luz

این ساختمان که در اصل در حدود 1000 سال پیش به دست مسلمانان و به عنوان یک مسجد بنا شده اما 200 سال بعد با تغییر کاربری به یک کلیسا تبدیل شد. این ساختمان ترکیبی از دو سبک معماری را عمدتا دنبال می کند. معماری سبک Mujedar به همراه معماری مسیحی با نقاشی های اولیه مسیحی بر روی دیواره های آن.

ساعات کاری این کلیسا از ساعت 10 صبح تا 6.45 دقیقه می باشد و از ساعت 2 تا 3 بعد از ظهر تعطیل است.

the Iglesia del Salvador

ساختمان the Iglesia del Salvador نیز در ابتدا به عنوان مسجد ساخته شد و بعدا به کلیسا تبدیل شد. هر چند تنوع ساختمان این کلیسا بیشتر است و به غیر از معماری Mujedar و مسیحیت از دو نوع معماری ویسگوت و رومی نیز پیروی کرده است.

ساعات کاری این ساختمان نیز از ساعت 10 صبح تا 5.45 و یا 6.45 بسته به فصل بازدید می باشد و در بعد از ظهر جمعه و روز های تعطیل از ساعت 14:45 تا 16 تعطیل است.

Iglesia de Santo Tome

یکی از مشهورترین و برجسته ترین آثار El Entierro del Senor de Orgaz خانه ای است که به نام خانه Iglesia de Santo Tome شناخته می شود. ساعات کاری بازدید از این خانه از ساعت 10 صبح تا 5.45 و یا 6.45 بسته به موقع سال می باشد.

Sinagoga de Santa Maria la Blanca

این بنای تاریخی یکی از سه کنیسه مهم اسپانیا قبل زا خروج یهودیان از اسپانیا در قرن شانزدهم می باشد. این ساختمان به همراه یکی دیگر از همتایان خود در تولدو واقع شده است و دیگری که سومی باشد در شهر کودوبا قرار گرفته است. ساعات بازدید از این مجموعه 10 تا 5.45 و یا 6.45 می باشد.

Monasterio de San Juan de Los Reyes

یک کلیسای فوق العاده زیبای قرن شانزدهمی است که در منطقه یهودی نشین تولدو واقع شده است و توسط ایزابل و فردینالد ساخته شد تا محل دفن آنها باشد. اما با باز پس گیری گرانادا آنها تصمیم گرفتند که در این شهر به خاک سپرده شوند اما با این وجود همچنان این ساختمان ارزش بازدید زیادی دارد. ساعات بازدید از این مجموعه از ساعت 10 تا 5:45 و یا 6:45 بسته به فصل سال دارد.

Museo Victorio Macho

موزه ویکتوریا ماچو (Victorio Macho ) یک موزه کوچک و وزیبا است که به شاهکارهای هنرمندی به همین نام یعنی ویکتوریان ماچو  اختصاص دارد . این ساختمان یک گالری داخلی و یک باغ در بیرون خود دارد.

در قسمت پذیرش یا لابی موزه یک فیلم کوتاه برای توصیف تاریخ تولدو به نمایش در می آید. هزینه بازدید از این موزه 3 یورو است  و هر روی از ساعت 10 تا 7 به غیر از روز کریمس باز است و در روزهای دوشنبه هم تا ساعت 3 بعد از ظهر باز است.

Sinagoga El Transito

دومین کنیسه شهر تولدو متعلق به قرن شانزدهم Sinagoga El Transito که در دل خود موزه ای به نام Sefardi را هم جای داده است.

Alcazar

Alcazar یک ساختمان بسیار قدمی و گرد مانند در حومه شهر قدیمی تولدو است. از مقابل رودخانه  ای در Franco’s  دیده می شود. اصالت اولیه ساختمان به زمان رومیان در قرن سوم باز می گردد. این ساختمان در ابتدا توسط مسلمانان بنا شد و بعدا توسط آلفونسو پنجم ، آلفونسو ششم روند توسعه این ساختمان ادامه پیدا کرد تا اینکه به Alcazar امروزی تبدیل شد.

Mirador del Valle

بلافاصله در مقابل رودخانه Tajo نمایی فوق العاده از شهر وجود دارد. اتوبوس ها بصورت متوالی در این قسمت برای ارائه نمایی فوق العاده از شهر و رودخانه توقف می کنند. اگر از تورهای اتوبوس استفاده نمی کنید می توانید از یک تاکسی با هزینه حدود 5 یورو بخواهید که شما را به این منطقه برساند.

کارهایی که باید در تولدو انجام دهید

در دل شهر خود را گم کنید. به دیدن خیابان های بسیار قدیمی و سنتی شهر بروید و ساعاتی را با خود  در خیابان های قرون وسطی ای ن شهر خلوت کنید و غرق در گذر تاریخ و نشانه های قدرت خداوند شوید.

شهر تولدو از سه طرف توسط رودخانه Tajo و از طرف چهارم توسط یک دیوار  قرون وسطی ای احاطه شده است.

شهر قدیمی تولدو خیلی بزرگ نیست و تنها بصورت پیاده می توانید در حدود 45 دقیقه کل این منطقه را قدم بزنید به همین دلیل نیازی به نگرانی برای گم شدن و یا دور شدن از محل هتل و زندگی نباید داشته باشید.

برای برگشت به سمت هتل خود تنها کافی است مسیری را که رفته اید به سمت بالا باز گردید تا به میدان Plaza de Zocodover و از آنجا به راحتی به هتل خود راه پیدا خواهید کرد.

از مرکز شهر سیستم قطار شهری نیز وجود دارد که می تواند راهی بسیار مناسب برای بازدید از شهر و اطراف شهر بخصوص برای افرادی باشد که توانایی راه رفتن ندارند.

آموزش در تولدو

در تولدو دانشگاهی به نام Castilla-La Mancha وجود دارد که بخصوص دوره های زبان اسپانیایی ان شهرت فراوان دارد و دروه های بسیار عالی برای آموزش زبان اسپانیایی برگزار می کند.

خرید و سوغات مخصوص در تولدو

سفال های میناکاری شده سیاه و طلایی که توسط هنرمندان شهر تولدو و با هنر دست درست شده است در تمامی اسپانیا زبانزد و مشهور هستند. در بسیاری از مغازه ها و  فروشگاه های شهر تولدو می توانید انواع این ظروف و سفال ها را بصورت بشقاب های تزئینی، سپر، قاضق و چنگال و حلقه های زیبا خریداری نمایید.

Sword (شمشیر)

تولدو از قدیم به خاطر تولید شمشیر های بسیار خوب شهرت داشته است. اگر قصد دراید که یک شمشیر به عنوان یاد بود خریداری کنید اطمینان یابید که شمشیر Conquistador خریداری می کنید.حدودا هزینه این شمشیر 300 یورو خواهد بود.

اما به یاد داشته باشید که حمل این شمشیر و خروج آن به همراه خودتان در هواپیما غیر قانونی است و تنها راهی که می توانید این شمشیرها را به خانه بیاورید پست کردن آنها است. به همین دلیل اغلب مغازه ها خودشان کار پست کردن شمشیر را با هزینه مناسب برای مشتریان خودشان بصورت تضمینی انجام می دهند.

سرامیک

منطقه Talavera de la Reina در خارج از شهر تولدو قرن ها است که به دلیل تولید سرامیک های شیشه ای فوق العاده شناخته شده است. شهر تولدو پر است از سرامیک هایی که با دست نقاشی شده است و هر یک از این نقاشی ها از نظر اعتبار و کاری که بر روی آنها انجام شده است با هم متفاوت است.

معمولا مغازه ها و فروشگاه های مخصوص سرامیک قیمت های بسیار بالاتری را ارائه می دهند ولی این به این دلیل است که سرامیکی که در این مغازه ها ارائه می شود کیفیت  و مرغوبیت بسیار بالاتری از نظر درجه کار و کیفیت کاشی دارد.

Damascene

یکی دیگر از صنایع دستی بسیار معروف شهر تولدو damascene است. این صنعت و یا هنر دستی از زمان موریش و برگرفته از هنر دستان این مردمان بوده است که به این صورت است که طلا را بر روی فولاد و یا آهن کار می کنند. سپس آنها را حرارت می دهند تا این مواد طلاکاری شده با هم آمیخته تر و اکسید و سیاه شوند و طلا وجهه براق تر و نمایی بهتر پیدا می کند.

هر فروشگاهی در تولدو به نوعی برخی از این هنرها را که به فارسی دیموشن نامیده می شود را ارائه می کند  و اغلب به عنوان بشقاب های طلاکاری شده تزئینی و جواهرات ساخته می شوند و به فروش می رسند.

هنرهای دستی دیموشن به دلیل اینکه کار فراوان می برند معمولا قیمت بالایی دارند  و گران هستند بنابراین باید ابتدا قیمت را پرس و جو کنید و سپس سفارش دهید.

بهتر است برای خرید این آثار هنری به اطراف شهر تولدو بروید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید. کارخانه های سنتی که این هنر را بصورت های متنوع و مختلف تولید می کنند در حواشی شهر تولدو هستند و به همین دلیل قیمت های اولیه را ارائه می دهند.

خوراک در تولدو

اگر به دنبال یک پائلا یا تاپاس فوق العاده هستید، بدون تردی نباید  وقت خود را در شهر تولدو هدر دهید زیرا این شهر جای مناسبی برای خرید و سفارش این غذا نیست و نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

در تولدو می توانید غذاهای دیگری را سفارش دهید. مثلا رستوران Bar La Boveda را تست کنید که درست  در خارج از Plaza Zocodover قرار دارد .در این رستوران می توانید sangria بزرگ و فوق العاده ای را سفارش دهید که تنها 9 یورو هزینه دارد.

همچنین در همین رستوران می توانید انواع ساندویچ با کیفیت دیگر را هم سفارش دهید.

رستوران Enebro در Plaza San Justo یک بشقاب سفارشی از تاپاس را  ارائه می دهد که به همراه سیب زمینی سرخ کرده در croquettes سرو می شود. همچنین مینی پیتزا های این رستوران با نوشیدنی های مختلف نیز بسیار با کیفیت هستند.

این رستوران را باید در شب هایی که رئال مادرید بازی دارد، تماشا کنید. شبی که تمامی طرفداران با تعصب و دو آتیشه رئال مادرید در این رستوران جمع می شوند و بازی را با هم مشاهده می کنند. البته در روزهای سه شنبه این رستوران تعطیل است.

رستوران Meson de la Orza نیز غذاهای فوق العاده ای دارد، به خوبی سرویس دهی می کند، قیمت های بالایی دارد ولی ارزش زیادی برای تست کردن دارند.

شیرینی های تولدو

مناطق اطراف شهر تولدو  و جنوب آن در Castilla La Mancha به تولید شیرینی های بادامی مخصوص شهرت دارند.این شیرینی ها را با نام Mazapán می شناسند. البته مراقب باشید که این شیرینی را با نوع دیگری از شیرینی که مخصوص مناطق اسکاندیناوی است و با نام marzipan شناخته می شود، اشتباه برداشت نکنید.

Mazapán با شیره مخصوص لعاب داده می شود و اغلب با انواع مختلف آجیل تزئین می شود. معروف ترین نانوایی که این نوع شیرینی را درست می کند  و در تمام اسپانیا نیز منحصر به فرد و خاص شناخته شده است،نانوائی است به نام Confiteria Santo Tomé که اغلب بسیار شلوغ است بخصوص در ایام تعطیلاتی مانند کریسمس.

در این زمان بسیاری از مغازه دارها و  فروشندگان مختلف هستند که برای خرید عمده این نوع شیرینی به این مغازه مراجعه می کنند تا شیرینی مخصوص شب عید و کریسمس مشتریان خود را تهیه کنند.

Toledo

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie