مزیت های زندگی در اسپانیا

فهرست مطالب

اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی می باشد که طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است و این مسئله موجب شده افراد بسیاری متقاضی زندگی در اسپانیا باشند. مزایای زندگی در اسپانیا به میزانی است که سالیانه افراد بسیاری را جهت اخذ ویزای اسپانیا و بهره مندی از امکانات موجود به سمت این کشور جذب می کند.

یکی از مهم ترین مزیت های زندگی در اسپانیا می توان به بهره مندی از آب وهوای مطلوب و نظام بهداشتی و درمانی پیشرفته اشاره کرد. در ادامه قصد داریم مزایای زندگی در اسپانیا را عنوان کرده و هرکدام را به صورت خلاصه توضیح دهیم تا متقاضیان مهاجرت به اسپانیا بتوانند با آگاهی بیشتری جهت مهاجرت اقدام نمایند.

مکان های دیدنی شهر بیلبائو

آب و هوای بسیار عالی اسپانیا

اسپانیا با داشتن بهترین موقیت جغرافیابی  دارای آب وهوای بسیار مطلوبی می باشد. بر خلاف دیگر کشور های اروپایی با واقع شدن در جنوب اروپا دارای اب و هوای بسیار عالی در پاییز و بهار،اب و هوای گرم ملایم  و دلپذیر در تابستان و اب هوای سرد و معتدل در زمستان می باشد.

اسپانیا کشوریست که اکثرنقاط آن در زمستان به سرمای زیر صفر درجه نمی رسد و به ندرت شاهد بارش برف می باشد.با توجه به شرایط جغرافیایی در کنار سواحل به ندرت در تابستان ها هوای شرجی احساس می شود و این باعث شده است شهر های ساحلی یکی از بهترین مقاصد برای زندگی انتخاب شوند.

معمولا آسمان در بعضی روز ها ابری همراه با بارش های پراکنده می باشد، ولی در کل میزان بارش ها به طور متوسط و به اندازه ای است که شما با دیدن آن لذت می برید ولی در اسپانیا بیشتر شما شاهد روزهای آفتابی می باشید و مناطق جنوبی این کشور ۳۲۰ روز از سال را آفتابی هستند.

در روزهایی که آفتاب در بخش های جنوبی اسپانیا دیده می شود، میزان بارندگی بسیار کم است و دمای هوا نیز در حد متعادلی قرار دارد. وجود نقاط کوهستانی در این بخش موجب شده تا تعادل خوبی بین آب وهوای بخش های جنوبی اسپانیا به وجود بیاید. از جمله مزایای زندگی در اسپانیا می توان به بهره مندی از آب وهوای مطلوب اشاره کرد که اغلب متقاضیان آن را مدنظر قرار می دهند.

نظام درمانی و بهداشتی اسپانیا

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی در زمینه بهداشت و درمان از استانداردهای بالایی برخوردار است و این مسئله توسط سازمان جهانی بهداشت مورد تائید قرار گرفته است. کشور اسپانیا در زمینه بیماری های خاص راه های درمانی و مراقبتی ویژه ای دارد که این موضوع به عنوان یکی از مهم ترین مزایای زندگی در اسپانیا مطرح می شود.

نظام درمانی و بهداشتی اسپانیا طی سال های اخیر با پیشرفت و توسعه قابل ملاحظه ای مواجه بوده است و این موضوع سبب شده تا اسپانیا به عنوان یکی از نخستین گزینه های انتخابی متقاضیان در نظر گرفته شود.

زندگی سطح بالا در اسپانیا

از دیگر مزایای زندگی در اسپانیا برخورداری از زندگی سطح بالا در اسپانیا است که هرساله متقاضیان بسیاری را به سمت خود جذب می کند. رفاه اجتماعی و داشتن بهترین امکانات شهروندی  که در حال حاضر در اسپانیا وجود دارد به همراه تفریح و شادی که اغلب مردم این کشور دارند، به عنوان مزایای زندگی در اسپانیا شناخته می شود.

از دیگر مزایایی که می توان نام برد وجود جرم و جنایت به میزان بسیار کم در اسپانیا است که این کشور را به یکی از کشورهای امن در جهان تبدیل کرده و موجب شده افراد بسیاری هرساله متقاضی مهاجرت به اسپانیا باشند.
روحیه مردم اسپانیا نسبت به مردمی که در دیگر کشورهای اروپایی زندگی می کنند شادتر بوده و برخورداری از زندگی سطح بالا در اسپانیا باعث می شود افراد بسیاری اسپانیا را به عنوان مقصد تفریح و یا زندگی خود انتخاب نمایند.

هزینه زندگی در اسپانیا

زندگی در کشور اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه کمتری داشته و می توان گفت در مقایسه با دیگر کشورها حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزان تر است. هزینه های پایین زندگی در اسپانیا موجب شده اتباع این کشور ساعاتی از زندگی خود را در خارج از منزل بگذرانند.

هزینه زندگی در اسپانیا به عنوان یکی از مهم ترین مزایای زندگی در اسپانیا شناخته می شود که افراد بسیاری به آن توجه دارند.هزینه مواد غذایی،هزینه غذا در رستوران،حمل و نقل ارزان،در اختیار داشتتن بعضی از سرویس های مورد نیاز برای زندگی به صورت رایگان و یا با هزینه کم نسبت به دیگر کشور های اروپایی و کانادا و امریکا از جمله مزایای کشور اسپانیا محسوب می شود.

لازم به ذکر است هزینه اجاره مسکن خوب در محله های مسکونی خوب در شهر های بزرگ همانند بارسلونا و مادرید تقریبا معادل و و یا کمی گرانتر از دیگر شهر های اروپایی است ولی با توجه بهره مندی از سیستم حمل و نقل عالی می توانید مسکن مورد نظر خود را با قیمت مناسب در مکان های ارزان تر شهر پیدا کنید. قیمت مسکن در شهر های کوچکتر و یا کمی خارج از شهر نسبت به شهر های بزرگ بسیار پایین تر است.

سیستم حمل و نقل اسپانیا

سیستم حمل ونقل هوایی و زمینی موجود در اسپانیا از انعطاف و نظم بالایی برخوردار است و قیمت آن نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است. این مسئله موجب شده تا شهروندان اسپانیایی امکان سفر راحت را داشته و بتوانند از سیستم حمل ونقل اسپانیا به صورت مطلوبی بهره مند گردند.

از دیگر مزایای زندگی در اسپانیا استفاده از سیستم حمل ونقل مناسبی است که باعث می شود افراد به سادگی امکان دسترسی به دیگر مناطق را داشته باشند. در بسیاری از شهر های بزرگ اسپانیا می توانید برای کلیه مقاصد درون شهری و بیرون شهری خود از مترو قطار و اتوبوس استفاده کنید.

مترو در روز های جمعه 2 ساعت بیشتر و شنبه ها به صورت 24 ساعته کار می کند.اتوبوس های شهری در طول روز با تعداد زیاد و به طور متوسط هر 7 دقیقه یکبار در دسترس می باشند و 12 شب تا 5 صبح هر 20 دقیقه یکبار در مقاصد اصلی شهر و کل مناطق در رفت و امد می باشند.

برای مقاصد خارج از شهر به راحتی می توانید از اتوبوس و قطار در اکثر ساعات روز استفاده کنید.فرودگاه هایی که در کشور اسپانیا در حال فعالیت هستند جزو مدرن ترین و به روزترین فرودگاه های جهان معرفی می شوند و امکان جابجایی مسافران از شهرهای کوچک اسپانیا در سطح گسترده جهانی را نیز دارند.

نژاد پرستی

مردم اسپانیا نسبت به مردم شمال اروپا از رفتارهای نژاد پرستی کمتری با ایرانیان برخوردار هستند.شما در اسپانیا با افتخار تمام بگویید ایرانی هستید.شک نکنید بیشتر مردم اسپانیا افرادی صلح طلب و مهربان هستند. آن ها بسیار اهل ورزش ، موسیقی ، شادی و خوش گذرانی هستند و خیلی آدم های سیاسی نیستند.

هرچند مردم استان کاتالونیا کمتر از مردم اسپانیا غریبه پذیر می باشند ولی شما بدون هیچ مشکلی می توانید در کنار آنان زندگی و دوستان خوبی برای آنان باشید.اکثرا مردم اسپانیا و دوستان اسپانیایی در هنگام رسیدن و یا دیدن هم دیگر در سلام کردن از هم پیشی می گیرند و با گرمی از هم خداحافظی می کنند.معمولا اگر شما مشکلی برایتان پیش آید می توانید روی کمک آن ها حساب کنید.

 شباهت ظاهری مردم ایران و اسپانیا

وقتی شما وارد کشوری برای زندگی می شوید علاوه بر بررسی نیاز ها و امکانات مورد نیاز زندگی در آن کشور, نا خودآگاه شباهت های ظاهری نیز برای شما اهمیت زیادی دارد.اینکه شما در کشوری زندگی می کنید که صورت شما ،ظاهر شما با مردم شباهت زیادی دارد، بسیارمتفاوت تر از کشوری است که بیشتر مردم با مو های بولوند و چشمان رنگی در کنار شما در حال رفت و آمد هستند.

مردم اسپانیا از لحاظ ظاهر بسیار شبیه ایرانی ها هستند.در نتیجه شما در محل کار و مکان های عمومی کمتر مورد توجه قرار می گیرید.همیشه اکثر دزد ها,  توریست ها را مورد طعمه قرار می دهند، چون توریست یکی چند روز بیشتر در آن شهر نیست و فرصت شکایت و پیگیری توسط پلیس را ندارد, پس دزد ها کمتر به سمت شما می آیند.از طرفی, به دلیل سابقه تاریخی زندگی مسلمانان در اسپانیا ،مردم این کشور بسیار با مسلمانان آشنا هستند و رفت و آمد با حجاب اسلامی در این کشوربسیار عادی  می باشد.

کشور اسپانیا همانند ایران از روزهای تعطیل متعددی علاوه بر روز های تعطیل آخرهفته برخوردار می باشد و این می تواند برای مردم ایران که در اسپانیا مشغول به کار می شوند کمی خوشحال کننده به نظر برسد.

زبان اسپانیایی دومین زبان بین المللی دنیا

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی عمدتاً به گستردگی آن بر می‏ گردد؛ این زبان علاوه بر کشور اسپانیا که کشور مادر آن است، از فیلیپین در قاره آسیا تا گینه نو استوایی در قاره آفریقا و کشورهای منطقه آمریکا مرکزی و جنوبی البته به غیر از برزیل) را در بر می ‏گیرد.

زبان اسپانیایی از نظر جمعیت متکلم، در رتبه بعد از زبان‏های چین ماندارین و انگلیسی قرار دارد و از لحاظ بین المللی رتبه دوم پس از زبان انگلیسی را دارا است و زبان دوم سازمان ملل و بسیاری از سازمان های جهانی دیگر است.

همچنین زبان اسپانیایی دومین زبان پرمتکلم در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید. امروزه بیش از 550 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان اسپانیایی سخن می گویند. ایالات متحده آمریکا دارای تقریبا ۴۰ میلیون نفر جمعیت اسپانیایی زبان است که اسپانیایی زبان مادری آنهاست؛

تا سال ۲۰۵۰ کشور آمریکا تبدیل به بزرگترین کشور اسپانیایی زبان دنیا خواهد شد.

شمار گویشوران بالقوه این زبان در سال ۲۰۱۸ پنج میلیون افزایش داشت و به ۵۷۷ میلیون تن در سرتاسر جهان رسید و انتظار می رود که در سال 2050 جمعیت جامعه اسپانیایی زبان ۷/۷ درصد از جمعیت جهان را شکل دهد.

اسپانیایی زبان رسمی ۲۱ کشور

نکته دیگری که باعث شده زبان اسپانیایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد این است که زبان اسپانیایی زبان رسمی و مادری در 21 کشور می باشد.

کشورهای اسپانیایی زبان به شرح زیر می باشند:

آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادر، ال سالوادور، گینه استوایی، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اسپانیا، اروگوئه، ونزوئلا و پورتوریکو.

اقامت بدون ویزا در اسپانیا

اسپانیا کشوری است که در صورتی که شما به صورت غیر قانونی در خاک آن زندگی کنید تا زمانی که مرتکب جرم و جنایتی نشوید می توانید بدون ویزا با بهره برداری از کلیه امکانات زندگی مانند اجاره محل زندگی و محل کار،تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی در مدارس  و دانشگاه ها  و استفاده از بیمه تامین اجتماعی زندگی کنید.

لازم به ذکر است طبق شرایطی, اگر ثابت کنید 3 سال درخاک اسپانیا  بدون مرتکب شدن هیچ گونه جرم و جنایتی زندگی کرده و حضور داشته اید می توانید بعد از این  تقاضای اقامت کاری از خاک اسپانیا بدون نیاز رفتن به سفارت اسپانیا در ایران دهید.اگر قصد انجام این کار را دارید باید از همان ابتدا در تهیه مدارک مورد نیاز اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید.

 امید به زندگی در اسپانیا

اسپانیا به داشتن غذاهای دریایی و مدیترانه ای خود مشهور است و در کنار این موضوع این کشور جایگاه چهارم در لیست کشورهایی با بالاترین سطح امید به زندگی را دارد و در دهه پیش رو جایگاه اول که متعلق به ژاپن است را خواهد گرفت. تا سال ۲۰۴۰ میلادی میانگین سنی امید در بین اسپانیایی ها ۸۵/۸ سال خواهد رسید.

مطالعاتی که توسط موسسه ارزیابی معیارهای سلامتی (IHME) صورت گرفته ، نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای در بین اسپانیایی ها یکی از مهمترین دلایل برای افزایش امید و قرار گرفتن در جایگاه اول لیست است، همچنین این کشور دارای بهترین مراکز درمانی و سلامتی در سطح جهان است و بر طبق آخرین نتایج در سال جاری میلادی رتبه نخست جهان را از این نظر به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که خدمات درمانی برای ساکنان اسپانیا رایگان است.

فوتبال و مسابقات لالیگا

بی شک زندگی در کشوراسپانیا در کنار ورزشکاران و بدون شک بهترین فوتبالیست های دنیا می تواند آرزوی هر کسی باشد.باشگاه بارسلونا و رئال مادرید بی شک همیشه در شمار بهترین باشگاه های جهان با حضور برترین ستاره های دنیا بوده است.اگر شما در اسپانیا زندگی کنید قطعا می توانید شانس دیدن این ورزشکاران را از نزدیک در نقاط مختلف شهر داشته باشید و یا در بازی های مختلف با حضور در استادیوم شاهد  مسابقات جذاب لالیگا و لیگ قهرمانی اروپا باشید.

کیفیت زندگی در اسپانیا

شهروندان و افرادی که در کشور اسپانیا اقامت دارند از کیفیت زندگی بالایی در اسپانیا برخوردار هستند. علت این مسئله بهره مندی از سیستم شهروندی مطلوب و عدم سیاست زدگی مردم کشور اسپانیا است. محل قرارگیری اسپانیا در کنار دریای مدیترانه است و شهروندان و مقیمان این کشور اروپایی می توانند به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی به بخش های دیگر قاره اروپا سفری داشته باشند.

این موضوع سبب می شود کیفیت زندگی در اسپانیا بالا بوده و متقاضیان بسیاری نیز به دنبال اخذ اقامت اسپانیا باشند. توجه به این موارد موجب شده تا افراد بسیاری هرساله نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایند و علت آن نیز بهره مندی از مزایای زندگی در اسپانیا است.

 

شرکت کارامون با سالها تجربه و وجود افرادی با تجربه و حاذق در اسپانیا و ایران, مفتخر است که اطلاعات دقیق و کامل  در مورد اسپانیا و  اقدام ویزاهای مختلف کشور اسپانیا را به صورت حضوری و تلفنی به شما متقاضی عزیز اراِیه کند.

58 58
امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie