تبدیل اقامت دانشجویی به کاری در اسپانیا

جهت درخواست تبدیل اقامت دانشجویی به کاری توسط وکلای با تجربه در اسپانیا ، میتوانید از طریق فرم ، درخواست خود را ثبت نمایید و یا از طریق واتساپ تماس حاصل نمایید.

ویزای کار پس از تحصیل 

همان طور که می دانید، اکثر دانشجویان پس از تحصیل به دنبال کار و تبدیل اقامت دانشجویی خود, به ویزای کاری هستند. قبل از هرچیز توجه داشته باشید که این پروسه از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و باید از ماه ها قبل از اتمام تاریخ اقامت خود به دنبال فراهم کردن مدارک و شرایط مورد نیاز باشید.

در این مقاله همکاران ما در شرکت کارامون متخصص در امور اسپانیا، شرایط و مدارک لازم جهت تبدیل اقامت دانشجویی به کاری را طبق آخرین تغییرات برای شما فراهم کرده اند و در ادامه مطلب به طور اختصار به آن می پردازیم.

توجه:

اطلاعات ارائه شده در این مقاله با هدف آشنایی شما با انواع و شرایط اصلی تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری در اسپانیا می باشد و شما در صورت درخواست آن می بایست با توجه به شرایط خود به مشاوران متخصص شرکت کارامون در بخش امور مربوط به اقامت و یا وکلای با تجربه در امور اسپانیا مراجعه کنید.

شرایط مهم و اصلی برای تبدیل اقامت دانشجویی به کاری در اسپانیا

طبق آخرین اصلاحات قوانین مربوط  به تغییر اقامت دانشجویی به کاری در اکتبر سال 2018، 2 شرط اصلی برای انجام این کار که منوط به داشتن همزمان آن دو می باشد در کشور اسپانیا تصویب شده است.

 • حداقل یکسال از حضور شما در اسپانیا گذشته باشد.
 • دوره تحصیل دانشگاهی شما  در یک دوره ی official با موفقیت و کسب نمرات قابل قبول و اخذ مدرک دانشگاهی به پایان رسیده باشد.

یعنی اگر دوره تحصیل شما یکساله باشد ( همانند دوره کارشناسی ارشد در برخی از رشته ها که به صورت یکساله می باشد) شما در سال دوم می توانید در خواست ویزای کار دهید، ولی اگر 3 ساله باشد ( همانند دوره دکترا که در اسپانیا بین 3 تا 5 سال است) در ابتدای سال چهارم با اتمام تحصیلات خود می توانید درخواست ویزای کار دهید.

اگر می‌خواهید اقامت دانشجویی خود را به اقامت کاری در اسپانیا تبدیل کنید، باید مدارکی دال بر این قضیه وجود داشته باشد که شما پژوهش، آموزش و یا تمرین خود را با موفقیت گذرانده اید و از سوی مؤسسات دولتی و یا خصوصی هیچ کمک مالی و یا یارانه‌ای دریافت نکرده اید.

انواع تبدیل ویزای دانشجویی به کار

شما در اسپانیا از 2 طریق می توانید اقدام به تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت کاری کنید.

1-به صورت استخدام و عقد قرارداد با یک شرکت اسپانیایی معتبر ( por cuenta ajena)

در حالت اول، یک شرکت اسپانیایی می بایست شما را به صورت تمام وقت و با حداقل حقوق تعیین شده یعنی ماهیانه 950 یورو استخدام رسمی نماید و با شما قرارداد یکساله ببندد. توجه داشته باشید که این مقدار حقوق با توجه به شرایط شما، اگر با خانواده و فرزند باشید، می تواند افزایش پیدا کند و متغیر باشد. در قرارداد کاری حداقل ساعت کار محدودیتی ندارد لذا شما می توانید به عنوان مثال با یک قرارداد هفته ای 10 ساعت و حداقل حقوق 950 یورو در ماه در صورتی که شرایط دیگر را دارا باشید می توانید اقدام به تغییر ویزا کنید.

لازم به ذکر است که این مقدار حقوق باید ثابت شود. پس از کسر هزینه مالیات و بیمه برای یک نفر حداقل حقوق سالیانه شما برابر با100% IPREM سال و برای 2 نفر حقوق سالیانه معادل 200% و برای هر نفراضافی در خانواده 50% اضافه می شود که مقدار عدد IPREM سال 2020 مقدار 538 یورو در ماه تعیین شده است.

نکته: اگر قرارداد سالیانه به صورت پاره وقت باشد، حتما باید حداقل حقوق سالیانه بالاتر از مبلغ ذکر شده باشد و در قرارداد حتما باید مبلغ به صورت دقیق ذکر شود و همچنین باید ثابت شود که این شرکت توانایی مالی کافی را برای پرداخت دارد.

بدین ترتیب باید بر اساس سه سال اخیر عملکرد آن شرکت، یک نسخه از اظهارنامه مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش ‌افزوده و یا مالیات بر شرکت‌ها و یا گزارش از رزومه این شرکت (VILE)  ارائه شود. علاوه بر این، باید گزارش توصیف شغل نیز ارائه گردد.

نکته:

موضوع قرارداد: در صورتی که زیر 3 سال اقامت در اسپانیا اقدام به اجازه ی کار و یا تغییر ویزای کار نمایید موضوع کار می بایست 100% در ارتباط با تحصیلات و رشته دانشگاهی شما باشد ولی بعد از 3 سال می توانید با هر موضوعی ویزای خود را تغییر دهید.

2-به صورت آزاد و خود اشتغالی ( por cuenta propia)

قبل از اینکه در اسپانیا به صورت freelance و یا ویزای کار خویش فرما اقدام به کار کنید، باید در سیستم مالیاتی اسپانیا ( Agencia Tributaria ) و سیستم تامین اجتماعی اسپانیا ( Tesoreria General de la Seguridad Social) ثبت نام نمایید.

برای این کار باید نخست، در یکی از دفاتر امور مالیاتی نوع فعالیت خود را ثبت کنید، سپس از شما می خواهند نام گروهی را که فعالیت شما را توصیف می کند، پیدا نمایید. توجه داشته باشید که هر گروه کد خاص خود را دارد. سپس مدل 036 و یا 037 را تکمیل کنید. پس از آن یک گواهی مالیاتی شخصی به شما داده می شود.

در مرحله دوم، برای تامین اجتماعی و بیمه درمانی برای خود اشتغالی در اسپانیا از زمان ثبت نام مشاغل در امور مالیاتی 30 روز فرصت دارید که با سازمان تامین اجتماعی تماس بگیرید و اعلام کنید که شما اقدام به کار خویش فرما کرده اید. در اسپانیا تمام کسانی که کار آزاد انجام می دهند باید تحت نام خویش فرما ( RETA )در سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کنند.

برای کار به صورت آزاد و یا راه اندازی تجارت باید به نکات زیر دقت شود:

 • شخص در حرفه ی مورد نظر خود دارای مدرک معتبر و یا تجربه ی کافی باشد و بتواند آن را اثبات کند.
 • ارائه طرح توجیهی برای نشان دادن  فعالیت شرکت شما در اسپانیا مطابق با شرایط لازم
 • داشتن پول کافی در حساب بانکی جهت نشان دادن سرمایه مشخص شده در طرح توجیهی

اخذ اقامت کاری اسپانیا برای افراد با داشتن شرایط اقامت قانونی و غیر قانونی در اسپانیا پس از 3 سال(ویزای کار Arraigo Social)

در صورتی که فرد به صورت قانونی و یا غیر قانونی حداقل 3 سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد، می تواند با توجه به شرایط زیر برای تقاضای کارت اقامت کاری معتبر خود  از اسپانیا اقدام کند.

توجه داشته باشید که این شرایط بیشتر برای کسانی است که به صورت غیر قانونی در کشور اسپانیا حضور داشته و یا به هر دلایلی نتوانسته اند کارت اقامت خود را در سال های دوم و سوم تمدید کنند.

شرایط لازم برای اخذ اقامت Arraigo Social

 1.  شهروند هیچ یک از کشور های عضو اتحادیه اروپا نباشد.
 2. اقامت برای حداقل 3 سال در اسپانیا و در صورتی که در این 3 سال ماکسیمم بیش از 120 روز از کشور اسپانیا خارج نبوده باشد.
 3. دارای منع عدم ورود به کشور اسپانیا نباشد.
 4. دارای عدم سوء پیشینه در کشور های محل اقامت در پنج ساله گذشته باشد.( برای اخذ عدم سوء پیشینه می توانید از طریق درخواست آن به سفارت ایران در مادرید و با پرداخت 18 یورو آن را تهیه فرمایید.)
 5. دارای  impadronamiento  از شهرداری محل زندگی در طول مدت این 3 سال باشد.
 6. آماده کردن شرایط کاری با توجه به 2 نوع ذکر شده در بالا

نکته: در صورتی که در اسپانیا در زمان تحصیل دارای فاند تحصیلی بوده باشید نمی توانید از این طریق ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید.در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین امور مهاجرتی ما در تماس باشید.

مشاورین با تجربه ی  کارامون با تجربه ی  مستقیم سالها زندگی در اسپانیا و اقدام برای دانشجویانی که ویزای دانشجویی شان را  به ویزای کاری تبدیل نموده اند,  آماده ی  تبدیل ویزای دانشجویی شما به ویزای کاری می باشند. جهت اطلاعات بیشتر فرم مشاوره که در زیر این صفحه مشاهده میکنید را  تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما متقاضی گرامی تماس حاصل نمایند.

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie