تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل در رشته های پزشکی در اسپانیا

در این مقاله قصد داریم در مورد تحصیل در رشته های پزشکی در اسپانیا بیشتر صحبت کنیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

اسپانیا پیشنهاد بسیار خوبی برای دانشجویانی است که می خواهند با پرداخت هزینه متوسط، تحصیلات پزشکی خود را در خارج از کشور بگذرانند.در حال حاضر در دانشگاه های اسپانیا به صورت محدود رشته پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود و اکثرا به زبان اسپانیایی و یا ترکیب اسپانیایی با انگلیسی تدریس می گردد.

با این حال اسپانیا، کالج های پزشکی بسیار خوبی دارد که در سراسر جهان بسیار معتبر هستند. بدون شک تحصیل در رشته های پزشکی در اسپانیا یک فرصت عالی است ، زیرا این کشور یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود.

آب و هوای بسیار مطبوع،مردم خونگرم، ساحل زیبا،کوه های مرتفع،غذاهای خوشمزه و موسیقی گوش نواز تنها برخی از جاذبه های این کشور است. علاوه بر این،در کشور اسپانیا تحقیقات پزشکی در سطح بسیار گسترده انجام می شود و دانشگاه های آن نیز از امکانات بالایی برخوردار هستند.

کادر آموزشی در اسپانیا از متخصصان کارآزموده و ماهر تشکیل شده است. یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا این است که می توانید در حین تحصیل، زبان اسپانیایی را که زبان دوم دنیا می باشد، یاد بگیرید.توجه داشته باشید که یادگیری زبان اسپانیایی، فرصت های شغلی بیشتری را نیز در بازارهای کار در اسپانیا و آمریکای لاتین برای شما فراهم می کند.تحصیل پزشکی در اسپانیا انتخاب بسیار عاقلانه ای است و در پیشرفت علاقمندان به رشته پزشکی تاثیر به سزایی دارد.

مدت زمان برنامه های پزشکی در اسپانیا در حدود شش سال به طول می انجامد، دو سال از این 6 سال به صورت مطالعه پیش بالینی است و بر اساس مطالعه علوم پایه پزشکی در زیست شناسی، فیزیک و آناتومی پایه می باشد. پس از اتمام این آموزش اولیه، شما برای گذراندن مطالعات بالینی به بیمارستان های آموزشی فرستاده می شوید و تحت نظارت پزشکان حرفه ای دوره می بینید .پس از اتمام برنامه شش سال شما می توانید به عنوان یک پزشک مشغول به کار شوید.

با مشاهده ی فیلم کوتاه زیر با خدمات ویژه بخش تحصیلی شرکت کارامون در اسپانیا بیشتر آشنا شوید.
عنوان فیلم : خدمات ویژه بخش تحصیلی شرکت کارامون در اسپانیا

محبوب ترین تخصص ها در بین دانشجویان اسپانیا و همچنین محبوب ترین شغل ها در بازار کار عبارتند از:

 • جراحی (خصوصاً میکروسکوپی،جراحی قلب و جراحی مغز،میکروسکوپی چشم، جراحی پلاستیک)
 • زنان و زایمان
 • اطفال
 • سالمندان – یک رشته پزشکی بالینی است که به بررسی بیماریهای سالمندان می پردازد.
 • روانپزشکی و روانشناسی بالینی
 • بیهوشی
 • داروی داخلی
 • داروهای عمومی
 • علوم زیست پزشکی
 • زیست شناسی مولکولی و زیست پزشکی
 • فارماکولوژی و فارماکوپیدمیولوژی
 • سیتوژنتیک و تولید مثل انسان
 • داروی ترانسفوزیون و جدیدترین سلول درمانی
 • دندانپزشکی

شهریه و هزینه های سالیانه دانشکده های خصوصی پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 • پزشکی: طول دوره 6 سال و شهریه دوره 14000 € تا 30000 € در هر سال.
 • دندانپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 13000 € تا 22،600 € در هر سال.
 • داروسازی:  طول دوره 5 سال و شهریه دوره 12،600 € در هر سال.
 • پرستاری: طول دوره 4 سال و شهریه دوره 9500 € در هر سال.
 • دامپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 14،600 € در هر سال.

ورود و پذیرش در دانشگاه های پزشکی  و دندانپزشکی در اسپانیا

مزایای شرکت در دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره به زبان انگلیسی و اسپانیایی در کشور اسپانیا:

 • فرد میتواند تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا خود را در  دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا بگذراند.
 • شهریه و هزینه زندگی نسبتا پایین است، امکان گرفتن وام های دانشجویی و کمک های مالی نیز وجود دارد.
 • صرفا برخی از دانشگاه ها امتحان ورودی دارند که به نسبت آزمون دانشگاه های دولتی بسیار آسان است .

اصول دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

از جمله اصول مربوط به بررسی فرآیندهای بیولوژیک، ارزیابی حقایق علمی و تجزیه و تحلیل داده ها در اسپانیا عبارتند از:

 • بررسی فیزیولوژی رفتار افراد سالم و بیماران و همچنین تاثیر محیط طبیعی و اجتماعی بر سلامت انسان.
 • ساختار و عملکرد دندان، دهان، فک و بافت های متصل، سلامت و بیماری دندان بهداشت شخصی، سلامت و رفاه جسمانی؛
 • روش های بالینی و تکنیکی، به طوری که فارغ التحصیلان موفق بتوانند هر نوع ناهنجاری، صدمات و بیماری در دندان، دهان، فک و بافت متصل به آن را شناسایی و با تمرینات دندانپزشکی از آن پیشگیری کنند، و در صورت تشخیصی راه های درمانی آن را بلد باشند. توجه داشته باشید که تجربه ی بالینی با داشتن نظارت مناسب به دست می آید.

آزمون دانشگاه های خصوصی

همان طور که گفتیم برخی از دانشگاه های خصوصی دارای آزمونی متفاوت با آزمون اوند میباشند که اغلبا شامل سوالات هوش و استدلال ریاضیات و اطلاعات عمومی و زبان انگلیسی میباشد البته هر دانشگاه میتواند مباحث و دروس مختلفی داشته باشد.
 

در قسمت زیر خلاصه ای از جزئیات مربوط به رشته های پزشکی که در بارسلونا ارائه می شود را فراهم نموده ایم:

نام دانشگاهرشتهزمان دورهزبانهزینهدرباره
 
Universitat Pompeu Fabra (UPF), Barcelona
دانشگاه پمپئو فابرا
زیست شناسی انسانی (کارشناسی)4 سال تحصیل کاتالان ، اسپانیایی یا انگلیسی (بسته به موضوع).از 2،512 یورو در سالدر سال 2013 ، این دانشگاه در بین دانشگاه های اسپانیا مقام اول را کسب کرد. با توجه به رتبه بندی دانشگاه های برتر دانشگاه تایمز ، دانشگاه پومپو فابرا در رتبه 164 قرار دارد که این یک شاخص بسیار معتبر است. علوم پزشکی و بهداشت یک محوطه دانشگاهی جداگانه (پردیس مارس) – یک مجتمع اولترامدرن در ساحل دارد. کلاسهای عملی در آنجا در پایگاه بیمارستان دل مار برگزار می شود
 
Universitat Pompeu Fabra (UPF), Barcelona
دانشگاه پمپئو فابرا
مدرک مهندسی زیست پزشکی (کارشناسی)4 سال تحصیلکاتالان ، اسپانیایی یا انگلیسی (بسته به موضوع).سال سوم و چهارم تحصیل – تدریس در 100٪ انگلیسی.از 2،512 یورو در سال 
Universitat Autonoma de Barcelona (UAB)
دانشگاه خودمختار بارسلونا

پزشکی (کارشناسی)

برنامه مشترک با دانشگاه پمپئو فابرا

6 سال تحصیل

کاتالان ، اسپانیایی یا انگلیسی

تخصص ها:

پزشکی
جراحی
پزشکی شهری
تحقیقات زیست پزشکی
علوم اعصاب
مدیریت بهداشت

از 2340 یورو در سالشامل رتبه  200 دانشگاه برتر جهان و یکی از بهترین دانشگاههای اسپانیا است. این دانشکده بخشی از خوشه ای است که از پنج موسسه پزشکی پیشرو در بارسلونا تشکیل شده است. تحقیقات علمی انجام شده در دانشگاه نه تنها در اسپانیا بلکه در جهان نیز نوآورانه است. این دانشگاه تعداد زیادی (بیش از 100) برنامه در زمینه آموزش پزشکی در سطح کارشناسی ارشد و دوره های آموزش مداوم ارائه می دهد.
Universitat Autonoma de Barcelona (UAB)
دانشگاه خودمختار بارسلونا
فیزیوتراپی (کارشناسی)                                                                    گفتاردرمانی (کارشناسی)4 سال تحصیلکاتالان و اسپانیایی2371 یورو در سال                                                           2146 یورو در سال 

Universitat Internacional de Catalunya
دانشگاه بین المللی کاتالونیا

پرستاری (کارشناسی) زبان آموزش اسپانیایی است ؛ انگلیسی لازم است (تخصصی پزشکی)6.600 یورو در سال (تعداد زیادی از برنامه های کمک هزینه در دسترس است)دانشجویان بیش از 70 کشور جهان در دانشکده پزشکی آموزش می بینند. این آموزش از همان سال اول روی تمرینات عملی متمرکز شده است – فقط چند هفته پس از شروع مطالعه ، دانشجویان با اولین بیماران خود ملاقات می کنند

Universitat Internacional de Catalunya
دانشگاه بین المللی کاتالونیا

فیزیوتراپی (کارشناسی)4 سال تحصیل.زبان آموزش اسپانیای 4 سال تحصیل.ی است ؛ انگلیسی لازم است (تخصصی پزشکی)فیزیوتراپی (کارشناسی)6.900 یورو در سال (تعداد زیادی از برنامه های کمک هزینه در دسترس است) 

Universitat Internacional de Catalunya
دانشگاه بین المللی کاتالونیا

دندانپزشک (کارشناسی)5 سال تحصیل (10 ترم). 15.700 یورو در سالدر این برنامه کلاسهای عملی در کلینیک دندانپزشکی دانشگاه UIC (CUO) برگزار می شود که مجهز به جدیدترین علم و فناوری است

(Universitat de Barcelona (UB
دانشگاه بارسلونا

داروسازی (کارشناسی)5 سال مطالعه؛ این دانشگاه دوره های فشرده زبان کاتالونیا را به دانشجویان خود ارائه می دهدیکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا و رتبه 83 در رتبه بندی جهانی است. هر ساله ، این دانشگاه حدود 70 میلیون یورو برای تحقیق از جمله در زمینه پزشکی دریافت می کند. این دانشگاه بنیانگذار سه صندوق بزرگ تحقیق از جمله انستیتوی تحقیقات زیست پزشکی بارسلونا است.

(Universitat de Barcelona (UB
دانشگاه بارسلونا

علوم پزشکی (کارشناسی)6 سال مطالعه این دانشگاه دوره های فشرده زبان کاتالونیا را به دانشجویان خود ارائه می دهد 
دانشگاه دندانپزشکی در بارسلونا

در سال 1986 پس از تصویب قانون 10/1986 مربوط به دندانپزشکان و سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان و دندانپزشکی حرفه ای در اسپانیا مطابق با معیارهای رسمی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا رشته دندانپزشکی تعریف شد. پس از آن، فرمان سلطنتی 970/1986 مجموعه ای از قوانین ضروری و رسمی برای اخذ مدرک دندانپزشکی وضع گردید و همچنین دستورالعمل های عمومی و برنامه های درسی مورد نیاز برای گرفتن مدرک تحصیلی ارائه شد.

کلیه ی برنامه ها و قوانین برای آموزش دندانپزشکان در اسپانیا توسط اتحادیه اروپا وضع شده است و یک مدرک کارشناسی پنج ساله به آنها اعطا می شود.

به طور طبیعی دانشکده دندانپزشکی UB برای آموزش حرفه ای دندانپزشکی با توجه به دستورالعمل رسمی، در سال 1987 شروع به کار کرد و پس از حکم سلطنتی دیگری (1497/1987 و 1418/1990) یک برنامه درسی از  سال 1994 تعیین شد که تا الان نیز معتبر باقی مانده است.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در اسپانیا
 • دانشگاه کامپلاتنس مادرید

موسسه آموزشی کامپلاتنس مادرید در سال 1293 تاسیس شده است که یک موسسه غیرانتفاعی عمومی می باشد و در شهر بزرگ مادرید واقع شده است. بیش از 45،000 دانش آموز در این موسسه آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند. این موسسه دوره های آموزشی را در درجه های تحصیلات عالی مانند کارشناسی در رشته های مختلف نیز ارائه می کند.

 • دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا در سال 1968 تاسیس شد، این دانشگاه در شهر بارسلونا واقع شده است. این دانشگاه به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا معتبر و شناخته شده است. این موسسه آموزش عالی 50 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. https://www.4icu.org/reviews/4255.htm

 • دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید یک دانشگاه دولتی در اسپانیا است که در سال 1968 تاسیس شده است. این دانشگاه در شمال مادرید واقع شده و در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا وجود دارد.

 • دانشگاه مستقل بارسلونا

دانشگاه مستقل بارسلونا که به نام UAB نیز شناخته می شود یک دانشگاه عمومی است که در نزدیکی شهر بارسلونا در کاتالونیا اسپانیا واقع شده است. این دانشگاه شامل 57 دانشکده می باشد.

 • دانشگاه ناوارا

دانشگاه ناوارا در سال 1952 تاسیس شده است، در واقع یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است و در شهر بزرگ پامپلونا قرار دارد (محدوده جمعیت این شهر 50،000-249،999 نفر می باشد). این مؤسسه دارای مدارس شاخه ای در مکان های زیر است: بارسلونا، مادرید، سان سباستین.

این موسسه 66 ساله تحصیلات عالی، دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و رکوردهای تحصیلی و تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.

 • دانشگاه والنسیا

دانشگاه والنسیا در سال 1499 تاسیس شد و در سال 1979 میلادی، به یک سازمان غیرانتفاعی تبدیل گشت،این دانشگاه در شهر والنسیا واقع شده است. دوره های آموزشی گوناگون را در سطح آموزش عالی و دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در رشته های مختلف ارائه می دهد.

 • دانشگاه گرانادا

دانشگاه ایالتی گرانادا که در سال 1531 تاسیس شده است، در شهر بزرگ گرانادا واقع شده است. بیش از 45،000 دانش آموز سالانه در این موسسه آموزش عالی ثبت نام میکنند. دانشگاه ایالتی گرانادا (UGR) دوره های آموزشی را در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر در رشته های مختلف ارائه میکند. ورود به این دانشگاه مبتنی بر پذیرش در آزمون است.

 • دانشگاه سلمانانا

دانشگاه سلمانانا در سال 1255 تاسیس شده است، یک نهاد شهری غیرانتفاعی است که در شهر بزرگ سالامانکا قرار دارد. این موسسه همچنین دارای دانشکده هایی در زامورا، آویلا، بیجار، ویلامایور است.

این موسسه آموزش عالی 763 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانش آموزان آنها را پذیرش می نماید.

 • دانشگاه پومپه فرا

دانشگاه پومپه فرا در سال 1990 تاسیس شد و یک موسسه غیرانتفاعی می باشد که در شهر بارسلونا واقع شده است. وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا این دانشگاه را به رسمیت میشناسد.(محدوده ثبت نام و تعداد دانش آموزان این دانشگاه: 10،000-14،999) و ورود به این دانشگاه نیازمند شرکت در یک آزمون ورودی است.

 • دانشگاه رویرا و ویرجیل

دانشگاه رویرا و ویرجیل یک دانشگاه ایالتی است که در سال 1991 در شهر تارگرونا تاسیس شد. رشته های گوناگونی در این دانشگاه تدریس می شود و دوره های مختلف را در مقاطع گوناگون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کند.

 • دانشگاه باسک

دانشگاه باسک، یک دانشگاه عمومی وابسته به انجمن مستقل باسک است. نام این دانشگاه در ابتدا بیلبائو بود، ابتدا تنها رشته های علوم اقتصادی و تجاری در آن تدریس میشد، اما امروزه یکی از رشته های اصلی این دانشگاه پزشکی می باشد.

 • دانشگاه زاراگوزا

دانشگاه زاراگوزا یا (دانشگاه سارافوسا) در سال 1542 تاسیس شد، این دانشگاه یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر زاراگوزا قرار دارد. این مؤسسه همچنین دارای دانشکده و شعبه های مختلف در هوسا، تروئل لا آلمونیا دونا گودینا می باشد. در این دانشگاه امکان تحصیل تا مقطع دکتری در رشته های گوناگون وجود دارد.

 • دانشگاه آلکالا

دانشگاه آلکالا در سال 1499 به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی در شهر بزرگ آلکالا د هانارس تاسیس شد. این مؤسسه همچنین دارای دفاتر دانشکده های گوناگونی در در مکان های مختلف است.

دانشکده گوادالاخارا به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اسپانیا شناخته می شود و وابسته به دانشگاه آلکالا است. این موسسه آموزش عالی 519 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.

 • دانشگاه کاستیله لامنچا

دانشگاه کاستیله لامنچا یک دانشگاه اسپانیایی است. شعبه های دیگر این دانشگاه در شهرهای آلباست، سیوداد رئال، کوئنکا، تولدو، آلدمین و تلورا دلارینا می باشد. این دانشگاه در تاریخ 30 ژوئن 1982 به رسمیت شناخته شد و سه سال بعد شروع به کار کرد.

 • دانشگاه شاه جان کارلوس

دانشگاه شاه جان کارلوس یک دانشگاه تحقیقاتی اسپانیایی واقع در منطقه جنوبی مادرید است که دارای چهار شعبه دانشگاهی در Móstoles، Alcorcón، Vicálvaro و Fuenlabrada است. نام این دانشگاه از نام پادشاه سابق خوان کارلوس اول اسپانیا گرفته شده است.

 • دانشگاه لا لاگونا

دانشگاه لا لاگونا (Universidad de La Laguna) در سال 1927 در شهر بزرگ لا لاگونا تاسیس شده است، این موسسه همچنین دارای شعبه های مختلفی در اسپانیا می باشد. سالانه 20،000 – 24،000 دانش آموز در این دانشگاه برای تحصیلات در مقاطع مختلف نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه نام نویسی می کنند.

 • دانشگاه ماریا

دانشگاه مورسیا (دانشگاه ماریا) در سال 1272 تأسیس شد و یک موسسه غیر دولتی است که در شهر کوچک مورسیا قرار دارد. این مؤسسه دارای مدارس دانشگاهی در مکان های اسپیناردو، سان جویور، المالدر، لورکا است. پذیرش در این دانشگاه بر اساس آزمون های ورودی است.

 • دانشگاه اوهایو

دانشگاه اوهایو یا اوویدو یک دانشگاه دولتی در آستوریاس است. این دانشگاه تنها دانشگاه موجود در این در منطقه است. این دانشگاه دارای سه مرکز آموزشی و پژوهشی در اویدو، گجون و میرس استو می باشد.

 • دانشگاه سانتیاگو کامپوستلا

دانشگاه سانتیاگو کامپوستلا در سال 1495 در شهر بزرگ سانتیاگو کامپوستلا تاسیس شده است، این موسسه آموزش عالی 523 ساله، بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانشجویان آنها را پذیرش می کند.

 • دانشگاه سویل

دانشگاه سویل در سال 1505 تاسیس شده است،مدرک تحصیلی این دانشگاه بسیار با ارزش می باشد. این دانشگاه سالانه بیش از 45،000 دانش آموز را پذیرش می نماید.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie