کالج و امتحان ورودی دانشگاه اسپانیا

فهرست مطالب

امتحان UNED

برای ورود به دانشگاهای اسپانیا متقاضیان باید در امتحان ورودی دانشگاه اسپانیا به اسم UNED شرکت کنند. این امتحان مانند کنکور در کشور ایران میباشد، دانش آموزان باید در این امتحان با دیگر دانش آموزان رقابت کنند و بتوانند نمره خوبی کسب کنند، پس از آن با توجه به نمره کسب شده میتوانند دانشگاهای متناسب با تراز خودشان را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که امتحان UNED تنها برای دستیابی به دانشگاهای دولتی و تقریبا ارزان اسپانیا است.

اگر به هر دلیلی تمایل نداشته باشید که در آزمون دولتی شرکت کنید و یا نمره قابل قبولی برای ورود به دانشگاه را کسب نکنید، میتوانید در دانشگاه های خصوصی ادامه تحصیل دهید و برای این دانشگاهها باید سالیانه شهریه پرداخت نمایید.آزمون UNED دوبار در سال در ماه های می و سپتامبر برگزار میشود و کسانی که به هردلیلی نتوانند در امتحان دور اول نمره قابل قبولی کسب نمایند، میتوانند در دور دوم امتحانات شرکت نمایند و نمرات خود را حداکثر تا دو سال به طور ذخیره نگهدارند.

امتحان ورودی به دانشگاه یا همان UNED شامل دو بخش از دروس میباشد، بخش اول دروس اجباری که تمامی متقاضیان برای کلیه رشته ها باید آنها را امتحان بدهند. دروس اجباری شامل 4 درس هستند که عبارتند از تاریخ،زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی و انتخاب یک درس از بین درس های: زبان لاتین، ریاضی، اصول هنر و یا ریاضی کاربردی که اکثر دانش آموزان در اسپانیا تمایل دارند درس ریاضی را از بین آن ها انتخاب کنند. دانش آموزانی که سن آن ها بالای 25 سال است میتوانند علاوه بر آزمون اوند در آزمون مخصوص افراد بالای 25 سال شرکت کنند که علاوه بر دروس فوق، زبان محلی ایالتی که میخواهند تحصیل کنند را باید امتحان دهند.

با مشاهده ی فیلم کوتاه زیر با خدمات ویژه بخش تحصیلی شرکت کارامون در اسپانیا بیشتر آشنا شوید.
عنوان فیلم : خدمات ویژه اقامت تحصیلی اسپانیا از طریق شرکت کارامون

دروس اختیاری

علاوه بر دروس اجباری دو درس به عنوان دروس اختیاری نیز امتحان گرفته میشود. دروس اختیاری دروسی است که متناسب با رشته دانشگاهی که قصد دارید در آن شرکت کنید تعیین میشود. این دروس شامل: زیست شناسی، شیمی، تاریخ هنر، ریاضی، جغرافی، فیزیک، زمین شناسی، حسابداری شرکت ها، رسم فنی، طراحی، فلسفه و ریاضی کاربردی میباشد. ضریب و اهمیت این دروس بستگی به دانشگاه منتخب دارند.

فرمول محاسبه تراز امتحان ورودی دانشگاه اسپانیا 

تراز کلی =(درس اختیاری اول*a) + (درس اختیاری دوم*b) + 40 درصد دروس اجباری + 60 درصد معدل دوسال آخر

ضرایب a و b متناسب با دانشگاه مقصد تغییر میکند.

کالج های آمادگی برای امتحان UNED

در کشور اسپانیا کالج های زیادی وجود دارد ولی بسیاری از آن ها مورد تایید سفارت خانه اسپانیا در ایران نمیباشد، از این رو حتما در انتخاب کالج بسیار دقت نمایید زیرا علاوه بر از دست دادن زمان و پول، سفارت با درخواست شما موافقت نمیکند.

شرکت کارامون افتخار دارد با کمک وکلای اسپانیایی خود به آنالیز و بررسی کالج در اسپانیا پرداخته است، از بین تمامی کالج های موجود چند کالج محدود که مورد تایید سفارت ایران است را برگزیده تا بتواند برای متقاضیان خود امکان درس خواندن و مهاجرت کم ریسک تر و مطمعن تر را فراهم نماید.

کالج های مذکور دارای دو کورس عادی و فشرده میباشند که ترم عادی از ماه سپتامبر و ترم فشرده از ماه ژانویه شروع میشود.البته کالج هایی با کورس های زمان های مختلف دیگر نیز وجود دارد . در دوره های آمادگی برای آزمون UNED کالج های منتخب شده کلاس های زبان اسپانیایی را برای شما برگزار می کنند، به نحوی که اگر شما هیچ دانشی از زبان اسپانیایی نداشته باشید به راحتی میتوانید بعد از این دوره ها به راحتی در دانشگاه تحصیل نمایید و از پس سوالات آزمون UNED بربیایید.

کالج های مورد اعتماد برای اخذ ویزا در هر دو حالت عادی و فشرده دو کورس تحصیلی را ارائه میدهند، کورس تحصیلی آمادگی برای آزمون UNED به علاوه کلاس زبان اسپانیایی و یا تنها آمادگی برای آزمون UNED بدون کلاس زبان اسپانیایی. متقاضیانی که تمایل داشته باشند دوره بدون زبان اسپانیایی را بگذرانند باید سطح زبان اسپانیایی آن ها در حد B1 باشد.

کلاس های کالج های در روزها و ساعات مختلفی برگزار میشود ولی به طور معمول در طول هفته از صبح تا بعدازظهر هستند.

جهت اطلاع از هزینه دانشگاهای دولتی و خصوصی اینجا کلیک کنید.

 

امتیاز نوشته
Dafür wählen Sie dann einfach Ihr Bonus Konto aus und klicken dort auf Auszahlung. sowohl für Zudem stehen Ihnen nicht alle Zahlungsmittel zur Verfügung. online spielen Curacao eGaming ist eine der strengsten Aufsichtsbehörden in der Gambling Branche. mobile casino vulkan Das" "allein zeigt schon perish Glücksspiellizenz von Curacao, die Spieler völlig transparent recherchieren können. lesen sie