کریسمس در اسپانیا

فهرست مطالب

جشن کریسمس

کریسمس چطور در اسپانیا جشن گرفته می شود؟

ایام کریسمس در اسپانیا, ایامی فوق العاده فعال و پر جنب و جوش است. حال و هوا و جشن های کریسمس از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه ادامه دارد. در این روزها مراسمی همچون قرعه کشی های بزرگ چند میلیارد یورویی، صحنه های پر زرق و برق و چراغانی های میلاد مسیح، غذاهای متنوع و خوشمزه و یکی از بزرگترین رویداد ها یعنی روز آخر سال (New Year’s Eve) در همه جای شهر دیده می شود.
شیرینی های سنتی مانند turron و marzipan در اواخر اکتبر کم کم در همه مغازه ها دیده می شود و این موضوع تا کمی از ماه دسامبر هم همچنان دیده می شود.

روزهای مهم کریسمس در اسپانیا

روز 8 دسامبر

روز Inmaculada که یک جشن مذهبی است که تا روز کریسمس ادامه دارد. این جشن در سویا محبوبیت زیادی دارد. در واقع کریسمس از این جشن آغاز می شود. Inmaculada روز Patron Saint در سویا است .
در این جشن گروه های موسیقی دانشگاه که به نام tunas شناخته می شوند در اطراف مجسمه Virgin Immaculada در Plaza del Triunfo جمع می شوند و موسیقی سنتی با لباس محلی اجرا می کنند.
صبح روز هشتم کودکان در اطراف Danza de los Seises شروع به رقصیدن می کنند. این جشن یک جشن خانوادگی محسوب می شود.

روز 12 دسامبر

در این روز تمامی دانشجویان دانشگاه Noche Vieja Universitaria که از دوستان و فامیل خود دور هستند، در محوطه دانشگاه گرد هم جمع می شوند و کریسمس و سال نو را در با حضور در PlazaMayor جشن می گیرند.

روز 13 دسامبر

روز El Dia de Santa Lucia در اسپانیا و یا روز مقدس حمایت از نابینایان است که در این روز افراد نابینا در خیابان شروع به آواز خوانی می کنند. هر چند در این روزها و سال های اخیر کمتر به این موضوع توجه می شود. در روستای Zújar در نزدیکی گرانادا برای این مراسم آتشی بر پا می شود.
جشنواره Santa Lucia یک جشنواره اسکاندیناویایی است و به همین دلیل در این محله ها و سایر محلاتی که جمعیت اسکاندیناویایی ها بیشتر است این جشن گرامی تر داشته می شود. شهر هایی مانند لاس پالماس و مایورکا و جزایر قناری.

روز 22 دسامبر:
روز قرعه کشی های بزرگ کریسمس در اسپانیا است
• روز 24 دسامبر:
شب کریسمس
• 25 دسامبر:
روز کریسمس
31 دسامبر
شب سال نو
6 ژانویه
روز پادشاهی در اسپانیا

فعالیت هایی که در ایام کریسمس در اسپانیا انجام می شود

کریسمس تا روز 6 ژانویه که روز سه پادشاه در اسپانیا است به پایان نمی رسد. بخصوص اینکه در روز 6 ژانویه قرار است کودکان هدایای سنتی خود را دریافت کنند.

1- قرعه کشی لاتاری در اسپانیا

جایزه ‘The Fat One یکی از بزرگترین جوایزی است که هر فرد می تواند در روز قرعه کشی در اسپانیا، در کل دنیا صاحب آن شود. همه اسپانیایی ها در روز قرعه کشی بزرگ در تاریخ 22 دسامبر منتظر می مانند. قیمت بلیط این مراسم که در اتحادیه صنفی اسپانیا برگزار می شود بسیار بالا است و قرار است این شانس در تمامی روستاها برای برگزاری این مراسم باشد.

2- بازارهای اسپانیایی

در ایام کریسمس اسپانیا تبدیل به یک بازار بزرگ می شود که در تمامی میدان ها با لوازم مخصوص کریسمس تزئین و راه اندازی می شوند. بهترین مکان برای رفتن و لذت بردن از بازارهای کریسمس در اسپانیا شهر بارسلونا است. در این ایام مراسم و سنت های کاتالان ها در شهر بارسلونا بسیار منحصر به فرد است و در هیچ کجای دیگر نمونه آن را نخواهید یافت.

3- کریسمس غذایی در اسپانیا

اسپانیایی ها تمایلی به خوردن بوقلمون در ایام کریسمس ندارند.

4- کریسمس شیرینی در اسپانیا

برخی از بهترین و منحصر به فرد ترین خوراکی هایی که در ایام کریسمس در اسپانیا می توانید بخرید و میل کنید بدون تردید شیرینی های این ایام است.

5- بازدید از فردی که تازه متولد شده است.
6- خوردن 12 دانه انگور در اواخر شب سال نو
7- گرفتن هدیه و یا حداقل یک شیرینی از سه پادشاه
8- رفتن به اسکی در اسپانیا. بله هنوز هم می شود به اسکی رفت

شب کریسمس در اسپانیا

شب کریسمس در اسپانیا یک شب کاملا خانوادگی است. بیشتر کافه ها تعطیل هستند و اغلب رستوران ها باز نخواند بود. اگر توریست و یا گردشگر باشید احتمال زیادی دارد که از شما برای حضور در خانواده ای در این شب دعوت شود. اگر دعوت شدید دعوت را رد نکنید. بهتر است با خانواده خود در این رویداد بسیار مقدس خانوادگی شرکت کنید.
این مهمانی در نیمه های شب با ساز کلیسا متوقف می شود. این صدا ستایشگران را به misa del gallo دعوت می کند زیرا به اصطلاح مردم محلی گفته می شود که در این شب یک خروس پر سر و صدا در شب تولد عیسی متولد شده است.
بزرگترین misa del gallo در صومعه Benedictine در منطقه Montserrat در نزدیکی بارسلونا واقع شده است.
افراد بزرگسال در این شب معمولا با هم هدایایی را رد و بدل می کنند و در این بین هدایایی نیز به بچه ها خواهد رسید هر چند جوانان باید برای دریافت هدیه خود تا روز 6 ژانویه صبر داشته باشند.

در ایام کریسمس به کجای اسپانیا سفر کنیم؟

• برای انجام بسیاری از کارها
همانطور که مشاهده کردید در ایام کریسمس تقریبا تمامی شهر تعطیل است ولی شما برای اینکه اطمینان داشته باشید که کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و به خیلی از این مراسم سنتی خواهید رسید باید به یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا سفر کنید. شهرهایی مانند بارسلونا، مادرید، والنسیا و یا حتی مالاگا را امتحان کنید.

• برای تجربه بهترین آب و هوا
سواحل جنوبی اسپانیا در این ایام گرم ترین سواحل را در اسپانیا دارند اما با این حال نباید انتظار آب و هوای ساحلی داشته باشید. Costa del Sol، جزایر قناری و مالاگا بهترین مکان های آفتابی در زمستان ها هستند.

• برای کریسمس سفید
کریسمس سفید و یا White Christmas را در همه شهر های اسپانیایی نمی توانید پیدا کنید. کریسمس سفید, یعنی بودن مکان هایی برای اسکی که در اسپانیا مناطقی کمی هستند مثلا برای این کار باید به شهرهای Burgos and Leon  سفر کنید که البته در این سال های اخیر هیچ یک از این شهرها هم کریسمس سفید را تجربه نکرده اند.

روز دسامبر احمق ها

روز احمق ها در روز 28 دسامبر برگزار می شود. در این روز که به نام روز Dia de los Inocentes در اسپانیا مشهور است مردم در واقع به یاد روز کشتار بی گناهان توسط پادشاه هرود اقدام به اجرای نمایش ها و مراسم خیابانی می کنند.

بر خلاف تصوری که از این روز هست در این روز هیچ اتفاق خنده داری نمی افتد و یا ربطی به مردم احمق ندارد. بلکه در این روز خاطرات و کارهای هرود با نمایش ها و مراسمی که برگزار می شود مورد انتقاد قرار می گیرد.

برخی از شهرها مراسم خاص خود را دارند. مثلا در شهر Tremp در این روز یک عروسک غول آسا ساخته می شود و به درختان صنوبر و یا ناقوس کلیسا آویزان می شود و آهنگی پخش می شود و در هنگام پخش این آهنگ همه تلاش می کنند بدن او را پایین بیاورند.

یا در Ibi در والنسیا مردم با گوله های آردی به جان هم می افتند و صحنه های جالبی را رقم می زنند. همچنین برخی از ورزشکاران و افراد مشهور هم در این روز با اخبار جعلی و شوخی های جالب این روز را یادآوری می کنند مانند بازنشستگی زودتر از موعد و …

روز کریسمس در اسپانیا

روز کریسمس در اسپانیا تقریبا به همان اندازه ای که در سایر نقاط دنیا اهمیت دارد، دارای اهمیت است. اسپانیایی ها در روز و شب کریسمس غذاهای سنتی و خاص خودشان را دارند. در حالی که کودکان فقیر باید تا روز سه پادشاه (Three Kings Day) منتظر بمانند تا هدایای خود را دریافت کنند.

درست همانند شب کریسمس در روز کریسمس هم خانواده ها بصورت سنتی دور هم جمع می شوند. معمولا افرادی که ازدواج کرده اند شب کریمس را با یک خانواده و روز کریسمس را با خانواده دیگری سپری می کنند.

هر چند در سال های اخیر رسم بر این شده که مردم برای جشن گرفتن شب و یا روز کریسمس با هم در یک رستوران جمع می شوند. به همین دلیل اغلب رستوران ها مکان ها و فضای خود را برای این شب و روز پیش فروش می کنند و تبلیغات زیادی را در این ایام از رستوران ها و حتی برخی از کافه ها می بینید.

معمولا تا خیلی دیرتر می توانید برای پیش خرید و رزرو جایی در رستوران ها اقدام کنید. اما با این حال بهتر است فرصتی به خودتان برای اینکه امکان از دست دادن جا را نداشته باشید بدهید. برای تضمین اینکه جایی برای خود در رستوران خواهید داشت معمولا 24 ساعت قبل اگر اقدام نمایید تقریبا همه جا پر شده و  احتمالا به اندازه کافی دیر اقدام کرده اید.

بهترین زمان روز 24 ام است هر چند روز 25 هم اغلب رستوران ها و بارها و کافه ها باز هستند. در این روزها اغلب جوانان شروع به خروج از شهر می کنند تا به مسافرت رفته و یا به خانواده های خود در شهر های دیگر بپیوندند. معمولا در این زمان هم تنها دو روز با خانواده هستند و مابقی را دوست دارند در مسافرات باشند

شب سال نو در اسپانیا

شب سال نو در اسپانیا مانند اغلب کشورهای دیگر دنیا شب مهمانی و شور و هیجان است. هر چند ممکن است، برخی از فعالیت ها و ساختارهای برگزاری این مهمانی ها متفاوت باشد. به یاد داشته باشید که در اسپانیا برای جشن گرفتن سال نو باید به زمان اسپانیایی فکر کنید.

منظور اینکه اسپانیایی ها به جای اینکه از همان ابتدا شروع به جشن و رقصیدن و خوش گذرانی باشند، شب سال نو را ابتدا با آرامش و دور هم جمع شدن با خانواده، دوستان و یا اقوام سپری می کنند و از ساعت 12.30 شب یعنی درست بعد از نیمه شب تازه شروع به جشن گرفتن می کنند.

این مهمانی ها با رفتن به کافه ها  و مهمانی های دسته جمعی در برخی از مکان های عمومی و بارها و… در ساعت 12.30 شروع می شود و در طول مهمانی با جشن و خواندن، نوشیدن و رقصیدن و … تا 6 صبح شب را جشن می گیرند و حتی در برخی از مناطق حتی بیشتر هم این مهمانی ها طول می کشد.

چرا در نیمه شب باید دوازده دانه انگور خورد؟

این یک سنت طولانی در اسپانیا است که توسط برخی از کشاورزان زیرک و باهوش در حدود 100 سال پیش بنا نهاده شده است. زمانی که آنها پس از برگشتن از مزارع خود با مقدار زیادی از انگور روی دستان خود مواجه شدند.

آنها این رسم را درست کردند که در شب عید باید دوازده دانه انگور را خورد و از آن روز این موضوع در بین مردم تبدیل به سنت شد. در واقع این یک مراسم سرگرم کننده است و با این حقیقت با مزه تر شده که در اسپانیا غیر ممکن است که انگور بدون هسته بتوانید بخورید. در نتیجه همه سعی می کنند دوازده دانه انگور را با هم بخورند و هیچ هسته ای را قورت ندهند و اگر قورت دادند قیافه خود را شبیه احمق ها می کنند.

رژه سه پادشاه

نامه هایی در هفته های قبل نوشته شده و همه چیز آماده شده است و در این روز یعنی 5 ژانویه همه کودکان به مرکز شهر خود می روند تا رژه سه پادشاه را تماشا کنند.

این روز را روز cabalgata می نامند و در طی آن تعدای با شتر و برخی از سینی و یا جهاز شناور از سطح مرکز شهر عبور می کنند. بچه ها قبل از اینکه بخوابند سعی می کنند یک کیسه و یا وسیله ای پارچه ای مانند جوراب زنانه را در جایی قرار دهند که سه پادشاه کادو آنها را در دورن آن قرار دهند.

معمولا برخی از این بچه ها کمی نوشیدنی برای سه پادشاه و کمی هم غذا برای شترها درب منزل می گذارند و در طول شب در انتظار آمدن این سه پادشاه هستند.

روز پادشاه در اسپانیا

در روز 6 ژانویه که معروف است به روز سه پادشاه روز تحویل کادو بچه ها از طرف پادشاه ها است. صبح روز ششم معمولا یک roscon که ترکیبی از نوعی کلوچه panettonne با شیرینی مکزیکی است به عنوان صبحانه میل می شود. این شیرینی بسیار بزرگ است و معمولا در بین این شیرینی کادو بچه ها قرار دارد. پس بهتر است خیلی سفت گاز نگیرید.

بچه ها با ذوق در حال خوردن roscon و باززی با اسباب بازی های جدید خودشان در خصوص نحوه شنیدن صدای شترها و یا دیدن دزدکی پادشاهان از تراس با خانواده و دوستان خود سخن می گویند.

اگر بچه ها در طول سال به خوبی رفتار نکرده باشند هدیه آنها کوچک تر است و معمولا یک جعبه شکلات و یا آب نبات با شکل و ظاهر زغالی است. در این روز خانواده ها غذاهای پر حجم و زیادی را دور هم میل می کنند و در عوض به هم قول می دهند بقیه ماه را رژیم بگیرند.

خرید کریسمس در اسپانیا

بر خلاف بسیاری از کشورها که روز هدیه دادن و خرید قبل از سال نو است در اسپانیا به همان اندازه که روز هدیه به تعویق افتاده روز خرید هم دیرتر انجام می شود. در طول کریسمس فروشگاه ها تخفیف های خوبی دارند اما روز اصلی تخفیف و آفرهای فوق العاده برند ها و مارک های مشهور درست بعد از روز رژه سه پادشاه و یا پادشاه است که همه مردم در این روز لباس های مورد نیاز خود را به همراه سایر ملزومات با تخفیف های عالی خرید می کنند.

شرکت کارامون, با سالها تجربه و وجود افرادی با تجربه و حاذق در اسپانیا و ایران, مفتخر است که اطلاعات دقیق و کامل  در مورد اسپانیا و  اقدام ویزاهای مختلف کشور اسپانیا را به صورت حضوری و تلفنی به شما متقاضی عزیز اراِیه نماید.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie