مهاجرت به اسپانیا + شرایط و هزینه مهاجرت 2024

مهاجرت به اسپانیا به دلیل انبوهی از مزایایی مانند قوانین سهل مالیاتی، نظام درمانی کارآمد و اقتصاد روبه‌رشد برای بسیاری از ایرانیان مطلوبی بی‌تکرار است. اسپانیا از معدود کشورهای اروپایی بوده که با برداشتن ممنوعیت‌های دریافت ویزا، پذیرای تعداد بیشتری مهاجر است. مهاجران از اقصی نقاط جهان می‌توانند برای تحصیل، اشتغال و سکونت به این کشور عزیمت نموده و سطح رفاه مطلوبی را دریافت کنند. شما به عنوان یک ایرانی راه‌های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا در پیشروی خود دارید که آگاهی از شرایط و مدارک مورد لزوم هر یک تضمین‌کننده یک سفر موفقیت‌آمیز و باکیفیت است.

جهت درخواست مهاجرت به اسپانیا، توسط وکلای اسپانیایی شرکت کارامون می توانید از طریق فرم، درخواست خود را ثبت نمایید و یا از طریق واتساپ تماس حاصل نمایید.

مهاجرت کاری

با دریافت جاب آفر می توانید مهاجرت از طریق کار را دریافت نمایید.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مهاجرت تحصیلی

اگر شما روش اقامت اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب کرده اید باید گفت بی شک یکی از بهترین روش های اقامت اسپانیا را برگزیده اید. تحصیل در اسپانیا به خصوص در رشته های پزشکی، پیراپزشکی، حقوق و رشته های هنری در این کشور بسیار قابل توجه است.

مهاجرت سرمایه گذاری

خدمات شرکت کارامون جهت خرید ملک و سرمایه گذاری شامل VIP PACKAGE (خرید ملک و سرمایه گذاری) و GOLDEN PACKAGE (خرید ملک و سرمایه گذاری) می باشد.

گلدن ویزای اسپانیا

برای بسیاری از متقاضیان، ویزای طلایی سریع ترین و راحت ترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا است. در یکی از روزنامه های معروف اسپانیایی(El País)، اسپانیا به دلیل تعداد بالای درخواست های پذیرفته شده ی ویزای طلایی در طول یکسال، بهشت گلدن ویزا معرفی شده است.

تمکن مالی

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یکی از انواع روش های مهاجرت بدون سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد که می توان آن را در دسته بهترین روش های اخذ اقامت در کشورهای دیگر دنیا برای خود و خانواده قرار داد.

ازدواج در اسپانیا

برای اطلاع از نحوه اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، باید قوانین مربوط به ازدواج در اسپانیا و سپس اقامت را مورد مطالعه و بررسی قرار داد. وقتی دو نفر با یکدیگر ازدواج می نمایند، قاعدتا باید در کنار یکدیگر زندگی مشترکشان را شروع نمایند. 

مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا می‌تواند برای شما مزایا و معایب بی‌شماری به همراه داشته باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت دارند، نگرانی‌های بسیاری با آنها همراه است. خصوصاً افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در یک کشور بیگانه را داشته و تصمیم دارند وجوه مالی بالایی را منتقل سازند. در این بخش به ذکر مزایا و معایب این نوع مهاجرت می‌پردازیم تا با دیدی بازتر به سراغ این حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز زندگی خود بروید. در صورت عدم برآورده شدن نیازهایتان در کشور اسپانیا یک مقصد دیگر را برای مهاجرتی موفقیت‌آمیز انتخاب نمایید.

مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا

مزایای مهاجرت به اسپانیا

وقتی استقبال بالای شهروندان کشورهای مختلف برای سکونت در اسپانیا را مشاهده می‌کنیم، به‌ راستی در مورد مزایای این نوع مهاجرت به تأمل می‌افتیم. چه امری باعث شده که ایرانیان و ساکنین کشورهای دیگر برای کار، سکونت و تحصیل اسپانیا را حتی بر دیگر کشورهای اروپایی ترجیح دهند. اکنون به بررسی چند مورد از مزایای مهاجرت به اسپانیا می پردازیم:

 • پایین‌ترین هزینه زندگی:

در میان تمامی کشورهای اروپایی اسپانیا توانسته با حفظ تورم هزینه زندگی پایین‌تری را برای شهروندان خود فراهم سازد. بدین ترتیب با حداقل درآمد می‌توان در یکی از شهرهای این کشور زندگی خوبی را برای خود تدارک دید. بدین ترتیب با کمترین بودجه به اجاره منزل و محل کار پرداخت و هزینه جاری زندگی مانند خوراک و پوشاک را بدون کسری بودجه داد.

 • بیمه درمانی مناسب:

اسپانیا از کشورهایی ست که در حوزه سلامت و بهداشت با قدرت وارد شده و این موهبت بزرگ را از مهاجرین خود نیز دریغ نمی‌کند. بدین ترتیب با سکونت در این کشور از بیمه درمانی بسیار خوب بهره‌مند می‌شوید که سلامت روان و جسم شما را تضمین می‌کند. البته از درمانگاه‌ها و بیمارستان فوق پیشرفته دارای استانداردهای جهانی این کشور برای تمامی بیماران نیز نمی‌توان صرف‌نظر نمود.

 • آب‌ و هوای مناسب:

هرکدام از شهرهای این کشور را برای اقامت خود برگزینید، آب‌وهوایی عالی در انتظار شما است. این آب‌وهوا کمک نموده، اسپانیا مملو از مناظر طبیعی و درختان سر به فلک کشیده باشد. به‌ راستی این امر برای دوستداران طبیعت بسیار مطلوب و محبوب است.

 • روند ساده درخواست ویزا:

تمامی علاقه‌مندان به دریافت ویزای اسپانیا فقط کافی است، در طول 3 ماه اقامت توریستی خود، درخواست ویزا را صادر نموده و کمتر از 30 روز پاسخ خود را دریافت نمایید. این موضوع سادگی دریافت ویزای این کشور را برای تمامی علاقه‌مندان می‌رساند.

مزایای مهاجرت به اسپانیا
مزایای مهاجرت به اسپانیا
 • امنیت بالا:

با بررسی‌های جانبی مشخص شده است که میزان جرم و جنایت در این کشور مدرن بسیار کم و ناچیز بوده و این امر سبب شده، اسپانیا یکی از کشورهای امن اروپایی به‌ حساب آید. در واقع رفاه نسبی و مورد تأیید، ساکنین این کشور را برای ارتکاب به جرم بی‌رغبت نموده است.

 • وجود برنامه‌های سرمایه‌گذاری:

مهاجرت به اسپانیا برای دوستداران سرمایه‌گذاری‌های کلان نیز یک مقصد عالی است. چرا که دولت مردان این کشور زیر ساخت‌های سرمایه‌گذاری عالی را برای علاقه‌مندان به این حوزه تدارک دیده‌اند. این برنامه‌های اقتصادی حتی از اقامت گزیدگان دائمی و موقت نیز بدون محدودیت استقبال شایانی به عمل می‌آورند.

 • خدمات آموزشی عالی:

اسپانیا در مبحث آموزش نیز گام‌های بسیار بلندی برداشته است. به همین دلیل دانشجویان این کشور از انواع تفریحات دانشجویی، دوره‌های آموزشی زبان، بهترین منابع و اساتید برتر هر حوزه بهره‌مند هستند. البته اجازه کار نیمه‌وقت در صورت‌ یافتن یک کارفرما برای دانشجویان علاقه‌مند وجود دارد.

 • امکان اقامت خانوادگی:

اگر فردی موفق به دریافت اقامت در اسپانیا شود، خانواده وی نیز از این موهبت برخوردار بوده و برای مهاجرت آنها لزومی به پرداخت هزینه‌های مجدد نیست. بدین ترتیب با مهاجرت به اسپانیا می‌توانید، خانواده خود را نیز از این موقعیت متفاوت برای زندگی بهره‌مند سازید.

 • سکونت کاملاً قانونی:

با مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت شما مجوز کار و فعالیت رسمی را در این کشور خواهید داشت. این امر برای مهاجرانی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد این کشور می‌شوند، بسیار باکیفیت‌تر اجرا می‌شود. بدین ترتیب این افراد بدون ویزا قادر هستند، به‌ تمامی شهرهای منطقه شینگن آزادانه سفر کرده و تجارت نمایند.

فرصت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به اسپانیا را از دست ندهید!
فرصت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به اسپانیا را از دست ندهید!

معایب مهاجرت به اسپانیا

حال که با مزایای مهاجرت به اسپانیا آشنا شده‌اید، بهتر است از چالش‌های پیشرویتان نیز آگاه شوید. بدین ترتیب بهتر می‌توانید در مورد انتخاب مقصد مهاجرت خود تصمیم‌گیری نمایید. ما برای شما برخی از این معایب را فهرست نموده‌ایم با مطالعه آنها تصمیم نهایی خود را به‌ صورت قطعی بگیرید.

 • نرخ بیکاری بالا:

به دلیل اینکه دولت تمهیدی قرار داده است تا اولویت استخدامی برای شهروندان اسپانیایی باشد، شرایط کار حتی برای دانشجویان ایرانی فارغ‌التحصیل این کشور نیز چندان مساعد نیست. ولی در صورت‌ یافتن یک کار ثابت، درآمد خوب آن تضمین کننده یک زندگی راحت برای شما است.

 • عدم پشتیبانی و حمایت از افراد سالخورده و سالمند:

سالمندان دولت اسپانیا توسط خویشاوندان آنها مراقبت می‌شوند و دولت خدماتی را بابت مراقبت و نگهداری از آنها ارائه نمی‌دهد. این امر برای مهاجران نیز صادق است. ولی بازنشستگان و افراد شاغل از خدمات بیمه‌ای خوبی برخوردارند، به‌گونه‌ای که آتیه آنها را به طور کامل تأمین می‌سازد.

معایب مهاجرت به اسپانیا
معایب مهاجرت به اسپانیا
 • اولویت این کشور بر جذب سرمایه‌گذار خارجی و عدم استقبال از نیروی کار:

تصمیم دولت اسپانیا برای پوشش طرح مهاجرت ورود تجار و سرمایه‌گذاران از دیگر کشورها بوده است. این موضوع سبب شده، چندان از نیروی کار استقبال نشود. از این‌رو مهاجرت برای کار با مشکلاتی روبرو باشد. ولی این شرایط برای افرادی که دارای تخصص و حرفه خاصی هستند، بسیار متمایز بوده و مورد پذیرش کارفرمایان بسیاری می‌شوند.

 • عدم آشنایی به زبان اسپانیایی:

آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی به‌ سهولت زبان انگلیسی نیست. این امر مشکل بزرگی را بر سر راه علاقه‌مندان برای مهاجرت به اسپانیا ایجاد می‌کند. البته دانشگاه‌های این کشور نیز به زبان انگلیسی ـ اسپانیایی هستند. در صورت عدم آگاهی به این زبان، مسلماً شرایط سختی را در این کشور پشت سر خواهید گذاشت.

 • پایین‌تر بودن سطح کیفی زندگی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی:

اگرچه رفاه، سطح آموزش و خدمات درمانی در اسپانیا قابل‌ قبول و در سطح استانداردهای جهانی است. ولی باز هم از دیگر کشورهای اروپایی فوق مدرن مانند سوئیس و کانادا بسیار عقب‌تر است. این امور برای کسانی که تمایل دارند، بسیار حرفه‌ای در یک حوزه شروع به کار کنند، کمی مسئله‌ساز است.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

برای آن که دید کاملی در مورد شرایط مهاجرت به اسپانیا در ذهن داشته باشید، بهتر است از مجموعه‌های فعالی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید. شرکت کارامون اسپانیا به دلیل کار حرفه‌ای در این حوزه، آشنایی کاملی به این قوانین داشته و اطلاعات جالب‌ توجهی را به شما ارائه می‌دهند. ولی از عمده‌ترین شرایط پذیرش اقامت: عدم سوءسابقه پیشینه کیفری، ویزای معتبر، عکس پاسپورتی و ارائه مدارک لازم دال بر محل اقامت قابل‌ قبول در اسپانیا است. البته شما به نسبت نوع مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، باید شرایط خاصی را طی کنید؛ اما در حالت کلی رزومه کاری قدرتمند، سن قانونی و پذیرش‌های لازم را در تمامی انواع مهاجرت‌ها باید کسب نمایید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزای کشور اسپانیا، روش های مختلفی وجود دارد. متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند یکی از ویزاها را انتخاب نمایند. برای آشنایی بیشتر با انواع ویزاها، به بررسی آن ها در مقاله ای جداگانه پرداختیم.

آموزش صفر تا صد نحوه اخذ ویزای کشور اسپانیا!!
آموزش صفر تا صد دریافت ویزای کشور اسپانیا!!

اقامت اسپانیا

دریافت اقامت اسپانیا به دلیل شباهت بالای اقلیم و فرهنگ این کشور به ایران، آزادی ادیان و عضویت اسپانیا در ناحیه شنگن و اتحادیه اروپا برای بسیاری از مردم ما مطلوب است. اسپانیا از معدود کشورهای اروپایی است که نه‌ تنها برای ایرانیان بلکه برای بسیاری از کشورهای دیگر، مقصد مهاجرت قرار گرفته و ارائه راه‌های مختلف برای دریافت اقامت درب‌های این کشور را بر روی مهاجران باز نموده است. برای آشنایی بیشتر مقاله اقامت اسپانیا را مطالعه نمایید.

همچنین شرکت کارامون اسپانیا با داشتن سال ها تجربه موفق در زمینه‌ همکاری با معتبرترین دانشگاه های اسپانیا به صورت ماهانه دوره های ویژه مدیریت در رشته های مختلف (یکساله تا پنج ساله) برگزار می‌نماید. که با اخذ این مدرک می توانید اقامت فوری یک ساله اسپانیا را دریافت نمایید.

 

هزینه مهاجرت به اسپانیا 2024

عوامل متعددی وجود دارند که هزینه مهاجرت به اسپانیا را دستخوش تغییراتی گاهاً جزئی یا کلی می‌نمایند. ولی آنچه مشهود است شما برای این سفر نیاز به‌ صرف هزینه دارید. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدامی این موضوع را در نظر داشته باشید. در ادامه بیشتر باب عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌های این سفر با شما سخن می‌گوییم.

 • روش مهاجرت

بسته به اینکه کدام یک از روش‌های مهاجرت به اسپانیا را برگزینید، هزینه‌های شما تغییر می‌کند. برای مثال در مهاجرت تحصیلی شما موظف هستید تا شهریه‌ مرکز آموزشی را پرداخت نمایید؛ اما در مهاجرت سرمایه‌گذاری از نوع خرید ملک، باید هزینه خرید یک واحد مسکونی یا تجاری را در اسپانیا پرداخت نمایید که مسلماً هزینه‌ ی این دو باهم بسیار متفاوت بوده و قابل قیاس نیست.

 • نوع ویزا

نوع ویزای درخواستی شما نیز بر هزینه نهایی مهاجرت تأثیر مستقیم دارد. انواع ویزا بر حسب بلندمدت یا کوتاه‌مدت بودنشان از 100 تا 1000 یورو قیمت‌گذاری می‌شوند. البته هزینه‌های ویزا بسته به ملیت افراد نیز بسیار متغیر است. به‌گونه‌ای در حال حاضر هزینه ویزا برای شهروندان ایالات متحده گران‌ترین قیمت را دارد. البته مراکز درخواست ویزا که شامل سفارتخانه‌ها و دفاتر ویزامتریک است، نیز هزینه‌ای از متقاضیان دریافت می‌کنند.

هزینه مهاجرت به اسپانیا
هزینه مهاجرت به اسپانیا
 • ترجمه مدارک

برای ورود به اسپانیا باید تمامی مدارک شما به زبان اسپانیایی ترجمه و در آنجا به مسئولان مربوطه تقدیم شود. با توجه‌ به سخت بودن این زبان مسلماً مترجمان هزینه بیشتری باب کار خود دریافت می‌کنند.

 • سن متقاضی

هرچه سن فرد متقاضی برای مهاجرت به اسپانیا بالاتر باشد، هزینه‌های دریافت ویزا برای وی افزایش می‌یابد. به‌گونه‌ای که افراد بزرگسال بیشترین قیمت و کودکان زیر 6 سال به‌ صورت رایگان ویزا دریافت می‌کنند.

 • هزینه‌های جانبی

علاوه بر هزینه‌های لازم جهت پرداخت فرم درخواست و ویزا شما باید در ادامه هزینه‌های جانبی دیگری مانند هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده، هزینه تمبر، هزینه انتقال سرمایه و از این‌ قبیل موارد را نیز در فهرست مخارج خود در سفر به اسپانیا لحاظ نمایند.

بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت

شرایط و امکانات کدام شهر برای تحقق اهداف شما سازگاری بیشتری از خود نشان می‌دهد. شهرهای اسپانیا بسیار متنوع و همگی مدرن و دارای سازوکارهایی مطابق با فناوری‌های روز هستند. ولی برای یک اقامت بهتر شناخت هر شهر کمک بزرگی به مهاجران برای تحقق بهتر رؤیاهایشان می‌کند. آشنایی بیشتر با بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت و زندگی، شما را برای تضمین یک آینده مطلوب کمک می‌کند. تمامی کسانی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب می‌کنند، اهداف متعددی مانند کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری دارند. به شما پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با این شهرها مقاله بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت و زندگی را مطالعه نمایید.

بهترین روش مهاجرت به اسپانیا

برای آن که بدانید، بهترین روش مهاجرت به اسپانیا کدام است، باید در ابتدا به شرایط و دلایل مهاجرت خود نیم‌ نگاهی بیاندازید. اگر هدفتان یک مهاجرت ارزان‌قیمت است، مسلماً مهاجرت تحصیلی بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود. ولی اگر قصدتان راه‌اندازی یک تجارت بزرگ و پرسودتر است، بهترین انتخاب مهاجرت سرمایه‌گذاری می‌باشد. ولی به‌هرحال هرکدام از این مهاجرت‌ها معایبی نیز دارند. برای مثال مهاجرت تحصیلی احتمال عدم یافتن کار و کارفرما را در اسپانیا برای شما در پی دارد و مهاجرت سرمایه‌گذاری نیز گاهاً شرایط سخت انتقال سرمایه را برایتان به همراه خواهد داشت.

وکیل مهاجرت به کشور اسپانیا

شرکت کارامون اسپانیا, در راستای ارائه خدمات تخصصی در کشور اسپانیا جهت فراهم کردن نیاز های شما متقاضیان عزیز در کلیه زمینه ها اعم از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا، با انعقاد قرارداد با مجموعه وکلای با تجربه و متخصص اسپانیایی این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید مسائل و مشکلات خود را به صورت حضوری و غیر حضوری با وکلای اسپانیایی در میان گذاشته تا هر چه سریع تر راه حل مناسب را در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول
متداول ترین پرسش ها و پاسخ ها در مورد مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا کشوری با پیشینه‌ای غنی و با قدمت است که این امر وجود زیر ساخت‌هایی بسیار مهندسی سازی شده و تخصصی را اثبات می‌کند. ولی بارسلون، مادرید، مالاگا، سن سباستین و آلیکانته از شهرهای شاخص اسپانیا محسوب می‌شوند که سطح زندگی نرمال و مورد تأییدتری را برای مهاجرین تضمین می‌کنند.

کسانی که تمایل دارند به همراه همسر خود راهی سفر به اسپانیا و ساکن در این کشور شوند قادر هستند، از مزیت ویزای همراه برای همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال خود بهره‌مند گردند. حتی در صورت دریافت اقامت دائم و امکان شهروندی توسط والدین، فرزندان تازه‌ متولد شده، خانواده می‌توانند از تحصیل رایگان در مراکز آموزشی و خدمات آن‌ها استفاده نمایند.

در حال حاضر پرهزینه‌ترین روش مهاجرت به اسپانیا از طریق مهاجرت سرمایه‌گذاری است. ولی کم‌هزینه‌ترین آن مهاجرت از طریق تولد یا ازدواج است. البته به دلیل شهریه پایین و شرایط راحت زندگی در شهرهای اسپانیا مهاجرت از طریق تحصیل نیز بسیار به‌صرفه و مناسب است.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie