فرهنگ و تاریخ اسپانیا

فهرست مطالب

تاریخ اسپانیا

امپراطوری روم تأثیر ماندگاری در فرهنگ و تاریخ اسپانیا داشت. بعدها ویزیگوتها وارد شدند و رومیان را بیرون کردند. در سال 711 مورها از شمال آفریقا به دریای مدیترانه رسیدند و بیشتر اسپانیا را فتح کردند. آنها صدها سال در آنجا ماندند تا اروپایی ها اسپانیا را به عنوان بخشی از Reconquista بازپس گیرند.

اسپانیا در جنوب غربی اروپا در شبه جزیره ایبری واقع شده است که مرز آن با پرتغال مشترک است.شبه جزیره ایبری در طول قرن ها توسط بسیاری از امپراطوری ها اشغال شده بود. ققنوسان در قرن نهم قبل از میلاد وارد شدند و پس از آن یونانیان ، کارتاگینیان ها و رومی ها آن را اشغال کردند.

گالون اسپانیایی

در دهه 1500 ، در دوران اکتشاف ، اسپانیا به قدرتمندترین کشور اروپا و حتی جهان تبدیل شد. این قدرت به دلیل مستعمرات آنها در قاره آمریکا و طلا و ثروتی است که از آنها به دست آوردند. فاتحان اسپانیایی مانند هرنان کورتس و فرانسیسکو پیزارو بخش اعظم قاره آمریکا را فتح کردند. با این حال ، در سال 1588 در نبردی با نیروی دریایی بزرگ جهان ، انگلیسی ها Armada اسپانیایی را شکست دادند. این قضیه باعث فروپاشی امپراتوری اسپانیا شد.
در دهه 1800 بسیاری از مستعمرات اسپانیا، انقلابی را برای جدایی از اسپانیا آغاز کردند. اسپانیا همواره درگیر جنگ بود. هنگامی که اسپانیا در سال 1898 در جنگ بین اسپانیا و آمریکا شکست خورد، بسیاری از مستعمرات اولیه خود را از دست داد.
در سال 1936 ، اسپانیا یک جنگ داخلی داشت. نیروهای ملی گرا پیروز شدند و ژنرال فرانسیسکو فرانکو رهبر شد و تا سال 1975 فرمانروایی کرد.

اسپانیا در طول جنگ جهانی دوم توانست بیطرف بماند ، اما تا حدودی با آلمان همسایه شد و این موضوع تا حد زیادی اوضاع را بعد از جنگ دشوار کرد. از زمان درگذشت دیکتاتور فرانکو ، اسپانیا به سمت اصلاحات و بهبود اقتصاد خود حرکت کرده است. اسپانیا در سال 1986 عضو اتحادیه اروپا شد.
مختصری از تاریخ اسپانیا بعد از میلاد مسیح به شرح زیر می باشد.
19 – تمام اسپانیا تحت حاکمیت امپراطوری روم قرار می گیرد.
218 – دومین جنگ پونیک بین کارتاژ و روم انجام می شود. بخشی از اسپانیا به یک استان رومی به نام Hispania تبدیل می شود.
500 – ویزیگوت ها بخش اعظم اسپانیا را به دست می گیرند.

کریستف کلمب

711 – مورها به اسپانیا حمله می کنند و نام آن را «اندلس» می گذارند.
718 – Reconquista توسط مسیحیان برای بازپس گیری اسپانیا آغاز می شود.
900 – سلتیک ها وارد اسپانیا می شوند و در شمال اسپانیا مستقر می شوند.
1094 – ال کید شهر والنسیا را از مورها فتح می کند.
1100 – فنیقی ها شروع به حل و فصل اختلافات در منطقه می کنند. آنها آهن و چرخ سفال را معرفی می کنند.
1137 – پادشاهی آراگون تشکیل می شود.
1139 – پادشاهی پرتغال برای اولین بار در سواحل غربی شبه جزیره ایبری تأسیس می گردد.
1469 – ایزابلا اول از کاستیا و فردیناند دوم از آراگون با هم ازدواج می کنند.
1478 – استیضاح اسپانیایی آغاز می شود.
1479 – پادشاهی اسپانیا هنگامی تشکیل می شود که ایزابلا و فردیناند به عنوان پادشاه و ملکه، باعث اتحاد بین آراگون و کاستیل شدند.
1492 – Reconquista با فتح گرنادا پایان می یابد. یهودیان از اسپانیا اخراج می شوند.

ملکه ایزابلا اول

1492 – ملکه ایزابلا حمایت مالی از کاشف کریستوفر کلمب می کند و وی دنیای جدیدی را کشف می نماید.
1520 – کاوشگر اسپانیایی هرنان کورتس امپراتوری آزتک ها را در مکزیک فتح می کند.
1532 – کاوشگر فرانسیسکو پیزارو امپراتوری اینکان را فتح می کند و شهر لیما را تأسیس می کند.
1556 – فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا می شود.
1588 – ناوگان انگلیسی به سرپرستی سر فرانسیس دریک آرمادا اسپانیایی را شکست می دهد.
1605 – میگوئل د سروانتس قسمت اول این رمان حماسی دون کیشوت را منتشر می کند.
1618 – جنگ سی ساله آغاز می گردد.
1701 – جنگ جانشینی اسپانیا آغاز می شود.
1761 – اسپانیا به جنگ هفت ساله علیه انگلیس می پیوندد.
1800 – عصر برنز در شبه جزیره ایبری آغاز می شود. تمدن ال ارگار شروع به شکل گیری می کند.
1808 – جنگ شبه جزیره علیه امپراطوری فرانسه به رهبری ناپلئون آغاز می شود.
1808 – جنگ های استقلال آمریکایی اسپانیایی آغاز می شود. تا سال 1833 ، اکثریت قلمروهای اسپانیا در آمریکا استقلال خود را بدست می آورند.
1814 – متحدین در جنگ شبه جزیره پیروز می شوند و اسپانیا عاری از قانون های فرانسوی می شود.
1881 – پابلو پیكاسو هنرمند در مالاگا ، اسپانیا متولد می شود.
1883 – معمار آنتونی گائودی کار خود را در کلیسای کاتولیک رومی Sagrada Familia در بارسلونا آغاز می کند.

Sagrada Familia

1898 – جنگ اسپانیا و آمریکا آغاز می شود و اسپانیا، کوبا ، فیلیپین ، پورتوریکو و گوام را به ایالات متحده واگذار می کند.
1914 – اسپانیا با شروع جنگ جهانی اول بی طرف می ماند.
1931 – اسپانیا به جمهوری تبدیل می شود.
1936 – جنگ داخلی اسپانیا بین جمهوری خواهان و ملی گراها به رهبری فرانسیسکو فرانکو آغاز می شود. آلمان نازی و ایتالیا فاشیستی از ملی گراها حمایت می کنند.
1939 – ناسیونالیست ها در جنگ داخلی پیروز می شوند و فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیا می شود. وی 36 سال دیکتاتور خواهد ماند.
1939 – جنگ جهانی دوم آغاز می شود. اسپانیا در جنگ بی طرف است ، اما از محور قدرت و آلمان پشتیبانی می کند.
1959 – “معجزه اسپانیایی” ، دوره رشد اقتصادی و رونق در این کشور آغاز می شود.
1975 – دیکتاتور فرانسیسکو فرانکو می میرد و خوان کارلوس اول پادشاه می شود.
1976 – اسپانیا تبدیل به یک دموکراسی می شود.
1978 – قانون اساسی اسپانیا اعطا می شود و در آن آزادی بیان ، مطبوعات ، مذهب و انجمن را آزاد می کند.
1982 – اسپانیا به ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) می پیوندد.
1986 – اسپانیا به اتحادیه اروپا می پیوندد.

خوزه ماریا ازنار

1992 – المپیک تابستانی در بارسلونا برگزار می شود.
1996 – خوزه ماریا ازنار نخست وزیر اسپانیا می گردد.
2004 – تروریست ها قطارها را در مادرید بمباران می کنند و 199 نفر کشته و هزاران نفر زخمی می شوند.
2009 – اسپانیا وارد بحران اقتصادی می شود. بیکاری تا سال 2013 به بیش از 27 درصد خواهد رسید.

لازم به ذکر است که اسپانیا با آثاری تاریخی مانند برج هرکول، صومعه‌ی سلطنتی سانتا ماریای گوادلوپ، دیوار‌های رومی لوگو و بسیاری اثر دیگر، دومین رتبه را از نظر بیشترین میراث تاریخی در یونسکو با ۳۹ میراث فرهنگی (از مجموع ۴۴ میراث ثبت شده) دارد.

اسپانیا جزو معدود کشور‌هایی است که تاریخی طولانی از تهاجم به کشور‌ها و مورد هجوم قرارگرفتن دارد. این مورد علاوه بر موقعیت جغرافیایی، فرهنگی غنی، متنوع و منحصر به‌ فرد را شکل داده است. مطالعه درباره‌ی فرهنگ و تاریخ اسپانیا مطمئنا شما را وادار به گفتن عبارت Me encanta España می‌کند که به معنی «من عاشق اسپانیا هستم» است.

فرهنگ مردم اسپانیا

فرهنگ در اسپانیا بسیار بی نظیر است ، این کشور به دلیل سواحل عجیب و غریب و آفتاب بسیار زیاد شناخته شده است. اسپانیا سرزمین گاوبازی نیز نامیده می شود زیرا گاوبازی یک ورزش بسیار محبوب در اسپانیا است.
اسپانیا یکی از مراکز فرهنگی اروپا است و اکنون چندین سال است که چنین نامگذاری شده است. میراث هنری در اسپانیا فوق العاده می باشد. فرانسیسکو دو گویا نقاش بسیار محبوب قرن 18 بود. پرتره های سلطنتی وی هنوز توسط اسپانیایی ها حفظ می شود، زیرا به نظر می رسد این پرتره ها بسیار خاص هستند.
سفیران هنری زیادی در اسپانیا بودند،مانند پابلو پیکاسو ، جوآن میرو و سالوادور دالی.
اختراع گیتار اسپانیا لحظه مهمی در توسعه فرهنگ اسپانیا بود ، گیتار در دهه 1970 اختراع شد و اکنون در سراسر جهان پخش می شود.
ادبیات اسپانیایی به اندازه فرهنگ اسپانیایی غنی است ، شامل شعر ، نثر و رمان اسپانیایی است که توسط نویسندگان اسپانیایی و آمریکای لاتین سروده شده است.
غذاهای اسپانیایی از جهات مختلف بی نظیر و منحصر به فرد است ، سنت رومی ، یهودی و عربی تأثیر بسزایی در غذاهای اسپانیایی داشته است.
روغن زیتون در اسپانیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، 44٪ از زیتون های جهان توسط اسپانیا تولید می شود.
سرو کردن tapas با یک نوشیدنی یک رسم بسیار محبوب در اسپانیا است. شیرین ، شراب و آبجو نوشیدنی های معمولی هستند که همراه با تاپاس ها سرو می شوند.
توجه داشته باشید که پیاز و سیر به عنوان ادویه های اصلی استفاده می شود. اسپانیایی ها نوشیدن شراب را با وعده های غذایی خود دوست دارند و این تقریباً به یک رسم تبدیل شده است. نان نیز اغلب توسط اسپانیایی ها مورد مصرف قرار می گیرد ، در طول تابستان سالاد ضروری می شود. تارت ها و کیک ها به عنوان دسر در مناسبت های خاص در اسپانیا خورده می شوند.

ریشه اسپانیا

اسپانیا دارای یک فرهنگ منحصر به فرد و عمیق ریشه در اروپای غربی است ، این فرهنگ مبتنی بر ترکیبی از تأثیرات تاریخی ، در درجه اول روم باستان و فرهنگ های قبل از روم ایبری و سلتیک و همچنین فرهنگ های فنیقی است. لازم به ذکر است که از لحاظ دینی و زبانی از تاثیر موریان ، که نزدیک به هشت قرن بر این کشور حاکم بود (711 میلادی تا 1492 میلادی)،  ، نمی توان در میراث ماندگار روم باستان در اسپانیا غافل شد ، اما پس از سقوط امپراطوری روم ، دوره بعدی تاریخ اسپانیا بسیاری از عناصر و سنت های فرهنگی دیگر را به آن اضافه کرد. فرهنگ اسپانیایی به دلیل میراث عمیق رومی ، اغلب به عنوان لاتین توصیف می شود ، اما همچنین تحت تأثیر فرهنگ سایر کشورهای اروپایی و مدیترانه ای قرار گرفته است.

کلیسای جامع زامورا ، رومانسک شیک با توجه به زمان اولیه خود به عنوان یک پادشاهی ویزیگوت ، فرهنگ اسپانیا بازتاب ارزش های عمیقاً مسیحی مردم منطقه – ارزش هایی بود که بعداً در Reconquista 1492 جوش داده می شدند.این فرهنگ در قرون وسطی قوی است و هنوز هم در برخی از هنر و معماری کشور دیده می شود. زبان اسپانیا مستقیماً از لاتین گرفته می شود ، اگرچه تأثیرات جزئی از هر دو زبان ایبری و سلتی و همچنین زبانهای گوتیک و عربی نیز وجود دارد. دین همیشه عنصر تعیین کننده فرهنگ اسپانیا بوده است. در پی شکست مورها در زمان مسیحیان Reconquista ، دوره ای بین 1000 تا 1492 ، اسپانیا به کشوری تقریباً کاملاً کاتولیک رومی بدل شد که تا امروز نیز باقی مانده است.

معماری در اسپانیا

معماری اسپانیا از بخش عمده ای از تنوع تاریخی و جغرافیایی اش ، از تأثیرات بی شماری ناشی شده است. در زمان های اولیه ، شهر کوردوبا پایتخت فرهنگی منطقه شد. یک شهر مهم استانی که توسط رومی ها تأسیس شده و دارای زیرساخت های گسترده ای از دوران رومی است. معماری اولیه و بسیار زیبا به سبک عربی در زمان سلسله بنی امیه اسلامی ظهور یافت. این امر بعداً با معماری جدید به سبک عربی تحت سلسله های پی در پی اسلامی تقویت می شود و به پایان می رسد با نصرید که مجموعه کاخ مشهور خود را در شهر گرانادا بنا کرد.
در اوایل قرون وسطی ، پادشاهی های مسیحی شروع به توسعه ی سبک معماری خود کردند که اکنون با عنوان پیش رومیان شناخته می شوند. بعداً ، پس از قرار گرفتن در معرض تأثیرات معماری اصلی معاصر اروپا ، این پادشاهی ها سبکهای معماری رومانیایی و بعدها گوتیک معماری را ادغام کردند. سبک گوتیک ده ها سال در اسپانیا رونق گرفت ، اما بعدها جای خود را به سبک معماری مودجار داد ، که از قرن دوازدهم تا هفدهم محبوبیت داشت. این سبک که امروزه هنوز هم در بسیاری از ساختمانها و اقامتگاههای اسپانیایی دیده می شود ، شامل نقوش به سبک عربی است که به زیبایی با الگوهای و عناصر معماری اروپا آمیخته شده است.
امروزه معماری اسپانیا ترکیبی از تأثیرات دنیای قدیم و مدرنیسم معاصر است ، سبکی که بسیاری از معماران مشهور از جمله آنتونی گائودی مشهور جهان را تولید کرده است. اخیراً ، معماران همچون رافائل مونئو ، سانتیاگو کالاتروا و ریکاردو بوفیل ، از جمله دیگر ، تحسین های بین المللی را برای کارهای خود ، چه در اروپا و چه در خارج از کشور دریافت کرده اند. درباره معماری در مادرید و معماری در تولدو بیشتر بدانید.
ادبیات اسپانیا نیز مانند معماری خود ، تأثیرات زیادی را در طول تاریخ طولانی این کشور به دست آورده است ، و این به دلیل تنوع تاریخی ، جغرافیایی و نسلی است. در طول این تاریخ ، چندین حرکت ادبی بزرگ رخ داده است. توسعه ادبیات اسپانیایی با سایر آداب ادبی از مناطق مختلف این کشور ، به ویژه ادبیات کاتالان ، ادبیات گالیسی و اخیراً با ادبیات رسمی باسک ، در ارتباط است. در ابتدای شکل خود ، ادبیات اسپانیا نیز تحت تأثیر سنتهای ادبیات لاتین ، یهودی و عربی شبه جزیره ایبری قرار گرفت.
مشهورترین نویسنده اسپانیایی تا کنون میگوئل دو سروانتس است که رمان مشهور دون کیشوت را به تصویر کشیده است ، زیباترین اثر تاریخ ادبیات اسپانیایی و کلاسیک بنیانگذار ادبیات غربی. از دیگر نویسندگان مشهور اسپانیایی می توان به فلیکس لوپ دو وگا ، پدرو کالدرون د لا بارسا و کامیلو خوزه سلما اشاره کرد.

Flamenco اسپانیایی

حتی اگر Flamenco در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است ، در واقع یکی از سنت های بی اهمیت اسپانیا محسوب می شود. حاصل سالها استحکام ، مخلوط کردن ، قالب سازی و همچنین تنظیم ویژگی های خاص کنوانسیون های محلی اندلس ، اسلامی ، سفاردیک و کولی منجر به توسعه سبک های رقص Flamenco و همچنین موسیقی بوده است. همچنین به نظر می رسد که سنت های متعلق به حومه آفریقای زیر صحرایی در Flamenco تأثیر گذاشته است.
در ابتدا ، فلامنکو یک سنت محبوب اما تکین بود که در میان سایر کنوانسیون های اسپانیا شکوفا شد. غارهای کولی در ساکرومونته ، که نمایش های فلامنکو هنوز هم در آن برگزار می شود ، یکی از این مکان ها در گرانادا بود که در آن سنت فلامنکو رشد و شکل گرفت. ادبیات قرن شانزدهم اثری از اجراهای فلامنکو را دارد – آهنگ های مبهم و آوازهای رقص – گرچه رشد مناسب آن را می توان بطور منظم از قرن 18 به بعد دنبال کرد. از آنجا که موسیقی و رقص فلامنکو شکوفا می شود ، نوازندگان فلامنکو از غارها به سمت میخانه های تخصصی معروف به “کافه های cantantes” (یا کافه آواز خواندن) حرکت می کنند. بنابراین آنها اکنون در جهان خارج باز بودند. اما نوازندگان رقص فلامنکو و نه آوازها یا گیتاریست ها بودند که فلامنکو را به یک احساس بین المللی تبدیل کردند. فلامنکو که قبلاً فرهنگ جزئی بود ، در سراسر جهان مورد تقدیر و عشق قرار گرفت و اکنون به عنوان یک قطعه اساسی از سنت های واقعی اسپانیایی شناخته می شود.

موسیقی فلامنکو

موسیقی مرتبط با فلامنکو خیلی قبل از شکل گرفتن رقص پیش آمد. “کانتور” یا خواننده فلامنکو شخصیتی با اهمیت است – او یک قطعه قلب را می پوشاند ، معمولاً از درد و رنج. ویژگیهای او غالباً در پریشانی اوج می گیرد زیرا او سرسختانه ترانه می خواند.
“tracoar” ، شخصی که گیتار را در فلامنکو بازی می کند ، کار خارق العاده ای را برای پیچاندن و گول زدن رشته های گیتار و همچنین ضرب و شتم بخش چوب به گونه ای انجام می دهد که به صورت کوبه ای عمل کند. این بسیار لذت بخش است که گیتاریست را در حال تمرین با آواز خواننده یعنی “cantoar” و “tacoar” به تماشای یکدیگر می خواند و باعث می شود عملکردی شگفت انگیز حاصل شود. “el jaleo” – نامی که دقیقاً در کنار “tocaor” به تیم افراد داده می شود – تشویق می کنید ، روی پاهای آنها تمبر می زنید ، روی انگشتان خود کلیک کنید و نوازندگان و رقاصان را تماشا کنید.

رقص فلامنکو

رقص فلامنکو جذاب ترین جنبه فرهنگ و تاریخ اسپانیا است و بسیار فریبنده می باشد. شکل رقص فلامنکو یک نوع نیست – 50 “پالوس” یا سبک وجود دارد و این بستگی به سبک رقص فردی آن رقصنده خاص دارد. “تالارها” از لحاظ شکل و رقص با یکدیگر متفاوت هستند. از رقصنده فلامنکو انتظار می رود اشعار پرشور آهنگ را که توسط آواز خواننده سروده شده است درک کند و سپس آنها را از طریق حرکات بازوی زیبا و ظریف ارائه دهد. این حرکات هنری بدن با حرکت سریع پاها که به عنوان رقصنده فلامنکو به سمت موسیقی حرکت می کند مخالف است. رقص فلامنکو تا حد زیادی به بیان شخصی رقصنده ، غریزه طبیعی وی وابسته است تا بتواند بدن خود را به روشی مطلوب برای بیان پیام آواز خوان منتقل کند. قراردادهای اساسی موسیقی و ریتم ها باید بدون توجه به نوع پیشرفت هایی که شخص رقصنده وارد می کند ، رعایت شود.
نمایش هایی وجود دارد که یک چهره زن و مرد در کنار هم اجرا می شوند و این به نظر می رسد که جالب ترین اجرا برای یک عصر ویژه است. معمولاً در یک اجرای دونفره ، غیرت ، نشاط و احساسات شدید به شکل قابل لمس می رسد زیرا چهره ها مستقیماً به چشم دیگران نگاه می کنند و در کل عملکرد همچنان باقی می مانند. در چنین نمایش ، تمایل به یکدیگر کاملاً آشکار می شود.

هنر در اسپانیا

هنر اسپانیا در تاریخ هنر غربی نقش بسزایی داشته است ، اگرچه ویژگی های این هنر همیشه جدا از برخی از سایر مدارس اروپایی مانند فرانسه و ایتالیا ارزیابی شده است. این اختلافات را می توان تا حدودی توسط میراث متمایز موریان در اسپانیا ، به ویژه در منطقه اندلس ، و با شرایط سیاسی و فرهنگی در اسپانیا در دوران ضد اصلاحات و گرفتگی های بعدی قدرت اسپانیا تحت سلسله بوربون توضیح داد.
هنر اسپانیا در طول تاریخ بسیار متفاوت بوده و به دوره هنری که در آن به وجود آمده است ، بسیار وابسته است ، از جمله دوره های رومیانسک ، گوتیک ، رنسانس ، منرانیسم ، باروک و دوره مدرن. برخی از ارزشمندترین هنرمندان اسپانیا – هنرمندانی که فرهنگ اسپانیا را بسیار تحت تأثیر و تقویت قرار داده اند – عبارتند از پابلو پیکاسو (گورنیکا) ، ال Greco (دفن Count Orgaz) ، Diego Velasquez (Las Meninas) ، Francisco Goya (سوم ماه مه). ، سالوادور دالی (استقامت حافظه) ، و جوآن میرو (رقصنده اسپانیایی).
یکی از مشهورترین سایتهای مادرید Museo Nacional del Prado یا Prado است. شاهکارهای موجود در این گالری شامل آثار بزرگترین هنرمندان اسپانیا است که خانواده های سلطنتی اسپانیا در طول تاریخ آنها را جمع آوری کرده اند. Prado تنها مکانی برای یافتن هنر در اسپانیا نیست. بسیاری از گالری های دیگر را می توان در سراسر اسپانیا یافت. نقاشی ها و مجسمه های باشکوه بر زیبایی کلیساهای کوچک روستایی پراکنده در سراسر زمین می افزاید. تندیس های چشمگیر در پلاک های دهکده ایستاده است ، و الگوهای کاشی کاری پیچیده دیوارهای خانه ها را تزئین می کند.

هنر مذهبی

در 1500s ، پادشاهان کاتولیک فردیناند و ایزابلا به هنرمندان اسپانیایی دستور دادند تا نقاشی ها و مجسمه هایی را با مضامین مذهبی تولید کنند. بیشتر سوژه ها در نقاشی ها به روشی طبیعی و واقع بینانه نمایش داده می شدند. نقاشی های مذهبی هنرمند ال Greco (1614-1541) متفاوت بود. ال Greco در جزیره یونان کرت متولد شد ، اما بیشتر کارهای خود را در اسپانیا انجام داد. نام واقعی او Domenikos Theotokopoulos بود ، اما مردم در اسپانیا او را ال Greco می نامیدند ، که به معنی “یونانی” است. او افرادی را با بدنهای طولانی که غالباً در موقعیتهای تحریف شده بودند ، نقاشی می کرد و باعث می شد که آنها تنش و چشمگیر به نظر برسند. ال Greco همچنین به نقاشی مناظر مشهور بود ، که در آن زمان در اسپانیا رایج نبود.
Bartolomé Esteban Murillo
یکی دیگر از هنرمندان اسپانیایی که صحنه های مذهبی را نقاشی کرده بود ، بارتولومه استهبان موریلو (1817-1617) بود. موریلو همچنین صحنه هایی از زندگی روزمره مانند پسرهای جوان و بی خانمان را که در خیابان های سویل ، جایی که او زندگی می کرد ، گدایی می کردند ، نقاشی کرد.

هنر دربار

پادشاهان و ملکه ها در طول تاریخ اسپانیا به نقاشی نقاشی پرتره های خانواده سلطنتی به هنرمندان پرداختند. هنگامی که دیگو ولیزکز (1660-1599) تنها 24 سال داشت ، او به نقاش پادشاه تبدیل شد. وی برای بقیه دوران کار خود ، پرتره هایی واقع بینانه از خانواده سلطنتی و دیگر اعضای دربار کینگ را نقاشی کرد. او از نخستین هنرمندانی بود که کوتوله‌هایی را به نمایش گذاشت که به عنوان سرگرمی با احترام و همدلی در دادگاه کار کردند.
فرانسیسکو گویا
فرانسیسکو گویا (1846-1846) در دربار پادشاه چارلز سوم ، نقاشی پرتره هایی از اشراف و رویدادهای تاریخی اسپانیا را به تصویر کشید. نقاشی های اولیه او نشان می دهد که مردم از فعالیتهای در فضای باز مانند پیک نیک لذت می برند. در سال 1792 ، گویا گرفتار بیماری مرموز شد که او را ناشنوا کرد. پس از آن کار او با استفاده از رنگ تیره منفی تر شد. پرتره های او از خانواده سلطنتی باعث شده است که آنها جذاب به نظر نرسند ، و او وحشت های نبرد را در آثاری مانند “Disaster of War” ، مجموعه ای از 80 نقاشی ، نقاشی کرد. در دهه 1820 ، پس از مرگ همسر و پسرش ، کار او حتی تاریک تر شد. او نقاشی دیواری های سیاه بر روی دیوارهای خانه خود را انجام داده است. برخی از این نقاشی ها صحنه هایی از جادوگری یا حوادث تکان دهنده از اساطیر یونان را نشان می داد. این نقاشی های سیاه سرانجام به پرادو منتقل شد.

کوبیسم و ​​پیکاسو

در دهه 1890 ، سبک جدیدی از نقاشی به نام “کوبیسم” رواج پیدا کرد. به نظر می رسد یک جسم در یک نقاشی مکعب به قطعات کوچک شکسته شده و دوباره به هم چسبیده است. یکی از مخترعین کوبیسم نقاش و مجسمه ساز پابلو پیکاسو (1973-1983) بود. پیکاسو در مالاگا ، در جنوب اسپانیا به دنیا آمد. بسیاری تصور می کنند وی مهمترین هنرمند قرن بیستم بود و این که نقاشی وی گورنیکا یکی از مهمترین آثار هنری است. پیکاسو در سال 1937 ، در طول جنگ داخلی اسپانیا ، گورنیکا را برای یک نمایشگاه در پاریس فرانسه ایجاد کرد. این نقاشی دیواری نگران کننده شهری است که در طول جنگ بمباران شده است.

سورئالیسم و ​​دالی

پابلو پیكاسو همچنین به سبكی معروف به “سورئالیسم” نقاشی كرد. نقاشی های سورئالیستی مبتنی بر رویاها و سایر قسمتهای ناخودآگاه است ، یعنی آن ناحیه ذهن که معمولاً فرد از آن آگاه نیست. سورئالیست ها گاهی اوقات با نقاشی اشیاء به روش های غیر منتظره ، کیفیت غیرواقعی رویاها را نشان می دهند. به عنوان مثال ، یکی از مشهورترین نقاشی های سالوادور دالی ، سورئالیست اسپانیایی ، (پایداری حافظه) ، ماندگاری حافظه ، ساعتهای بزرگی را نشان می دهد که در بیابان در حال ذوب هستند. سایر نقاشی های ایجاد شده توسط دالی ، مانند ظروف صورت و میوه های میوه ای در یک ساحل ، بسته به یک بیننده که روی آن تمرکز دارد ، تغییر می کنند.
دالی خود را صاحب نبوغ می دانست و شهرت را دوست داشت. او بخش اعظم زندگی بعدی خود را صرف طراحی موزه ای برای خود در فیگورس ، در شمال شرقی اسپانیا ، جایی که به دنیا آمد ، صرف کرد. دالی در مرحله مرکز این ساختمان خارق العاده ، که در تخمهای بزرگ پوشیده شده است ، دفن می شود.

Joan Miró

جوآن میرو (1893-1989) یکی دیگر از نقاشان معروف سورئالیست بود. نقاشی های وی در بارسلونا خلق گردید و برگرفته از خیال پردازی و رویاها بود. بخش اعظم کار او طنز بود ،سپس با حیوانات و شکل ها و خطوط بازیگوش به رنگ های واضح تغییر پیدا کرد. در برخی از نقاشی های خود ، مانند تولد جهان ، میر هر جا که می خواست ، نقاشی می کرد.

آنتونی تاپی

سوررئالیسم از یکی از مشهورترین هنرمندان مدرن اسپانیا ، آنتونی توپی (الف) 1923 الهام گرفته است. وی نقاشی ها و پوسترها و همچنین مجسمه هایی را که از موادی مانند فلز و بتون ساخته شده است ، خلق می کند. یکی از معروف ترین مجسمه های وی ابرها و صندلی نام دارد که از سیم ساخته شده است و در پشت بام یک ساختمان در بارسلونا نشسته است. در ابتدا کارخانه ، این ساختمان اکنون گالری به نام Fundació Antoni Tápies یا بنیاد Antoni Tápies است که بسیاری از آثار Tápies را به نمایش می گذارد.

صنایع دستی در سراسر اسپانیا

مردم مناطق مختلف اسپانیا در ساخت صنایع دستی مختلف تخصص دارند. اندلس ، در جنوب ، به دلیل گیتارهایش مشهور است ، در حالی که کته ها در کانتابریا ، در شمال ، ساخته شده اند. کفش و کیف چرمی در جزایر بالئاریک ، در ساحل شرقی تولید می شود. پارچه های حصیری و سبد های ساخته شده از عصا در جنوب اسپانیا ساخته شده است ، و توری در کاتالونیا ، در شمال شرقی اسپانیا ساخته شده است.

کالاهای داماسکن

در منطقه اطراف تولدو ، اشیاء فلزی یا برنز مانند صفحات ، بوکسورها ، چاقوها و مخصوصاً شمشیرها و جواهرات با نخهای نقره و طلای ظریف تزئین شده اند. این کاردستی به عنوان مخرب شناخته می شود. مورها خراب کننده اسپانیا بودند. کلمه “Damascene” از دمشق ، یک شهر عربی در کشور سوریه آمده است که به این نوع کار مشهور است.

سرامیک

هنرمندان اسپانیا, سفالهای سفالی زیبا و کاشی های سرامیکی را که با نقوش موریس تزئین شده است ، می سازند. این طرح ها با الهام از گیاهان و گلها ، اشکال هندسی و نوشته های زیبا ساخته شده اند. مورها ، که مسلمان بودند ، در آثار هنری خود مردم یا حیوانات را نشان نمی دادند. آنها مانند سایر مسلمانان معتقد بودند که فقط خداوند می تواند موجودات زنده را خلق کند.

غذاهای اسپانیایی

غذاها نقش مهمی در فرهنگ اسپانیا دارند ، غذاهایی که بسته به موقعیت جغرافیایی و آب و هوا متفاوت هستند. این غذاها به شدت تحت تأثیر غذاهای دریایی موجود از آبهای اطراف کشور هستند که نشان دهنده ریشه های عمیق مدیترانه ای این کشور است. تاریخ طولانی و پراکنده اسپانیا تأثیرات فرهنگی بسیاری را در آن به ارمغان آورده است و به یک آشپزخانه منتهی می شود که نه تنها خوشمزه، بلکه بی نظیر است. به طور کلی می توان غذاهای اسپانیا را بین سه بخش عمده جغرافیایی تقسیم کرد:
غذاهای منطقه مدیترانه. مناطق ساحلی مدیترانه ای اسپانیا ، از کاتالونیا گرفته تا اندلس ، از غذاهای دریایی موجود در این منطقه استفاده می کند ، و از غذاهایی مانند pescaíto frito استفاده می کند. غذاهای برنجی مانند پائلا از والنسیا و غذای مجلل آفتابگردان کاتالونیا نیز به دلیل هوای گرم منطقه ، بسیار محبوب هستند و سوپ های سرد مانند گازپاچو ، به دلیل هوای گرم منطقه مورد پسند بسیاری از افراد قرار میگیرد.
غذاهای داخلی یا مرکزی اسپانیایی. در مناطق داخلی اسپانیا ، مانند کاستیل ، سوپ های گرم و غلیظی مانند نان و سوپ کاستیلایی با ترکیب سیر بسیار رایج است. همینطور خورشت های بسیار خوشمزه ای ، مانند کوکو مادریلیو در این کشور بسیار محبوب می باشد . مواد غذایی در این منطقه به طور سنتی با نمک زدن ، مانند ژامبون اسپانیایی ، حفظ می شود، یا مانند روغن پنیر مانچگو در روغن زیتون غوطه ور می شود.
غذاهای منطقه اقیانوس اطلس. سواحل شمال اسپانیا ، از جمله مناطق آستوریایی ، باسکی ، کانتاباری و گالیسی ، دارای غذاهای منحصر به فردی است که یکی از آنها با خورش سبزیجات و ماهیان مانند Pote gallego و marmitako مشخص می شود.

ورزش اسپانیا

از اوایل قرن بیستم ، اسپانیا در اسپانیا تحت سلطه فوتبال انجمن انگلیسی سبک بود ، که به عنوان فوتبال نیز شناخته می شود. این کشور دارای دو تیم موفق و شناخته شده در باشگاه فوتبال دنیا است که عبارتند از رئال مادرید و FC بارسلونا. تیم ملی فوتبال این کشور در مسابقات جام جهانی فوتبال یوفا در سالهای 1964 ، 2008 و 2012 و جام جهانی فیفا در سال 2010 برنده شد و اولین تیمی است که تاکنون موفق به کسب مسابقات بین المللی پشتیبان شده است. رئال مادرید 12 بار (از سال 2017) موفق به کسب 12 گل در جام معتبر اروپا شده است.
سایر ورزشهای محبوب اسپانیا شامل بسکتبال ، تنیس ، دوچرخه سواری ، هندبال ، فوتسال ، موتورسواری و اخیراً مسابقات فرمول یک است. شهر بارسلونا میزبان بازی های المپیک تابستانی 1992 بود که نه تنها موجب افزایش گردشگری در این کشور شد بلکه علاقه زیادی به انواع ورزش ها داشت.
دو تن از مشهورترین ورزشکاران اسپانیا ، رافائل نادال ، برنده چندین عنوان قهرمانی در مسابقات تنیس گرند اسلم ، و آلبرتو کانتادور ، دوچرخه سوار پیشرو اسپانیایی با چندین عنوان در زیر کمربند خود ، از جمله سه عنوان تور دو فرانسه شد.

فرهنگ و تاریخ اسپانیا

شرکت کارامون با سالها تجربه و وجود افرادی با تجربه و حاذق در اسپانیا و ایران, مفتخر است که اطلاعات دقیق و کامل در مورد اسپانیا و اقدام ویزاهای مختلف کشور اسپانیا را به صورت حضوری و تلفنی به شما متقاضی عزیز اراِیه کند.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie