ویزای اسپانیا + آموزش صفر تا صد نحوه اخذ ویزای این کشور

ویزای اسپانیا

اگر می‌خواهید پاسخ سؤال هایی مانند چگونه می توانیم ویزای اسپانیا بگیریم؟ چه مدارکی برای اخذ ویزا لازم است؟ چه مقدار هزینه صرف اخذ ویزا می شود؟  و …تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

اسپانیا به پایتختی مادرید با جمعیت 4 میلیون نفر یکی از بزرگ ترین شهر های این کشور به حساب می آید. اسپانیا شامل 17 بخش خود مختار می باشد و از سوی دیگر به 50 استان تقسیم می شود و می توان گفت دومین کشور پر بازدید اروپا است. بخش شمالی این کشور دارای آب و هوای معتدل می باشد و باقی بخش های این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. شهر های مادرید و بارسلون از جمله شهر هایی هستند که بیشترین بازدید کنندگان خارجی در اروپا را به خودشان جلب کرده اند. در سال 2018 طبق آمار به دست آمده اسپانیا بیش از یک میلیون درخواست ویزا از سفارت سراسر جهان دریافت کرده است. لازم به ذکر است که بدانید ویزای این کشور هم مثل سایر ویزا های دیگر برای هدف گردشگری و کوتاه مدت اقامت حداقل 90 روزه برای شما صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا

برای اخذ ویزای اسپانیا باید تمامی مدارک های ذکر شده به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. مدارک مورد نیاز شامل:

 1. در قدم اول شما باید فرم درخواست ویزای اسپانیا داشته باشید. برای دریافت این فرم می توانید از سایت سفارت اسپانیا اقدام فرمایید.
 2. داشتن دو قطعه عکس که حداقل برای شیش ماه گذشته باشد.
 3. داشتن پاسپورت معتبر.
 4. همراه داشتن بلیط رفت و برگشت و یا مدارک مربوط به محل اقامت در اسپانیا.
 5. در صورتی که ازدواج و یا طلاق گرفته اید باید سند خود را ارائه دهید.
 6. ارائه دعوت نامه ی خود در صورت داشتن.
 7. داشتن مدارک شغلی و سابقه بیمه.
 8. در صورتی که دانشجو هستید باید مدارک خود اعم از مدارک ثبت نام در دانشگاه، گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهید.
 9. ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا.
 10. ارائه تکمل مالی و گردش حساب.
 11. کپی از تمامی صفحات شناسنامه.

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه ویزای اسپانیا کاملاً بسته به نوع ویزای درخواستی شما متغیر می باشد. انواع ویزا های اسپانیا شامل: ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزا از طریق سرمایه گذاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای ازدواج می باشد. حداقل مبلغی که برای ویزای اسپانیا لازم است 80 یورو می باشد. برای اطلاع از هزینه کامل ویزای اسپانیا می توانید با پشتیبان سایت تماس بگیرید.

اخذ ویزای تحصیلی

یکی از روش هایی که برای اخذ ویزای اسپانیا می توانید استفاده کنید ویزای تحصیلی اسپانیا می باشد. امکان تحصیل در کلیه مقاطع در دانشگاه های اسپانیا وجود دارد به همین دلیل کلیه دانشجویان می توانند تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را انتخاب کنند؛ اما قابل به ذکر است گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا کار راحتی نیست. از جمله ویزاهای پر تقاضای این کشور محسوب می شود. علاوه بر اینکه مدارک احضار هویت خودتان را باید ارائه دهید باید نسبت به آماده سازی مدارک تحصیلی خودتان هم اقدام کنید و کارنامه های کلی تحصیلی خود را ارائه دهید.

اخذ ویزای کاری

 از دیگر ویزاهای این کشور می توان به ویزای کاری اشاره کرد. با داشتن ویزای کاری فرد می تواند در این کشور اقدام به کار کند. برای اخذ ویزای کاری حتما باید توسط یکی از کارفرما های این کشور مورد تائید قرار بگیرد. چرا که در غیر این صورت امکان ارائه ویزای کاری امکان پذیر نمی باشد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری

برای اخذ ویزای اسپانیا از نوع سرمایه گذاری همان طور که از نامش مشخص است فرد باید مبلغ کافی برای سرمایه گذاری داشته باشJد. این مبالغ بسته به نوع انتخاب آن فرد کاملاً متفاوت است.

اخذ ویزای نمایشگاهی

با داشتن ویزای نمایشگاهی فرد اجازه اقامت کوتاه مدت در این کشور را خواهد داشت. پس از اتمام زمان نمایشگاه فرد باید سریعاً به کشور مبدأ خود برگردد. به دلیل مدت زمان کوتاهی که این ویزا دارد اخذ آن نسبت به سایر ویزا ها کار راحت تری می باشد.

اخذ ویزای ازدواج

اخذ ویزای اسپانیا از طریق ازدواج به این گونه است که فرد باید اثبات کند که در طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال به همراه همسر خود زندگی کرده است. خیلی از افراد اقدام به ازدواج های سوری جهت مهاجرت می کنند به همین دلیل بررسی های دقیقی بر سر این موضوع انجام می شود. در صورت عدم وابستگی بین زوجین امکان اخذ ویزا وجود نخواهد داشت.

سؤالات پر تکرار شما

1. شرایط تغییر ویزای تحصیلی به کاری در اسپانیا چگونه است؟

اگر زیر سه سال باشد: در صورت اتمام دوره تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاه های دولتی، دانشجو می بایست در موضوع درسی خود اقدام به درخواست ویزای کار دهد. اگر بعد از سه سال باشد: در صورتی که دانشجو بیش از سه سال در اسپانیا به صورت قانونی و یا غیر قانونی اقامت داشته باشد می تواند درخواست ویزای کاری دهد. در این صورت موضوع رشته کاری می تواند مربوط و یا نا مربوط به رشته ی تحصیلی متقاضی باشد. در این روش متقاضی الزام به اتمام دوره تحصیلی خود نمی باشد.

2. به چه صورت می توان مدارک را جهت تمدید اقامت در اسپانیا به اداره مهاجرت ارسال کرد؟

 1. از طریق وکیل امور مهاجرت بدون نیاز به حضور متقاضی.
 2. از طریق اخذ گواهی certificado digital و ارسال به صورت آنلاین.
 3. تحویل به صورت حضوری در یکی از دفاتر اداره مهاجرت مشخص شده با وقت قبلی.

3. به چه صورت می توان در اسپانیا بدون داشتن قرار داد کاری به صورت اقساط بلند مدت برخی وسایل الکترونیکی از جمله لپ تاب، موبایل و … خرید؟

شما می توانید با خرید سیم کارت موبایل و عقد قرار داد برای داشتن اینترنت ماهیانه از خرید یک و یا چند وسیله الکترونیکی به صورت اقساطی از شرکت های orange، vodafone، movistar بهره مند شوید.

4. آیا پس از ریجکت شدن ویزا اسپانیا می توانیم دوباره درخواست ویزا کنیم؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت: بله می توانید. پس از 3 الی 6 ماه می توانید دوباره درخواست ویزا کنید.

5. چه مقدار زمان طول می کشد تا ویزای اسپانیا صادر شود؟

حداقل زمان برای صدور ویزای اسپانیا 14 الی 21 روز می باشد.

آموزش ویزای اسپانیا در ویکی پدیا

 

 

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie