اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

توجه: این اطلاعات توسط بخش امور مهاجرتی شرکت کارامون پس از سال ها تلاش و تجربه در زمینه امور حقوقی و مهاجرت در اسپانیا برای مخاطبان عزیز جهت بالا بردن سطح آگاهی شان در مورد موضوع اقامت از طریق ازدواج تهیه شده و اخطار می دهیم به هیچ عنوان شرکت ها و افراد اجازه ندارند این مطالب را بدون ذکر منبع (شرکت کارامون) در وبسایت های خود برای عموم کپی و با نام خود در دسترس قرار دهند، زیرا این کار پیگرد قانونی دارد.

برای اطلاع از نحوه اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، باید قوانین مربوط به ازدواج در اسپانیا و سپس اقامت را مورد مطالعه و بررسی قرار داد.

وقتی دو نفر با یکدیگر ازدواج می نمایند، قاعدتا باید در کنار یکدیگر زندگی مشترکشان را شروع نمایند. حال اگر دو فرد با دو تابعیت مختلف، با یکدیگر ازدواج نمایند، یکی از آنها باید تابعیت فرد دیگر را بگیرد تا بتواند به کشور او برود و در کنار یکدیگر زندگی کنند. توجه داشته باشید که وقتی  صحبت از زندگی مطرح است یعنی تمام جوانب زندگی اعم از کار و تحصیل و غیره را نیز شامل می شود.

در این بخش همکاران ما در شرکت کارامون متخصص در امور اسپانیا، اطلاعات مورد نیاز برای ازدواج یک فرد خارجی با فرد اسپانیایی را فراهم کرده اند که به صورت مختصر در قسمت ذیل توضیح خواهیم داد.

مراحل ازدواج و اخذ اقامت و پاسپورت در اسپانیا

در ابتدا این موضوع را مد نظر داشته باشید که در اسپانیا، نخست باید ازدواج را ثبت کرد (تقریبا از شروع مراحل ازدواج تا ثبت ازدواج 9 ماه زمان می برد) پس از آن، فرد می تواند تقاضای کارت اقامت 5 ساله با اجازه کار دهد( تقریبا از زمان در خواست تا اخذ کارت اقامت 3 ماه زمان می برد ) و پس از یکسال از تاریخ ثبت ازدواج و گرفتن گواهینامه قسم ( در حال حاضر 3 ماه زمان می برد) می تواند برای پاسپورت اسپانیا اقدام کند که معمولا پس از ارسال کلیه مدارک برای صدور پاسپورت حداقل یک سال و نیم زمان می برد.

هم اکنون به شرح این مراحل می پردازیم:

مراحل ازدواج در اسپانیا را می توان به سه مرحله اصلی تقسیم کرد:

آماده نمودن اسناد

این مرحله شامل آماده نمودن اسناد مورد نیاز است که عبارتند از:

مدارک مورد نیاز یک فرد خارجی( غیر اسپانیایی)
 • شناسنامه و ترجمه آن به اسپانیایی
 • داشتن پاسپورت معتبر و 4 نسخه کپی از آن
 • اخذ گواهی مجرد بودن از اداره ثبت و احوال و یا در صورت طلاق گواهی طلاق و ترجمه ی آن به زبان اسپانیایی
 • گواهی توضیح محل زندگی در 2 سال گذشته و ترجمه به زبان اسپانیایی
 • فرم درخواست که سه نسخه از آن پرینت شده باشد.
 • درخواست جشن برای ازدواج مدنی تکمیل و امضا شده

توجه:

تمام مدارک فرد خارجی پس از ترجمه نیاز به مهر و تاییدیه سفارت اسپانیا در کشور مبداء دارد.

مدارک مورد نیاز توسط فرد اسپانیایی
 • شناسنامه اسپانیایی
 • گزارش محل زندگی Empadronamiento  در دو سال گذشته
 • گواهی مجرد بودن در در صورت طلاق ارائه گواهی طلاق
 • فتوکپی DNI و یا پاسپورت اسپانیایی
 • FE DA VIDA و وضعیت شهروندی اسپانیا
 • درخواست جشن برای ازدواج مدنی تکمیل و امضا شده

توجه:

در این مرحله برای ثبت ازدواج به هیچ وجه نیاز به داشتن گواهی آدرس مشترک (EMPADRONAMIENTO) نمی باشد و این برگه را به صورت مشترک باید در زمان تقاضای کارت اقامت از شهرداری درخواست دهید.

ارسال اسناد

این مرحله شامل ارسال مدارک است. هنگام ثبت نام برای ازدواج در دفتر REGISTRO CIVIL، ( در ابتدا برای درخواست ثبت ازدواج حتما باید در دفتر Registro Civil در نزدیکی محل زندگی همسر اسپانیایی خود بروید نه در شهر و استان دیگر)یک فتوکپی گذرنامه همراه با اسناد لازم تهیه کنید. شما همچنین به یکی از دو شاهد خود نیاز خواهید داشت که همراه شما باشد و گذرنامه خود را به او بدهید.

مقامات، اطلاعات شما را بررسی می کنند و شما را در سیستم خود ثبت می کنند. قصد ازدواج پس از  حدود 21 روز در هیئت مدیره اطلاع رسانی عمومی می شود. پس از گذشت حدود 10 روز پس از آن، می توانید با دفتر تماس بگیرید تا تاریخ مصاحبه را به شما اعلام نمایند.

در روند ثبت ازدواج در صورتی که اسپانیایی صحبت نمی کنید بهتر است وکیلی اسپانیایی استخدام نمایید یا کسی که به زبان اسپانیایی صحبت می کند همراه شما بیاید تا در روند ثبت ازدواج به شما کمک نماید.

مصاحبه

این مرحله شامل انتظار و رفتن به مصاحبه است. پس از گذشت 10 روز می توانید برای انجام مصاحبه تماس بگیرید. به طور تقریبی می توان گفت که این روند حدود 6 ماه  به طول می انجامد.

در مصاحبه از شما سوالات متعددی پرسیده می شود تا اطمینان حاصل کنند که شما واقعا متقاضی ازدواج هستید و هدف اصلی شما ازدواج است و قصدتان گرفتن اقامت از طریق ازدواج نیست.

در نهایت، پس از ارسال مدارک و انجام مصاحبه و ثبت ازدواج در صورت دریافت جواب قبولی می توانید از هر یک از دفاتر REGISTRO CIVIL در کشور اسپانیا که زودتر به شما وقت می دهد، تقاضای وقت برای دریافت گواهی ازدواج کنید.( در قسمت دوم شما می توانید از  هر شهر و استانی برای انجام این کار اقدام کنید.)

اقامت کشور اسپانیا از طریق ازدواج

بعد از ازدواج، می توانید برای اخذ کارت اقامت la tarjeta de comunitaria که یک کارت اقامت 5 ساله با شرایط دارا بودن اجازه کار می باشد، اقدام کنید زیرا شخص با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده است.

اخذ اقامت از طریق دوستی و یا ازدواج در اسپانیا یکی از راه هایی است که شما می توانید با وجود غیر قانونی بودن و یا داشتن شرایط پناهندگی به آن دست پیدا کنید و از شرایط بسیار عالی همچون اجازه ی کار و رفت و آمد بدون شرط در کل اروپا بهره مند شوید.

تابعیت کشور اسپانیا از طریق ازدواج

پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، می توان نهایتا تابعیت یا شهروندی آن را به دست آورید.

شهروند خارجی پس از ازدواج با تبعه اسپانیایی و پس از گذراندن یک سال در اسپانیا می تواند درخواست شهروندی اسپانیا را ارائه دهد.

درخواست برای ملیت اسپانیا از طریق ثبت احوال محل اقامت شما ( به عنوان محل اقامت در اسپانیا پس از ازدواج ) به وزارت دادگستری ارسال می شود.

بدین منظور لازم است مدارک ذیل را آماده و ارائه نمایید:

 • ارائه درخواست برای تابعیت اسپانیا
 • اجازه اقامت، اصل و کپی از آن
 • اصل و کپی از گذرنامه بین المللی
 • نشان دادن سند ثبت نام مشترک با همسر (empadronamiento)
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد همسر
 • گواهی تولد کودکان ( فرزندان متقابل یا ازدواج های دیگر )
 • گواهی ثبت نام در کنسولگری کشور مبداء
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • فرم تاییدیه مالی که نشان می دهد بودجه کافی برای زندگی در اسپانیا را خواهید داشت که معمولا با داشتن قرارداد کاری، گواهی بیکاری یا آخرین مالیات بر درآمد مشخص می شود.
 • گواهی موسسه سروانتس به عنوان مدرک موفقیت در گذراندن آزمون زبان و آزمون یکپارچه سازی که نشان دهنده یادگیری فرهنگ مردم اسپانیا توسط متقاضی است.

اگر یک متقاضی برای تابعیت اسپانیا پس از ازدواج به زبان اسپانیایی صحبت کند، دیگر نیازی به ارائه این گواهینامه نخواهد بود.

شما عزیزان می توانید  برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تکمیل و ارسال فرم زیر با همکاران ما در قسمت اخذ اقامت اسپانیا در شرکت کارامون در ارتباط باشید.

اقامت اسپانیا

اگر قصد اقامت اسپانیا را دارید ما به شما کمک می کنیم و انواع روش های اقامت را به شما شرح می دهیم.

 1. اقامت اسپانیا از طریق ازدواج.
 2. اقامت اسپانیا از طریق تحصیل.
 3. اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری.
 4. اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی.
 5. اقامت اسپانیا از طریق کسب و کار .
 6. اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت.


امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie